Velký okruh Marokem - 15 dní

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maroko, Saidia, Středozemní pobřeží
Název ubytování Velký okruh Marokem - 15 dní
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 30 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Saidia – Fes – Midelt – Efroud – Todra – Tinghir – Ouarzazate – Ait Ben Haddou – Marrakéš – Casablanca – Rabat – Tanger – Tetouan - Chefchaouen – Meknes – Saidia
1.DEN: Saidia – FesPo snídani odjezd do Fesu. Nejstarší ze čtyř královských měst leží v hornatém prostředí, obklopeném planinou Sais. Fes byl založen v 8. století Moulayem Idrissem. V minulosti byl hlavním městem za dob vlády několika dynastií. Vrcholného období dosáhl za vlády Merinovských sultánů ve 14. století. Navštívíte Medinu s její středověkou atmosférou a s hlučnými trhy, kde jsou některé uličky široké jen tak, aby jimi mohl projít pouze osel. Medina byla zařazená do Seznamu dědictví památek UNESCO. Návštěva Mešity Karaouine (exteriér), Mausolea Moulaye Idrisse (exteriér), Medressu Attarine, brány Bab Bou Jeloud, fontány Najjarine a barvírny kůže. Večeře a nocleh.
2.DEN: Fes – Midelt – ErfoudPo snídani cesta dále povede cedrovými a dubovými lesy přes pohoří Střední Atlas. Tento region je harmonicky zelený a svěží. Zastávka v městečku Ifrane, které leží v nadmořské výšce 1650 metrů a které je také zimním lyžařským střediskem. Odjezd do Erfoud přes Midelt. Večeře a nocleh.
3.DEN: ErfoudFakultativní výlet do pouště k dunám Merzouga, kde si můžete užít jízdu na velbloudech, nebo pokusit se vystoupat na jednu z menších dun. Návštěva tradiční vesničky, takzvané ksúry, a Rissani s Mausoleem Mulaje Alí Šarifa, předka vládnoucí marocké dynastie Alawitů (exteriér). Večeře a nocleh ve městě Erfoud (půldenní výlet k dunám cena cca 35 EUR, celodenní cena cca 65 EUR).
4.DEN: Erfoud – Todra – Tinghir – OuarzazatePPo snídani odjezd přes město Tinghir do impozantního soutěsky Todra. Tento kaňon je známý svými úzkými průrvami. Ohromí vás pohled na velkolepé skály, z nichž některé sahají až do výšky 300 metrů. Pokračování cestou mezi tradičními kasbami přes překrásné údolí Dades a Kelaa Mgouna. Tento region se proslavil nádhernými růžovými zahradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate. V okolí tohoto města se vyprodukovalo mnoho světově známých filmů mezinárodních produkcí, proto se město přezdívá jako "mini Hollywood". Večeře a nocleh.
5.DEN: Ourzazate – Ait Ben Haddou – MarrakéšPo snídani spatříte pevnost Kasbah Taouirt, která byla v minulosti rezidencí paši El Glaoui z Marakéše. Poté navštívíte velkolepou vesnici Ksar Ait Ben Haddou, která zaujme svojí berberskou architekturou i skutečností, že byla zařazena do Seznamu dědictví památek UNESCO a sloužila jako filmová kulisa pro spoustu historických filmů. Cesta bude pokračovat pohořím Vysokého Atlasu a užijete si dechberoucí scenérie a výhledy. Nejvyšším bodem je průsmyk Tizi–N–Tichka v nadmořské výšce 2265 metrů. Příjezd do města Marrakéš – "červené perly Jihu". Návštěva nezapomenutelného náměstí Djemaa El Fna. Užijete si unikátní atmosféru s jeho tanečníky, akrobaty předvádějícími cvičené opice, vypravěči příběhů a zaklínači hadů. Večeře a nocleh.
6.DEN: MarrakéšNávštěva města Marrakéš s jeho pověstnými Saadskými hrobkami, mešitou Koutoubia (exteriér) a nádherným palácem Bahia. Zažijete neopakovatelnou atmosféru trhů, které patří mezi největší v Maroku. Marrakéš, nazývaný také jako Červená perla, je fascinující rozdílností etnických skupin, islámskou a arabskou architekturou a svojí barevností. Večeře a nocleh.
7.DEN: Marrakéš – CasablancaPo snídani odjezd do města Casablanca, největšího a nejlidnatějšího marockého města. Uvidíte exteriér Mešity Hassana II, symbolu Maroka. Mešita je největší fungující mešitou v Africe a řadí se také mezi největši na světě. Její minaret je druhý nejvyšší na světě. Večeře a nocleh.
8.DEN: Casablanca – Rabat – TangerPo snídani odjezd do města Rabat, politického centra Maroka a hlavního sídla královské rodiny. Návštěva proslavených pamětihodností – Hassanovy věže s ruinami pilířů, mauzoleem Mohammeda V. (exteriér) a opevněného města – Kasbah des Oudayas. Po návštěvě hlavního města cesta pokračuje do Tangeru, nazývaného díky své poloze u Gibraltaru "Brána do Evropy". Město nabízí fascinující směs Afriky, Evropy a Orientu, a inspirovalo mnoho evropských a amerických umělců (malířů, hudebníků a spisovatelů). Večeře a nocleh.
9.DEN: TangerPo snídani prohlídka města. Navštívíte "Grand Socco", rušné místo s originální architekturou, Medinu a náměstí "Little Socco" v centru města. Dále navštívíte Kasbu, která dominuje starému městu a přístav. Volné odpoledne nebo možnost fakultativního výletu do malebného městečka Asilah (cena cca 20 EUR). Večeře a nocleh.
10.DEN: Tanger – Tetouan – Chefchaouen – MeknesOdjezd do městečka Chefchaouen přes Tetouan. Následuje cesta pohořím Rif, známým svými modrobílými domky. Po procházce starým městem pokračujeme do Meknesu. Večeře a nocleh.
11.DEN: Meknes – SaidiaPo snídani prohlídka města Meknes, nazývaného "Marocká Versailles", které bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Meknes se nachází v zelené krajině obklopené olivovými háji. Město je obehnáno trojitou obrannou zdí a skládá se z moderní a staré části. Navštívíte bránu Bab Mansour, která je považována za jednu z nejkrásnějších v Maroku. (možnost fakultativního výletu do Volubilis, cena cca 25 EUR) Odjezd do Saidie a ubytování v hotelu. Večeře a nocleh.
V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 10 noclehů ve 3–4* hotelech s polopenzí během okruhu, 4 noclehy v 5* hotelu s programem All Inclusive v Saidii, popsaný program s výjimkou fakultativních služeb, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery klimatizovaným autokarem, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
V ceně zájezdu není zahrnuto: Cestovní pojištění, fakultativní služby, pobytová taxa 50 EUR/osobu/pobyt splatná v hotovosti na místě, vstupy do památek během okruhu 300 MAD/osoba, spropitnéTipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.