Mauricius – turistika a koupání v ráji

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mauricius
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 49 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Proč se s námi vydat na Mauricius? To je jednoduché. Víme, že vy, naši klienti máte rádi zajímavý aktivní program s plnohodnotným poznáním místní kultury i přírodních zajímavostí. Když jsem se letos vydala průvodcovat na Mauricius a strávila zde i nějaký čas soukromě, uvědomila jsme si, že dosud nabízíme Mauricius jen jako „doplněk“ k Réunionu či Madagaskaru. Kde doplňuje hlavní program zejména skvělými možnostmi koupání. Mauricius mi však přijde sám o sobě natolik zajímavý kulturně-historicky i přírodně, že by bylo škoda mu nevěnovat samostatný zájezd. Když si k tomu přidáte ještě vynikající a velmi pestrou gastronomii, není o čem spekulovat.Doufám, že tento zájezd bude následovat naše úspěšné zájezdy na Seychely, kde se nám již podařilo změnit pohled na tyto ostrovy jako jen na luxusní plážovou destinaci. Pestrý program zde doplníme skvělou kuchyní, koupání v tyrkysových vodách Indického oceánu a relaxací na bělostných písečných plážích. Doufám, že se na Mauriciu s námi co nejdříve vypravíte! Sheila Singhová, garant zájezdů do Afriky a na střední východNáročnost:Túry vedou po horských pěšinách.Klima:Horké tropické klima s občasnými teplými přeháňkami ve vyšších polohách teploty nižší.Velikost skupiny:12 - 18Poznámka:Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na cestovní smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Popis stravování

bez stravování

Popis ubytování

Na Mauriciu je možnéněkteré dny program případně vynechat, a věnovat se odpočinku a relaxaci na plážích. Hotel je vždy v pěší vzdálenosti od pláže, tedy je možné se v moři koupat denně ráno před začátkem programu, či odpoeldne po návratu do hotelu. 

Program zájezdu

1. – 2. den

Letecky Praha – Mauricius; přesun na jihozápadní pobřeží, ubytování, seznámení se s okolím.

3. den

Výstup na nejvyšší vrchol ostrova Piton de la Petite Rivière Noire (828 m, cca 9 km, začíná se ve výšce cca 650 m); vodopády Chamarel s viditelnými vrstvami lávových proudů; jedinečný geologický útvar – vulkanická vyvřelina Sedmibarevná země; návštěva malebné destilerie na výrobu rumu z cukrové třtiny s ochutnávkou 8 vzorků třtinového rumu.

4. den

Výlet na poloostrov Le Morne Brabant; výstup na stejnojmennou horu (556 m, cca 7 km, 3 – 4 hod), jež je dominantou celého ostrova a ze které je překrásný výhled na okolní azurové moře; koupání na plážích pod horou.

5. den

Port Louis – hlavní město Mauriciu: Citadela Adelaide s vyhlídkou na celé město; sestup od citadely přes čínskou čtvrť, kolem vládních budov postavených v koloniálním stylu až na moderní nábřežní promenádu Le Caudan; slavné Blue Penny Muzeum, kde můžete spatřit nejslavnější známky světa – modrého a červeného Mauricia; přistěhovalecké shromaždiště Aaprovashi gháty; pestrobarevná tržnice (exotické ovoce, zelenina, tradiční rukodělné výrobky, koření … ); muzeum přírodní historie s rekonstruovaným vyhynulým dorontem mauricijským, tzv. dodem.

6. den

Bois Cheri – čajová plantáž s továrnou na zpracování čaje, ochutnávka čajů; Ganga Talao (Grand Bassin) – posvátné poutní místo pro hinduisty s mnoha chrámy, kde se každoročně koná druhý nejvýznamnější hinduistický svátek mimo Indii; pěší výlet v NP Black River Gorges s posledními pozůstatky původního ostrovního pralesa – jeden z výletů Macchabée (několik možných tras od 8 - 14 km, 3 – 5 hod) .

7. den

Pamplemousse – návštěva druhé nejzdařilejší botanické zahrady na světě; fakultativně cyklistický výlet po severozápadní části ostrova s návštěvou místních vesniček a hlavně mnoha zajímavých hinduistických chrámů, zejména tamilských s pestrobarevnými gópurami.

8. den

Pěší výlet na další dominantu ostrova – kopec Pieter Both (cca 11 km, 2 - 3 hodiny); Moka – koloniální sídlo Eureka, jedna z nejzachovalejších ukázek kreolské a koloniální architektury s výletem k přilehlým vodopádům Ravin; pěší procházka kolem kráteru vyhaslé sopky Trou aux Cerfs.

9. den

Možnost mnoha fakultativních aktivit – výlet katamaránem s koupáním a šnorchlováním na Jelení či na Gabrielův ostrov; výlet do Blue Bay – prvním mořském NP na ostrově (koupání / šnorchlování), Národní historické muzeum v Mahébourgu atd..

10. – 11. den

Odpočinek a relaxace na plážích; letecky zpět do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.