Réunion a Mauricius

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mauricius, Réunion
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem od 59 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Maskarény – souostroví v Indickém oceánu – se mohou právem považovat za ráj na zemi. Dva největší výčnělky obrovitých podmořských vulkánů jsou ostrovy Réunion a Mauricius. První milovaný pro svou ohromující divokost a přírodní skvosty, druhý ceněný díky neuvěřitelné kulturní rozmanitosti a čarokrásným plážím. Nahlédněte s námi pod pokličku geologického a botanického kotle na druhé straně Země. Vydejte se s námi do země hrdých kreolů, kteří se nikdy zcela nepodvolili koloniální nadvládě. Poznejte, jak chutná mix všech velkých kultur Indického oceánu – ať už na talíři nebo ve svatostáncích velkých náboženství stojících dodnes vedle sebe v poklidném míru. To vše za zvuků ségy a kreolské hudby maloya, která vás nenechá sedět v klidu. Abyste si mohli volné dny v ráji vychutnat přesně podle svého gusta, rozdělili jsme poznání těchto dvou ostrovních rájů na dvě části – základní réunionskou a volitelnou mauricijskou. Důmyslně volené ubytování pak nabízí svobodu volby té správné míry aktivity, poznání, odpočinku a koupání.Klima:Horké tropické klima s občasnými teplými dešti, ve vyšších polohách teploty nižší.Velikost skupiny:8 – 16Poznámka:Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na cestovní smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Popis stravování

bez stravování

Popis ubytování

Na Mauriciu je možné poznávací program některý den vynechat a věnovat se odpočinka a relaxaci na plážích. Hotel je vždy v pěší vzdálenosti od pláže, tedy je možné se v moři koupat denně ráno před začátkem poznávacího programu, či odpoeldne po návratu do hotelu.

Program zájezdu

1. – 2. den

Letecky Praha – Réunion; přesun na východ ostrova, ubytování, seznámení s okolím.

3. den

Piton de la Fournaise (2632 m) - měsíční krajina jednoho z nejaktivnějších vulkánů světa; pěší výlet ke kráterům Dolomieu a Bory ; vulkanická jeskyně Chapelle de Rosemont; návštěva unikátního interaktivního muzea geologie Maison du Volcan v Bourg-Murat.

4. den

Šťavnatý severovýchod - zelená kaldera Salazie s nekonečnými vodopády; pěší výlet k vodopádům Trou de Fer; prohlídka rumové destilerie u St. Pierre s možností ochutnávky.

5. den

Divoký jih ostrova – návštěva multikulturního městečka Saint-Pierre: chrámy, tržiště i etnické čtvrti; osvěžení u vodopádů de la Grande Gallet; přejezd jižních partií ostrova s kulinářskými zastávkami u producentů rumu, koření a dalších místních pochoutek; přejezd „lávové silnice“ na svazích dominanty ostrova - činné sopky Piton de la Fournaise.

6. den

Pohodové St-Gilles - odpočinek na idylických plážích s četnými korálovými útesy; možnost návštěvy botanické zahrady, mořského akvária, záchranné stanice mořských želv nebo vyhlídková plavba lodí s proskleným dnem.

7. den

Ukrytý střed ostrova - pověstná klikatá horská silnice východními svahy Réunionu; Cilaos - centrum milovníků dobrodružství; krásný výhled na nejvyšší horu ostrova Piton des Neiges (3069 m); pěší výlet na vyhlídku Roche Merveilleuse.

8. den

Odpočinkový den - lenošení a šnorchlování na místních plážích; pro zájemce zajištění vyhlídkového letu helikoptérou nebo plavby plachetnicí azurovými vodami Indického oceánu.

9. den

Rušný severovýchod - východ slunce na Le Maïdo s výhledy do závratných hloubek kráteru Mafate; neustále živé St-Paul a ochutnávky na místních trzích; poslední chvíle v hlavním městě ostrova St-Denis; koloniální a kreolská architektura, muzea, chrámy všech hlavních světových náboženství; přelet na Mauricius, nebo odlet do Prahy (přílet do Prahy 10. den). PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ MAURICIUS:

10. den

Východ, centrum mauricijské kultury - rušné hlavní město Port-Louis s památkami z dob koloniální éry ; pověstné muzeum poštovních známek (včetně proslaveného Modrého Mauricia), prohlídka vyhlášené botanické zahrady v Pamplemousses; procházka přístavem a návštěva tržiště.

11. den

Centrální výšiny ostrova: Bois Cheri - prohlídka továrny na zpracování čaje s ochutnávkou; Grand Bassin - posvátná hinduistická místa;  pěší procházka ke kráteru vyhaslé soupky Trou aux Cerfs; město Moka.

12. den

Jih ostrova: NP Black river se zachovalým původním pralesem a mnoha vyhlídkami a vodopády; monumentální vodopád Chamarel a unikátní vulkanická vyvřelina Sedmbarev Země.

13. – 14. den

Odpočinkový den na plážích; pro zájemce projížďka na katamaránu; letecky zpět do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.