Mexico City a Yucatán

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 71 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Během tohoto okruhu se vydáte po stopách Aztéků, Olméků a Mayů. Poznání je doplněno o pobyt u moře na Mayské riviéře ve středisku Playa del Carmen.

Program zájezdu

1. den - PRAHA - MEXICO CITY

Odlet z Prahy do Mexico City, přílet do Mexico City, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.

2. den - MEXICO CITY

Půldenní pěší prohlídka centra města: Metropolitní katedrála, náměstí Zócalo, Templo Mayor – zbytky chrámu Aztéků, Palacio Nacional - palác s freskami Diego Rivery, následuje procházka centrem města k Palacio Bellas Artes, odpoledne možnost fakultativní návštěvy Antropologického muzea nebo zámku Chapultepec nebo Tore Latinoamericana s panoramatickým výhledem na metropoli Mexico City, jednoho z největších měst na světě, v pozdním odpoledni volno, noc v Mexico City.

3. den - MEXICO CITY – TEOTIHUACÁN

Celodenní výlet do Teotihuacanu, tajemného města, které mezi lety 200 – 700 n. l. mělo nesmírný vliv na celou Střední Ameriku, a které se stalo později kultovním místem pro Aztéky: Pyramidy Slunce a Měsíce, Třída mrtvých či Chrám Quetzalcoatla. Při zpáteční cestě zastávka u baziliky Panny Marie Guadalupské, noc v Mexico City.

4. den - VILLAHERMOSA

Odlet z Mexico City do Villahermosy.

4. den - VILLAHERMOSA – PALENQUE

Transfer z Villahermosy do Palenque, ubytování. V případě ranního letu a bude podle časových možností realizována návštěva parku a muzea v La Venta s pozůstatky kultury Olméků, kteří jsou považováni za předchůdce Mayů.

5. den - PALENQUE – CAMPECHE

Ráno návštěva slavného mayského království Palenque, které je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, a je považováno za jedno z nejkrásnějších mayských měst vůbec. Navštívíte Chrám nápisů, kde byla nalezena hrobka nejznámějšího mayského krále Pakala. Uvidíte Chrám Červené královny, Chrám Kříže, Chrám slunce jakož i Královský palác. Následuje transfer do koloniálního města Campeche (na seznamu UNESCO), vybudovaného v 16. století na břehu moře a opevněného proti nájezdům pirátů, ubytování v hotelu v centru města.

6. den - CAMPECHE – UXMAL – MÉRIDA

Dalším velkým zážitkem pro Vás bude prohlídka výjimečného archeologického naleziště Uxmal, jednoho z nejdůležitějších středisek Mayů. Uvidíte zde řadu nádherných budov: Guvernérský palác, Kouzelníkovu pyramidu, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a Klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší budovu takzvaného puuckého stylu. Po prohlídce návštěva muzea Choco Story s historií pěstování a ukázkou výroby čokolády, včetně ochutnávky tohoto tradičního mayského nápoje a možností zakoupení výrobků z čokolády v místním obchůdku. Následuje přejezd do Méridy, kde si prohlédneme památky z koloniální doby na náměstí Plaza Mayor. Nocleh v Méridě.

7. den - MERIDA – CHICHÉN ITZÁ – PLAYA DEL CARMEN

Ráno odjezd z Meridy a poté prohlídka největšího a nejslavnějšího pyramidového komplexu na poloostrově Yucatán, Chichén Itzá. Nejznámější stavbou je Kukulcánův chrám, zvaný také El Castillo, uvidíte též Chrám válečníků, hřiště na posvátnou míčovou hru pelotu i studnu lidských obětí. Následuje krátký přejezd do stylové koloniální haciendy Selva Maya a koupání v krásném cenotu Saamal a bufetový oběd s místními specialitami. Odjezd do Playa del Carmen nocleh v hotelu 4* se snídaní cca 5 minut od pláže nebo za příplatek v hotelu 4* přímo na pláži s programem All inclusive.

8. den - PLAYA DEL CARMEN

Koupání a odpočinek u Karibského moře, provozování vodních sportů.

9. den - PLAYA DEL CARMEN

Koupání a odpočinek u Karibského moře, provozování vodních sportů.

10. den - PLAYA DEL CARMEN

Koupání a odpočinek u Karibského moře, provozování vodních sportů, možnost fakultativních výletů.

11. den - CANCÚN – PRAHA

Transfer na letiště v Cancúnu, odlet z Cancúnu do Prahy.

12. den - PŘÍLET DO PRAHY   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.