Mexiko a Kuba

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko, Amerika, Mexiko
Ubytování Mexiko hotel 2 - 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 82 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Informace o zájezdu:Tropické klima, horkokrevné obyvatelstvo, dědictví Španělů...Na "ostrově Svobody" zažijeme opravdový návrat v čase, projdeme se havanskými ulicemi lemovanými vybydlenými polorozpadlými koloniálními domy, uvidíme obrovské množství starých "amerik", zatančíme si salsu, ochutnáme vynikající místní rum, ucítíme vyhlášené doutníky a budeme platit bankovkami s Che Guevarou na obrázku.
Poznáme nejkrásnější místa poloostrova Yucatán a indiánského Chiapasu, vydáme se do vnitrozemí za pyramidami a koloniálními památkami.

To nejkrásnější z Kuby a Mexika. Památky dávných civilizací, skvostné pláže a lahodný rum. Neuvěřitelné stavby komplexu Chichen Itzá či Palenque, půvabné letovisko Tulum, plavání v mayské cenote. Poloostrov Yucatán v kombinaci se západní Kubou – „ostrovem svobody“. Návšteva ztraceného ráje revoluce. Množství UNESCO chráněných památek z časů koloniální éry a nejlepší tabák na světě.Minimální počet účastníků:12

Popis lokality ubytování

Základní informace o destinaci:Mexiko je největším státem střední Ameriky a vyznačuje se nesmírnou kulturní i společenskou různorodostí. Pomineme-li slavnou severní hranici s USA, která je oblíbeným námětem mnoha hollywoodských filmů, je Mexiko zdrojem výjimečného historického a kulturního bohatství. Mexiko bylo již od 1. tisíciletí před n. l. zemí vyspělých civilizací. První významnější byli Olmékové a potom Mayové (kolem roku 300 n.l.). Právě Mayové stavěli slavné kamenné pyramidy a byli znalci astronomie. Kromě Mayů žili v Mexiku Toltékové a potom Aztékové, kteří založili Tenochtitlán (dnešní Mexico City) a jejich říše, stejně tak jako říše Mayů, přežila až do příchodu Španělů.

Program zájezdu

Program zájezdu:

1. den - odlet Sraz účastníků na letišti Václava Havla v Praze je v odletové hale Terminálu 2 (mezi vchody E - F). Odbavení proběhne společně (zavazadla si odbavíte až do Cancunu). Přílet v podvečerních hodinách a transfer do města Valladolid, kde se ubytujeme. Odpočinek po náročném letu v hotelu. 2.den Valladolid – Chichén Itzá – Mérida Po snídani si projdeme město Valladolid a poté pojedeme asi hodinu k mayskému nalezišti Chichén Itzá. Valladolid se původně nazývalo Zaci a bylo důležitým náboženským střediskem oblasti. V roce 1552 vybudovali františkáni na kamenech mayských zřícenin první církevní stavby na celém Yucatánu – kostel Iglesia de San Bernardino de Siena a přilehlý Ex-Convento de Sisal. Obě stavby prošly nedávno rozsáhlou rekonstrukcí, při níž byly za dvěma bočními oltáři kostela odhaleny původní fresky. Centrum Valladolidu tvoří hlavní náměstí neboli „zócalo“, které je nejrušnější částí tohoto jinak poklidného města. Na náměstí se tyčí katedrála s půvabným průčelím a také hotel El Mesón del Marqués postavený v koloniálním stylu. Další významnou stavbou je radnice Palacio Municipal, jejíž chodbu v prvním patře zdobí malby ilustrující dějiny města. Prohlídka největšího mayského naleziště Chichén Itzá. Prozatím je zrekonstruováno jen 30 budov, zatímco stovky dalších jsou stále skryté v džungli. Středu celého komplexu dominuje Kukulkanova pyramida (mayské jméno pro boha Quetzalcoatla), také se jí říká El Castillo. Stojí na vrcholku staršího chrámu a má čtyři schodiště s celkem 365 schody, jejichž počet odpovídá počtu dní v kalendáři. Poblíž El castillo je Tzompantli, terasa lemovaná lidskými lebkami vytesanými do kamene. Po nezpevněné pěšině se z míčového hřiště dostaneme k přírodní cenote de los Sacrificios do něhož se svrhávaly oběti. V areálu se ještě podíváme na chrám válečníků Templo de los Guerreros a Chrám jaguárů Templo de los Jaguares či sedící sochy Chaac Moola (prostředník mezi člověkem a bohem). Po prohlídce Chichén Itzá si zajedeme ještě k cenote Ik – Kil, kde se můžete vykoupat. Po prohlídce pojedeme asi hodinu a půl do města Mérida. Večer příjezd do Méridy a odpočinek. 3.den Mérida – Uxmal – Campeche Po snídani si projdeme město Mérida a poté pojedeme asi hodinu k mayskému nalezišti Uxmal. Mérida byla vystavěna na místě, kde v minulosti stávalo rozlehlé mayské sídliště. Méridu protíná pravoúhlá síť ulic, které obklopují hlavní náměstí Plaza Grande, známé též jako Plaza Mayor. Radnice zaujmeTipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.