mexiko na první pohled

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko
Název ubytování mexiko na první pohled
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 39 353 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování
Ve 3* hotelech, které se nacházejí mimo poznávaná města.

Pokoje
Jednolůžkové, dvoulůžkové, třílůžkové. V třílůžkových pokojích je obvykle manželská postel a jedno lůžko jako přistýlka. Všechny pokoje mají koupelnu, často s telefonem a klimatizací.

Vybavení
Restaurace, bar a někdy i bazén nebo zahrada.

Strava
Americká snídaně (servírovaná. Nejčastěji: ovoce, míchaná vejce, smažená slanina nebo klobása, chléb, croissant, džem a máslo, 1 šálek šťávy, 1 šálek kávy nebo čaje). 
Večeře (servírovaná: polévka, hlavní chod bývá obvykle drůbež, zřídka ryby. Salát  nebo dušená zelenina, brambory, rýže, tortilla a dezert).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ProgramKaribská zábava na ostrově Holbox • Přírodní rezervace Río Lagartos • archeologické zóny Uxmal a Labná • tradiční mexická hacienda • předkolumbovské Chichén Itzá • koloniální města - Valladolid a Mérida • Xibalbá - Mayský posmrtný život • možnost koupání v cenote • prodloužení pobytu v Cancúnu nebo na Mayské riviéře

Den 1 
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Cancúnu charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu do Cancúnu pasové odbavení a setkání s průvodcem. Následně transfer do hotelu na ostrově Holbox (v případě nepříznivých povětrnostních podmínek, a tudíž nemožnosti přejezdu trajektem na Holbox, bude přenocování v okolí města Chiquilá a plavba trajektem na Holbox druhý den), večeře, přenocování. V případě příletu v pozdních večerních nebo nočních hodinách nemusí být v tento den večeře. (Trasa cca 150 km)

Den 2
Snídaně a volný čas k odpočinku na ostrově Holbox, kde se lze koupat a opalovat. Fakultativně a za příplatek doporučujeme výlety navržené průvodcem. Varianta atrakce závisí na počasí, ročním období a migraci zvířat. Může to být například: plavba s delfíny, plavba kolem ostrova nebo návštěva přírodní rezervace. Rezervaci tvoří větší část ostrova. Večeře a přenocování na ostrově Holbox.

Den 3
Po snídani plavba trajektem na Yucatán, krátká návštěva a procházka mayským městečkem Tizimin, následně přejezd do Río Lagartos a plavba, během které lze obdivovat přírodní rezervaci, která je útočištěm pro kolonii plameňáků, pelikánů, kormoránů. Během cesty, pokud bude čas, návštěva okolí růžové laguny Las Coloradas, jejíž zvláštní barvu způsobují mikroorganismy, které v ní žijí. Večeře a přenocování v okolí Río Lagartos. (Trasa cca 180 km)

Den 4
Po snídani přejezd a návštěva jeskyně Loltun - úžasná cesta podzemním světem Xibalbá (známá také ze hry Tomb Raider). Následně navštívíme málo známou, ale krásnou archeologickou zónu Labná s charakteristickým mayským obloukem (nejlepší příklad patrné klenby používané mayskými architekty). Odpoledne čas na odpočinek - ubytování v hotelu s bazénem, ​​večeře a přenocování. Po večeři pro zájemce odjezd na představení - světlo a zvuk v Uxmalu (za příplatek cca 30 USD/os.). (Trasa cca 430 km)

Den 5
Po snídani návštěva Uxmalu - mayského náboženského centra, kde si prohlédneme mimo jiné:  Guvernérský palác (největší předkolumbovská budova v Americe), Kouzelníkovu pyramidu a „Cuadrangulo de las Monjas“ neboli Čtyřhran jeptišek (komplex budov připomínající klášter) s četnými obrazy boha deště Chaca. Následně návštěva jedné z haciend, kdysi spravované sisalovými barony, kde se dozvíme, jak se pěstovala agáve sisalová a jak fungovaly soběstačná koloniální sídla, kterými byly právě haciendy. Následně návštěva hlavního města Yucatánu - města Mérida. Procházka historickým centrem města a návštěva muzea Palacio Canton, kde se dozvíte ještě více o mayské kultuře. Večer pro zájemce (za příplatek cca 20 USD/os.) projížďka koňskými povozy po koloniálních ulicích Méridy. Večeře a přenocování v centru Méridy (možnost poznání nočního života hlavního města Yucatánu). (Trasa cca 100 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Chichén Itzá (seznam UNESCO), kde navštívíme mimo jiné: Kukulkánovu pyramidu s výškou přes 30 m, stěnu lebek, hřiště na pelotu (míčová hra) a astronomickou observatoř. Následně návštěva Valladolid a procházka tímto koloniálním městečkem spojená s návštěvou místního bazaru, kde lze ochutnat regionální pochoutky. Odpoledne volný čas na samostatné prozkoumání města. Večeře a přenocování v centru města Valladolid. (Trasa cca 170 km)

Den 7
Po snídani přejezd do archeologické zóny Coba, kterou navštívíme místními tuk-tuky nebo na kolech. Během projížďky tropickou selvou se seznámíme s historií, flórou a faunou zóny. Následně návštěva Gran Cenote - jedné z nejkrásnějších krasových studní na Yucatánu (pro zájemce možnost koupání). Odpolední přejezd do Playa del Carmen a volný čas. Večeře a přenocování na Mayské riviéře nebo v Cancúnu. (Trasa cca 170 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště v Cancúnu. Návrat do Polska charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let).
Pro klienty zůstávající na pobyt v Cancúnu nebo na Mayské riviéře transfer do vybraného hotelu (možnost transferu přes letiště). 
Upozornění! Pro zájezd MHO/01/30 (odlet z Polska 30. ledna 2022) tento den pobyt v Cancúnu.

Den 9
Přílet do Polska.
Upozornění! Pro zájezd MHO/01/30 (odlet z Polska 30. ledna 2022)
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště v Cancúnu. Návrat do Polska charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let).
Pro klienty zůstávající na pobyt v Cancúnu nebo na Mayské riviéře transfer do vybraného hotelu (možnost transferu přes letiště). 

Den 10
Upozornění! Pro zájezd MHO/01/30 (odlet z Polska 30. ledna 2022)
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po navštěvovaných objektech.
- V Mexiku jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (neexistuje možnost ubytování v pokojích se 3 samostatnými lůžky).
- Muzea jsou v pondělí zavřena. V tomto případě průvodce na místě navrhne návštěvu jiné atrakce nebo (bude-li to možné) upraví program tak, aby mohla návštěva muzea proběhnout v jiný den.
- Doporučujeme neměnit peníze na letišti v Cancúnu kvůli nepříznivému směnnému kurzu. Peníze lze směnit v hotelu v Cancúnu nebo následující den v bance nebo ve směnárnách na trase přejezdu.
- Pro vaše pohodlí (častá změna dopravních prostředků a exotické klima na navštěvovaných místech), doporučujeme se rozvážně vybavit - nejlépe do jednoho zavazadla, prosíme, vezměte s sebou také sportovní oblečení, pořádnou obuv (část zájezdu se odehrává formou trekingu po džungli), nepromokavý oděv (je vhodné zabezpečit před vlhkostí také dokumenty) a repelent proti komárům.
- Na území Spojených států mexických je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny.
- Vzhledem k charakteru fakultativních výletů nabízených během programu (šnorchlování, canopy) doporučujeme osobám, které se jich chtějí zúčastnit dokoupení dodatečného pojištění - Balíček sport.  

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do Cancúnu (přímý let), letištní taxy, ubytování v hotelech dle programu (7 nocí během okružní části, při výběru týdne navíc 7 nocí ve vybraném hotelu), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování dle programu, služby polského průvodce na místě, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupenky do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, pokojské, systém Tour Guide, rezervační poplatky, přejezd trajektem na/z ostrova Holbox atd.) ve výši cca 330 USD/os. - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě. Balíček neobsahuje cenu fakultativních výletů uvedených v programu a pobytovou taxu v hotelech ve státě Quintana Roo (cca 1,5 USD/pokoj/noc - povinný poplatek placený na místě, na recepci hotelů). Cena nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu zájezdu, fakultativní výlety během pobytové části v Cancúnu/na Mayské riviéře a další osobní výdaje.

UPOZORNĚNÍ! Pro zájezdy 
MHO/12/10 cena zahrnuje: 7 nocí během poznávací části, při výběru dalšího týdne 6 nocí ve vybraném hotelu
MHO/12/23 cena zahrnuje: 7 nocí během poznávací části, při výběru dalšího týdne 8 nocí ve vybraném hotelu
MHO/12/30 cena zahrnuje: 8 nocí během poznávací části, při výběru dalšího týdne 7 nocí ve vybraném hotelu

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a vstupní podmínky do Mexika!
 
Název zájezdu v polském jazyce: Meksyk od pierwszego wejrzenia
Kód zájezdu: MHOVízaCestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
 
Důležité! V Mexiku existují celní omezení týkající se množstevních limitů pro dovoz tabákových výrobků a alkoholu. Dospělá osoba může přivézt ne více než 10 krabiček cigaret, ne více než 25 doutníků nebo 200 g tabáku a max. 3 litry jakéhokoliv alkoholického nápoje.

UPOZORNĚNÍ!
Před příletem do Mexika musí klienti vyplnit povinné online celní prohlášení.
Prohlášení může být vyplněno ne dříve než 3 dny před plánovaným letem do Mexika.
V případě osob cestujících společně (rodiny) vyplňuje prohlášení jedna osoba jménem celé skupiny (rodiny).
Online prohlášení nahrazuje papírové prohlášení.
Níže je uveden odkaz, kde by mělo být prohlášení vyplněno:
https://siat.sat.gob.mx/PTSC/DPE/faces/resources/pages/declaracion/declaracion.jsf
Pokyny pro vyplnění prohlášení jsou k dispozici u správce rezervace.Upozornění k přeletuPřelet:
Přímý let komfortním letounem společnosti PPL LOT typ Dreamliner s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek.
Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let). 

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide. SezónnostHlavní turistická sezóna v Mexiku obvykle trvá od 1.11. do 31.3.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.