Okruh Střední Amerikou

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko, Belize, Guatemala, Honduras
Typ ubytování Hotelbus
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 67 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Málokterá země může nabídnout tolik přírodních krás a památek jako Mexiko – od vyprahlých plání plných kaktusů, přes zasněžené vrcholky vulkánů, až po bělostné pláže Karibiku. Nalezneme zde pozůstatky řady předkolumbovských kultur, navštívíme pyramidy v Teotihuacánu, mayské pyramidy v Chichen Itzá, Uxmalu, Kabahu a Palenque, a nevynecháme ani obří kamenné hlavy Olméků v muzeu La Venta. Vykoupeme se v travertinových kaskádách Aqua Azul i na pobřeží s korálovými útesy v Belize. V Guatemale nás bude čekat perla mayské historie, město Tikal, a navštívíme také pozůstatky mayského Copánu v Hondurasu.

Popis stravování

Cestování s našimi hotelbusy provází kvalitní plná penze, která je hotelbusu poskytována. Při přeletech, čekání a podobně se klienti stravují ve vlastní režii. Stravu v hotelbusu připravuje posádka nebo se jedná o místní stravovací zařízení. Některé nápoje (pivo, čaj a kávu) můžete zakoupit na palubě hotelbusu. U klasických zájezdů strava není zahrnuta v ceně pokud není u konkrétního zájezdu uvedeno jinak.

Program zájezdu

1. – 2. den:

odlet do Mexico City, Teotihuacán – pyramidy Slunce a Měsíce [UNESCO], Puebla – město s více než 70 kostely [UNESCO], Cholula – pozůstatky největší pyramidy v Americe, vyhlídky na sopku Popocatépetl.

3. – 5. den:

Monte Albán – pozůstatky svatyně Zapotéků na vrcholu hory nad městem Oaxaca [UNESCO]. Oaxaca – směs indiánských tradic a koloniální architektury, Mitla – palác mozaiek.

6. – 8. den:

záliv Tehuantepec – průjezd pohořím Sierra Madre, koupání v Pacifiku. kaňon Del Sumidero – horská příroda státu Chiapas, kaňon dlouhý 30 km s hloubkou až 1000 metrů, fakultativně možnost výletu lodí (cca 12 $), San Cristobal de las Casas – středisko mexického Chiapasu, indiánské trhy.

9. – 10. den:

přejezd do Guatemaly. Atitlán – jezero mezi vulkány, fakultativně celodenní výlet lodí po jezeře do tří domorodých osad na břehu jezera (cca 16 $), Guatemala Antigua – nádherně zrekonstruované někdejší hlavní město Guatemaly ležící pod třemi vulkány [UNESCO], fakultativně a podle momentální vulkanické aktivity výlet ke kráteru sopky Pacaya (cca 30 $).

11. – 12. den:

Copán – mayské „město stél“ v Hondurasu na hranicích s Guatemalou [UNESCO], sochy místních králů, schodiště hieroglyfů.

13. – 15. den:

Tikal – největší město mayské civilizace ztracené v guatemalské džungli, kde v době největšího rozkvětu žilo 50 000 obyvatel [UNESCO]. Přejezd do Belize. Belize City – město na pobřeží Karibského moře, fakultativně výlet lodí k mayským ruinám Lamanai (cca 30 $), přejezd zpět do Mexika.

16. – 17. den:

Tulum – pozůstatky strážní pevnosti Mayů na břehu Karibiku, koupání, relaxace, možnost potápění. Chichén Itzá – největší a nejslavnější komplex pyramid na poloostrově Yucatan [UNESCO], Kukulkanova pyramida, kamenný mayský kalendář, posvátný Pramen obětí (cenote).

18. – 19. den:

Mérida – prohlídka města s koloniální architekturou, Uxmal – kultovní mayské město s unikátní oválnou pyramidou [UNESCO], Kabah – pozůstatky mayských staveb.

20. – 21. den:

Palenque – pozůstatky mayských staveb uprostřed džungle [UNESCO], observatoř, chrám nápisů s hrobkou krále Pacala. Aqua Azul – kaskádové vodopády uvnitř horského pralesa, La Venta – park a muzeum pod širým nebem, olmécké kamenné hlavy, malá zoologická zahrada.

22. – 23. den:

Salto de Eyipantla – pralesní vodopád vysoký 50 metrů. Catemaco – jezero uprostřed deštného pralesa, koupání, fakultativně výlet lodí na ostrov opic (cca 15 $), Veracruz – přístav v Mexickém zálivu.

24. – 26. den:

Mexico City – prohlídka hlavního města Mexika a aztécké říše [UNESCO], Národní antropologické muzeum, Zócalo – největší náměstí v Americe s katedrálou, mrakodrap Torre Latinoamericano s vyhlídkovou terasou. Odlet z Mexico City a návrat do Evropy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.