Relax na plážích Mexika + Tajemství Mayů + Yucatánská Kuchyně (letecky z Prahy)

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko
Název ubytování 4* resort v oblasti Cancúnu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 75 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jemný pudrový písek, kokosové palmy, tyrkysové moře, tequila, tradiční tacos… Mexické pláže a nové zážitky čekají. Vydáte se po stopách Mayů do Chichén Itzá a Tulumu, poznáte život v mayské vesnici a očistné rituální obřady. Ochutnáte yucatanskou kuchyni i pravou tequilu. Probádáte ostrov Isla Mujeres i podmořský korálový svět. Prožijte odpočinek pod karibským sluncem Yucatánu!
 

Popis ubytování

4* resort v oblasti Cancúnu
ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích (vícelůžkové pokoje dle dostupnosti)

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Cancúnu. Po příletu se dopravíme na hotel, který bude naším dočasným domovem po celou dobu pobytu. Odpočineme si a dáme si skvělou večeři.

2. den

Perfektní dovolená začíná… Čeká nás karibský ráj pod mayským sluncem na písečných plážích Yucatánského poloostrova. Konec snění, je tady pravý mexický relax. A je jen na vás, jak si ho naplno užijete. Spočinete na slunečných plážích nebo si vychutnáte pohodu ve stínu kokosových palem. Dopřejete si příjemné osvěžení v průzračných vodách i adrenalin při řádění v mořských vlnách, zkrátka každý dle svého gusta.

3. den

Plán dne? Relax na vyhřátém písku za šumění moře. Pro aktivní cestovatele je připraven fakultativní výlet. Objevíme mayský klenot Chichén Itzá a vykoupeme se v posvátných vodách cenote. Ochutnáme yucatánskou kuchyni a zjistíme, jak se vyrábí mexická tequila.  Karibské pláže čekají. Celý den můžete věnovat nerušenému odpočinku, prozkoumávat malebná pobřežní zákoutí nebo si užívat vodní radovánky. Se zájemci o fakultativní výlet vyrazíme ráno po stopách Mayů, na jedno z nejznámějších měst mayské kultury Chichén Itzá (UNESCO). Tajuplné město bylo důležitým obřadním centrem. Prohlédneme si věhlasnou Kukulkanovu pyramidu, Palác Válečníků, největší hřiště mayské hry Pelota, Palác Lebek a obětní studni cenote, kde bylo nalezeno mnoho lidských koster. Navštívíme malou fabriku na výrobu tequily, ve které si nenecháme samozřejmě ujít ochutnávku. Pak se vydáme na mayské tržiště se zajímavými suvenýry. Součástí výletu je oběd v restauraci s nabídkou tradiční yucatánské kuchyně a po něm se osvěžíme koupáním v posvátných vodách cenote, krasovém jeskynním jezeře.  Na závěr dne navštívíme malebné koloniální městečko Valladolid a následně se vrátíme na ubytování.

4. den

Jemně pudrově zbarvená pláž, palmové háje, průzračné Karibské moře… Naši společníci pro skvělý den. Pojďme na to! Pryč s prohlížením fotek nádherných pláží a tyrkysové hladiny. Ač jsou dokonalé, nikdy nemohou zachytit skutečnost. Fantastický pocit, když jste přímo na místě, se nedá nahradit. Vnímejme všemi smysly a užívejme! Kromě lenošení a slunění můžeme omrknout i život v mořských hlubinách. Odhalí se nám pestrý mumraj rybiček a tím kouzelný podmořský svět korálů.

5. den

Jestli vám nedá spát pocit, že se nacházíte v oblasti, kde se psala ještě předkolombijská doba, bude pro vás dnešní fakultativní výlet pravým zážitkem. V Tulumu ochutnáme místní kuchyni, prozkoumáme mayské město Coba a život v mayské vesnici. I dnešek bude určen pohodě a odpočinkovému režimu. Pro ty, kteří budou mít chuť znovu vyrazit za poznáním, je připravena dobrodružná výprava do tajů mayského poloostrova. Během fakultativního výletu po mayském Yucatánu navštívíme tajemný Tulum, který sloužil jako hlavní obchodní mayský přístav.  Zaplaveme si v posvátné cenote a poobědváme v restauraci s tradiční místní kuchyní. Dobře posilněni zamíříme do města Coba a do mayského města pohlceného lesem s nejvyšší pyramidou Nohoch Mul, kam budete mít možnost vylézt.  Poslední zastávkou bude mayská vesnice uprostřed deštného pralesa. Navštívíme jejich domovy a seznámíme se s jejich životním stylem a mayským šamanem, který připraví rituální obřad pro očištění energetických čaker a posílení imunity. 

6. den

Karibského slunce a osvěžení v tyrkysovém moři není nikdy dost. Vzhůru na mexické pláže! I dnes nás místní pláže a krásné počasí vybídnou k lenošení za šplouchání moře a příjemného lehkého vánku. Necháme se unášet na exotických vlnách pohody a dopřávat si bezstarostný klid s výhledem na oceán.  

7. den

Zpestření dovolenkové idylky? Ano! Kolem mexického pobřeží je spousta ostrůvků, které můžeme objevovat a vychutnat si tak i plavbu po otevřeném moři. Zájemci se mohou fakultativně vydat na ostrov Isla Mujeres. Celý den je vyhrazen relaxu. Pokud by někdo měl chuť na změnu, je na dnešek připravena fakultativní plavba na ostrov Isla Mujeres. Na tzv. Ostrov žen se přeplavíme lodí typu katamaránu. Na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova Playa Norte si můžeme užít šnorchlování u korálových útesů. Pak si třeba odpočinout v plážovém klubu, dát si oběd formou bufetu s all inclusive nápoji, alko i nealkoholickými, a volný čas věnovat poznávání typického mexického ostrovního venkova.

8. den

Několikakilometrové pásy písečných pláží kolem sebe, průzračné moře před sebou, čerstvě namíchaný drink v ruce… Značka dovolené v Karibiku. Jste opět připraveni? Sladké nicnedělání, to je hlavní heslo dne. Co k tomu dodat? Podlehněte nutkání uvelebit se na lehátku, nohy doslova zabořit do vyhřátého písku nebo naopak smočit v příjemně chladivé vodě. A nechte se vtáhnout mexickou plážovou atmosférou.

9. den

Oblíbená písečná pláž, malebná ostrovní zákoutí, klidná procházka, bezstarostnost s myšlenkami u Indiánů i lahodné koktejly. Vychutnávejte si Yucatán po svém… Objevili jste už svou nejlepší pláž? S chutí do toho! Zdejší jemný písek, který nepálí ani v největším tropickém žáru, si zamilujete. Kokosové palmy vám pak poskytnou příjemný stín, ve kterém se osvěžíte správně vychlazeným mojitem nebo tequilou. Nekonečně dlouhé pobřeží je ideálním místem pro procházky, při kterých můžete obdivovat karibskou flóru nebo zažít romantiku se západem slunce nad oceánem.

10. den

Poslední chvíle v ostrovním ráji se blíží. Před odletem zpět do ČR je čas se s mexickým Yucatánem rozloučit, každý po svém. Snová dovolená je u konce a máme ještě pár okamžiků projít se po bělostných plážích a místech, která v nás zanechala nejhezčí vzpomínky. Čas před odletem můžeme využít i k posledním nákupům suvenýrů či dárků pro své blízké. V závislosti na čase letu se poté přesuneme na letiště a následně odletíme zpět do ČR.

11. den

Po báječné dovolené přílet do Prahy.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo jde na palubu letadla) Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o rozměrech, jejichž součet nesmí přesáhnout 157 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí) Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak. Hmotnosti zavazadel nelze sčítat. Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění

Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.