sedm divů Yucatánu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko
Název ubytování sedm divů Yucatánu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 34 892 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování
Ve 3* hotelech, které se nacházejí mimo poznávaná města.

Pokoje
Jednolůžkové, dvoulůžkové, třílůžkové. V třílůžkových pokojích je obvykle manželská postel a jedno lůžko jako přistýlka. Všechny pokoje jsou klimatizované, s koupelnou a často s telefonem.

Vybavení
Restaurace, bar a někdy i bazén nebo zahrada.

Strava
Americká snídaně (servírovaná. Nejčastěji: ovoce, míchaná vejce, smažená slanina nebo klobása, chléb, croissant, džem a máslo, 1 šálek šťávy, 1 šálek kávy nebo čaje). 
Večeře (servírovaná : polévka, hlavní chod bývá obvykle drůbež), zřídka ryby. Salát  nebo dušená zelenina, brambory, rýže, tortillaa  dezert).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ProgramMayská historie na Yucatánu: majestátní Chichén Itzá a Uxmal • neobjevené město Edzna • tuk-tuky po Cobě • koloniální dědictví: Mérida a Campeche • magické město - Valladolid • místní bazary • možné prodloužení pobytu na Mayské riviéře nebo v Cancúnu

Den 1 
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Cancúnu charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu do Cancúnu pasové odbavení a setkání s průvodcem. Následně transfer do hotelu v Cancúnu nebo na Mayské riviéře. Večeře a přenocování. 

Den 2
Po snídani přejezd do Chichén Itzá (seznam UNESCO), kde navštívíme mimo jiné: Kukulkánovu pyramidu, stěnu lebek, hřiště na pelotu (míčová hra) a astronomickou observatoř. Následně přejezd do jedné z mnoha krasových jeskyní na Yucatánu - cenote. Zájemcům doporučujeme koupel v křišťálově čisté vodě cenote Ik Kil (mějte připravené ručníky a plavky). Následně přejezd do městečka Izamal: procházka historickým centrem a návštěva místního bazaru. Pro zájemce (za příplatek cca 20 USD/os.) projížďka koňskými povozy po koloniálních ulicích Izamalu. Večeře a přenocování v Méridě. Večerní procházka historickým centrem Méridy. (Trasa cca 360 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Celestúnu, kde se nachází jedna z nejzajímavějších přírodních rezervací v Mexiku, která je útočištěm plameňáků, pelikánů a kormoránů (prohlídka formou projížďky). Následně návštěva rybářské vesnice Celestún a chvíle volného času na pláži, možnost ochutnat místní mořské plody. Cestou z Méridy do Celestúnu krátká zastávka v městečku Uman na místním bazaru, kde se seznámíme s chutěmi Yucatánu. Odpoledne návrat do Méridy a volný čas v historickém centru tohoto koloniálního města. Návrat do hotelu v Méridě. (Trasa cca 200 km)

Den 4
Po snídani odjezd do Campech. Během cesty návštěva osady Pomuc, která je známá neobvyklými tradicemi mayského pohřbívání, přejezd osadami obývanými Mennonity, návštěva vesnice Becal, kde jsou tkané panamské klobouky. Odpoledne návštěva Campeche - koloniálního města zapsaného na seznamu UNESCO, malebně umístěného u Mexického zálivu. Večeře a přenocování v Campeche. (Trasa cca 250 km)

Den 5
Po časné snídani přejezd do města Edzna a návštěva mayského náboženského centra, včetně Velké akropole a pyramidy pěti pater. Následně návštěva muzea kakaa, která popisuje proces vytváření mayského svatého nápoje. Odpoledne čas na odpočinek - ubytování v hotelu s bazénem, ​​večeře a přenocování v okolí města Uxmal. Po večeři pro zájemce odjezd na představení - světlo a zvuk v Uxmalu (za příplatek cca 30 USD/os.). (Trasa cca 250 km)

Den 6
Po snídani návštěva Uxmalu - mayského náboženského centra, kde si prohlédneme mimo jiné:  Guvernérský palác (největší předkolumbovská budova v Americe), Kouzelníkovu pyramidu a „Cuadrangulo de las Monjas“ neboli Čtyřhran jeptišek (komplex budov připomínající klášter). Následně návštěva haciendy, kde se do dnešní doby vyrábí sisal. Odpoledne přejezd do města Valladolid, které bylo v roce 2012 zahrnuto do mexického programu Pueblos Magicos (magických městeček), propagujícího města s bohatou kulturou a historií, přírodní krásou a zvláštní atmosférou. Večerní procházka krásným starým městem. Večeře a přenocování v městě Valladolid. (Trasa cca 260 km)
 
Den 7
Po snídani přejezd do archeologické zóny Coba. Návštěva jednoho z nejkrásnějších a nejméně archeologicky prozkoumaných mayských měst na Yucatánu: pyramidy Nohoch Mul (nejvyšší na poloostrově) a Iglesia, chrám Canjuto Las Pinturas a stély. Pojedeme místními tuk-tuky nebo na kolech. Poté krátká návštěva osady Pac - Chen obývané mayskými potomky, kde uvidíme jejich stále živé tradice a uslyšíme jejich místní nářečí. Večer transfer do hotelu na Mayské riviéře nebo v Cancúnu. (Trasa cca 150 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště v Cancúnu. Návrat do Polska charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let).
Pro klienty zůstávající na pobyt v Cancúnu nebo na Mayské riviéře transfer do vybraného hotelu (možnost transferu přes letiště). 
Upozornění! Pro zájezd MMT/01/30 (odlet z Polska 30. ledna 2022) tento den pobyt v Cancúnu.

Den 9
Přílet do Polska.
Upozornění! Pro zájezd MMT/01/30 (odlet z Polska 30. ledna 2022)
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště v Cancúnu. Návrat do Polska charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let).
Pro klienty zůstávající na pobyt v Cancúnu nebo na Mayské riviéře transfer do vybraného hotelu (možnost transferu přes letiště). 

Den 10
Upozornění! Pro zájezd MMT/01/30 (odlet z Polska 30. ledna 2022)
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po navštěvovaných objektech.
- V Mexiku jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (neexistuje možnost ubytování v pokojích se 3 samostatnými lůžky).
- Muzea jsou v pondělí zavřena. V tomto případě průvodce na místě navrhne návštěvu jiné atrakce nebo (bude-li to možné) upraví program tak, aby mohla návštěva muzea proběhnout v jiný den.
- Odjezdy z hotelu se často konají velmi brzy ráno (okolo 5. hodiny) - možnost snídaně formou balíčku.
- Vezměte prosím na vědomí, že Mexiko City, Puebla, San Cristóbal  se nachází ve výšce nad 2000 m n. m., proto je vhodné mít s sebou teplé oblečení. 
- Doporučujeme neměnit peníze na letišti v Cancúnu kvůli nepříznivému směnnému kurzu. Peníze lze směnit v hotelu v Cancúnu nebo následující den v bance nebo ve směnárnách na trase přejezdu.
- Prosíme, vezměte si s sebou teplé oblečení, pořádnou obuv (část zájezdu se koná formou trekkingu po selvě), nepromokavý oděv (je vhodné zabezpečit před vlhkostí také dokumenty) a repelent proti komárům.
- Na území Spojených států mexických je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny.
- Na většinu vnitřních přeletů jsou přijatelné rozměry příručního zavazadla - 40 cm x 40 cm x 25 cm (váhový limit zavazadla do 10 kg). V případě přepravy příručního zavazadla přesahujícího tyto rozměry je příplatek cca 40 USD. Maximální váha odbaveného zavazadla je 25 kg.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do Cancúnu (přímý let), letištní taxy, ubytování v hotelech dle programu (7 nocí během poznávací části, při výběru týdne navíc 7 nocí ve vybraném hotelu), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování dle programu, služby polského průvodce na místě, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupenky do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, pokojské, systém Tour Guide, rezervační poplatky atd.) ve výši cca 350 USD/os. - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě. Balíček neobsahuje cenu fakultativních výletů uvedených v programu, fakultativní výlety během pobytové části v Cancúnu/na Mayské riviéře, osobní výdaje a pobytovou taxu v hotelech ve státě Quintana Roo (cca 1,5 USD/pokoj/noc - povinný poplatek placený na místě, na recepci hotelů). 
 
UPOZORNĚNÍ! Pro zájezdy 
MMT/12/10 cena zahrnuje: 7 nocí během poznávací části, při výběru dalšího týdne 6 nocí ve vybraném hotelu
MMT/12/23 cena zahrnuje: 7 nocí během poznávací části, při výběru dalšího týdne 8 nocí ve vybraném hotelu
MMT/12/30 cena zahrnuje: 8 nocí během poznávací části, při výběru dalšího týdne 7 nocí ve vybraném hotelu

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a vstupní podmínky do Mexika!

Název zájezdu v polském jazyce: Siedem cudów Jukatanu
Kód zájezdu: MMTVízaCestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Důležité! V Mexiku existují celní omezení týkající se množstevních limitů pro dovoz tabákových výrobků a alkoholu. Dospělá osoba může přivézt ne více než 10 krabiček cigaret, ne více než 25 doutníků nebo 200 g tabáku a max. 3 litry jakéhokoliv alkoholického nápoje.
 
UPOZORNĚNÍ!
Před příletem do Mexika musí klienti vyplnit povinné online celní prohlášení.
Prohlášení může být vyplněno ne dříve než 3 dny před plánovaným letem do Mexika.
V případě osob cestujících společně (rodiny) vyplňuje prohlášení jedna osoba jménem všech cestujících (rodiny).
Online prohlášení nahrazuje papírové prohlášení.
Níže je uveden odkaz, kde by mělo být prohlášení vyplněno:
https://siat.sat.gob.mx/PTSC/DPE/faces/resources/pages/declaracion/declaracion.jsf
Pokyny pro vyplnění prohlášení jsou k dispozici u správce rezervace.Upozornění k přeletuPřelet:
Přímý let komfortním letounem společnosti PPL LOT typ Dreamliner s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek.
Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let). SezónnostHlavní turistická sezóna v Mexiku obvykle trvá od 1.11. do 31.3.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.