Velký okruh Mexikem

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 74 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Mexiko Vás upoutá barvitostí a pestrostí folklóru. Poznáte nejzajímavější architektonické skvosty mayské a aztécké kultury i světoznámá letoviska.

Program zájezdu

1. den - PRAHA - MEXICO CITY

Odlet z Prahy do Mexico City, přílet do Mexico City, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.

2. den - MEXICO CITY - TEOTIHUACÁN - GUADALUPE

Prohlídka Mexico City, jednoho z největších měst na světě, které leží v nadmořské výšce 2.240 metrů. Prohlédnete si náměstí Zócalo, které bylo postaveno na troskách hlavního aztéckého komplexu chrámů; Metropolitní katedrálu, ve které se v roce 1968 konala svatba Věry Čáslavské a Josefa Odložila. Návštěva nejznámější mexické archeologické lokality Teotihuacánu, který je vzdálen 48 km od Mexico City. Prohlédnete si pyramidu Slunce, pyramidu Měsíce, zbytky původních paláců a Třídu mrtvých. Zastávka u baziliky Guadalupe. Nocleh v Mexico City.

3. den - MEXICO CITY - ACAPULCO

Prohlídka Antropologického muzea, transfer do Cuernavaca, krátká prohlídka centra města, pokračování do Acapulca. Nocleh.

4. den - ACAPULCO

Prohlídka Acapulca, proslulého letoviska ležícího na břehu Tichého oceánu. Návštěvníky Acapulca přitahuje především pobřežní promenáda, hlavní náměstí, pevnost San Diego, množství diskoték, barů a klubů. Nocleh v Acapulcu.

5. den - ACAPULCO – TAXCO – PUEBLA

Odjezd z Acapulca do Taxca. Taxco je obklopeno pohořím Sierra Madre del Sur a bezpochyby patří k nejatraktivnějším městům Mexika. Taxco je známé jako centrum stříbrotepectví, někteří dokonce věří, že všechno stříbro Mexika pochází odtud. Po prohlídce transfer do Puebly která se nachází na úpatí pohoří Sierra Madre del Sur a je obklopena sopkami Popocatépetl, Iztaccíhuatl, Pico de Orizaba a La Malinche. Puebla leží v nadmořské výšce 2.200 metrů, je čtvrtým největším mexickým městem, nocleh v Pueble.

6. den - PUEBLA - OAXACA

Dopolední prohlídka centra Puebly: katedrála Neposkvrněného početí na náměstí, kostel Santo Domingo s kaplí „Capilla de Rosario“, která je považována za nejzdobnější kapli v Mexiku s bohatě zlatou dekorací a knihovna Palafoxiana, považovaná za první v Mexiku se 43.000 svazky. Následuje transfer do Oaxacy, nocleh ve městě.

7. den - OAXACA – MONTE ALBÁN – OAXACA

Ráno prohlídka archeologického naleziště Monte Albán, kde žili Zapotékové. Rozlehlé ruiny se skládají z velkého ústředního náměstí obklopeného budovami, chrámy, observatoří, hřištěm a hrobkami. Návrat do Oaxaca a odpoledne prohlídka centra města - mezi nejhezčí objekty v Oaxace patří kostel Santo Domingo, kde se prolínají prvky gotiky, baroka, románského stylu i maurské prvky. Místní náměstí Zócalo je jedním z nejhezčích náměstí v Mexiku, je krásně upraveno jako park, je obklopeno kolonádami, restauracemi a venkovními kavárnami. Nocleh v Oaxace.

8. den - OAXACA - MITLA – EL TULE – TEHUANTEPEC

Ráno transfer do mixtéckého naleziště Mitla, které je považováno za nejlepší příklad kamenické dovednosti v Mexiku. Místo je proslavené složitými, vykládanými kamennými vzory. Další zastávku budete mít u městečka El Tule u obrovského starého cypřiše ahuehete, který je místní atrakcí. Cypřiš je starý asi 2.000 let a má největší obvod ze všech stromů na světě. Ačkoli dosahuje výšky pouhých 43 metrů, jeho koruna má průměr 42 metrů a obvod jeho kmene činí 58 metrů. Návštěva místní výrobny Mezcalu s ochutnávkou. Následuje transfer do Tehuantepecu, nocleh ve městě.

9. den - TUXTLA GUTIÉRREZ – SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS – SAN JUAN CHAMULA

Ráno transfer do Tuxtla a plavba lodí Caňonem del Sumidero s 950 metrů vysokými stěnami, následovat bude prohlídka nejpůvabnějšího mexického města San Cristóbal de las Casas. Do města přijedete serpentinami temným piniovým lesem. Odjezd do indiánské vesnice San Juan Chamula. Nocleh v San Cristóbalu.

10. den - AGUA AZUL - PALENQUE

Ráno odjezd směr Palenque, po cestě zastávka u kouzelných vodních kaskád vodopádů Agua Azul. Odjezd do Palenque, které se rozkládá v údolí řeky Usumacinty pod pohořím Altos de Chiapas. Nocleh v Palenque.

11. den - PALENQUE – CAMPECHE

Prohlídka Palenque, které mnozí pokládají za nejúžasnější a nejzáhadnější místo Střední Ameriky a za architektonický vrchol mayské civilizace. Nejvýznamnějšími stavbami jsou Chrám nápisů, Chrám Kříže (Chrám Jaguára), El Palacio a Templo del Conde. Přejezd z Palenque do Campeche. Nocleh v Campeche.

12. den - UXMAL - MÉRIDA

Dalším velkým zážitkem pro Vás bude prohlídka výjimečného archeologického naleziště Uxmal, jednoho z nejdůle žitějších středisek Mayů. Uvidíte zde řadu nádherných budov: Guvernérský palác, Kouzelníkovu pyramidu, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a Klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší budovu takzvaného puuckého stylu. Přejezd do Méridy. V Méridě najdete mnoho pamětihodností z koloniální doby v okolí náměstí Plaza Mayor. Nocleh v Méridě.

13. den - CHICHÉN ITZÁ - PLAYA DEL CARMEN

Prohlídka největšího a nejslavnějšího pyramidového komplexu na poloostrově Yucatán, Chichén Itzá. Nejznámější pyramidou je Kukulcánův chrám, zvaný také El Castillo. Odjezd do Playa del Carmen na prodloužený pobyt v hotelu se snídaní v centru města nebo za příplatek v hotelu 4* přímo na pláži s programem All inclusive.

14. den - PLAYA DEL CARMEN

Koupání a odpočinek u Karibského moře, provozování vodních sportů.

15. den - PLAYA DEL CARMEN

Koupání a odpočinek u Karibského moře, provozování vodních sportů, možnost fakultativních výletů (např. Xcaret, Paradise Island, apod.).

16. den - CANCÚN – PRAHA

Transfer na letiště v Cancúnu, odlet z Cancúnu do Prahy.

17. den - PŘÍLET DO PRAHY   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.