Yucatán Křížem Krážem

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko, Amerika, Mexiko
Ubytování Mexiko hotel 2 - 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 39 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Informace o zájezdu:O dovolené není kam spěchat, proto si vychutnejte krásu místní přírody a světových památek ve svém vlastním poklidném tempu. Pokud jste individualisté a nechcete se nechat omezovat skupinou, pak je tento okruh s vlastním autem a odpočinkem u moře na poloostrově Yucatan přesně pro Vás. Čeká Vás 10 dní programu za těmi nejlepšími historickými skvosty, navštívíte pozůstatky mayské kultury vč. světoznámé pyramidy v Chichén Itzá nebo komplexu Tulum vystavěného přímo na útesech u moře či chrámový komplex Palenque skrytý uprostřed Chiapaské džungle.

Okruh lze na vyžádání prodloužit o pobyt na plážích Cancunu.Minimální počet účastníků:2

Popis lokality ubytování

Základní informace o destinaci:Mexiko je největším státem střední Ameriky a vyznačuje se nesmírnou kulturní i společenskou různorodostí. Pomineme-li slavnou severní hranici s USA, která je oblíbeným námětem mnoha hollywoodských filmů, je Mexiko zdrojem výjimečného historického a kulturního bohatství. Mexiko bylo již od 1. tisíciletí před n. l. zemí vyspělých civilizací. První významnější byli Olmékové a potom Mayové (kolem roku 300 n.l.). Právě Mayové stavěli slavné kamenné pyramidy a byli znalci astronomie. Kromě Mayů žili v Mexiku Toltékové a potom Aztékové, kteří založili Tenochtitlán (dnešní Mexico City) a jejich říše, stejně tak jako říše Mayů, přežila až do příchodu Španělů.

Program zájezdu

Program zájezdu:

1. DEN - CANCUN - TULUM (118 km/cca. 1,5 hodiny jízdy) Odlet z Prahy do Cancunu. Přílet v odpoledních hodinách, vyzvednutí auta na letišti a přejezd do hotelu v Tulumu. Ubytování v hotelu Hip hotel Tulum na 1 noc se snídaní. 2. DEN TULUM - BACALAR - CHETUMAL (268 km/cca. 3,5 hodiny jízdy) Po snídani krátký výlet k nalezišti Tulum, odkud pochází ty nejkrásnější fotky mayských zřícenin nad pláží. Opevněné starobylé mayské přímořské město, jehož jméno má záhadný původ, se tyčí na skále na jednom z nejkrásnějších míst Mayské riviéry. Tam, kde se sluneční paprsky odrážejí v bílém písku, se Mayové rozhodli založit pevnost, chráněnou ze tří stran kamennou zdí a z jedné strany karibským mořem, jehož vody narážejí na skálu, na které pevnost stojí. Je to jedno z mála mayských měst, které bylo obydleno ještě v době příchodu Španělů, ostatní byla dávno opuštěna a pohlcena divokou džunglí Po prohlídce se vydáte na cestu do města Chetumal, kde máte další ubytování na 1 noc v hotelu Fiesta Inn. Po cestě, téměř u hranic s Belize se nachází laguna Bacalar, často a zcela oprávněně nazývaná lagunou „sedmi barev“. Hladina tohoto sladkovodního jezera se během dne zatřpytí mnoha odstíny od světle zelené přes tyrkysovou až po temně modrou. Po ránu bývá magicky nehybná, kolem poledne ji ale zčeří vítr a vlny pak připomínají téměř ty mořské. Břehy lemují mangrovníky a pár malých resortíků s chatkami, které v ničem nepřipomínají turistické megahotely na Mayské Riviéře. Atmosféra je klidná a téměř „přímořská“. Co tu: Koupačka, relax, můžete si tu ale i půjčit kajak, zašnorchlovat si. V městečku Bacalar najdete malou pevnost (z dob pirátů, kteří sem přijížděli z Karibiku) a v přístavišti vám nabídnou výlety lodičkou do cenotů anebo do pirátského kanálu. Navečer dojezd do města Chetumal. Ideální místo pro ty, kteří chtějí probádat jih státu Quintana Roo. Rozkládá se hned v centru regionu tam, kde se vlévá do moře pohraniční řeka Hondo. Kromě toho, že se nachází na velice strategickém místě, má toto město svou osobitost - moderní, usměvavé a vhodné pro relax. Zákoutí hodných návštěvy je zde více, než si dovedete představit. Od různých monumentů art déco, po svá muzea a nádhernou mořskou promenádu. 3. DEN CHETUMAL - CALAKMUL - CHICANNÁ (235 km/cca. 4 hodiny jízdy) Dnes se ponoříte hlouběji do yucatánské džungle, čekají na Vás dvě, ne moc turistická naleziště Calakmul a Chicanná. Calakmul zahaluje tajemství stejně jako jeho dávné obyvatele Maye. Pyramidy, kTipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.