Zážitkové Mexiko - Přes aztécké památky až k oceánu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 114 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Exotikou vonící a sluncem rozzářená země s bohatou historií a krásnou přírodou

Program zájezdu

1. den

Letecky do MEXIKA. Přílet do Mexiko City.

2. den

Přes město Toluca do biosférické rezervace Santuario Mariposa, kam v zimním období přilétají po milionech motýli Monarchové (přezimují zde po 4 000 km dlouhém letu z USA a Kanady). Do jejich bezprostřední blízkosti se dostaneme asi hodinovou procházkou. Přejezd do starobylého centra Teotenango s pyramidovými platformami, paláci a hřištěm na míčovou hru. Nocleh v blízkosti centra „stříbrného“ města Taxco, jednoho z nejmagičtějších mexických měst.

3. den

Taxco - fotogenická tržnice s"ovocem, zeleninou, veselí prodavači, smlouvání a místní kolorit. Křivolaké uličky s množstvím obchůdků, dílny se stříbrem. Odpolední zastávka v nádherném archeologickém nalezišti Xochicalco. Stihneme i romantické městečko Tepoztlán obklopené krásnými horskými scenériemi? Návrat do Mexico City.

4. den

Prohlídka Metropolitní katedrály, pozůstatky obřadních staveb Aztéků Templo Mayor, prezidentský palác Palácio Nacional, kde jsou k vidění slavné nástěnné malby Diega Rivery. Odpoledne přelet do města Chihuahua. Prohlídka centra. Obchody s"typickými kovbojskými botami a klobouky.

5. den

Jízda pohodlným kuriózním vlakem El Chepe, jehož plošiny mezi vagóny a nízká rychlost nabízejí jedinečnou možnost k pozorování přírody, vesniček a fotografování. Zastávka v městečku Creel poblíž gigantického měděného kaňonu Barranca del Cobre. Výlet k"místním vodopádům.

6. den

Poznávání okolních zajímavostí, přírody, skal a lesních unikátů. Modré jezero Arareco, bizarní skalní útvary v údolí hub a údolí jeptišek, indiánské osady s"pestře oblečenými obyvateli kmene Tarahumaras. Okolní divoká horská krajina. Nocleh na hraně kaňonu Barranca del Cobre.

7. den

Městečko Divisadero nabízí jeden z"nejlepších výhledů na „Měděný kaňon“. Kdo z"nás si fakultativně troufne na výlet lanovou dráhou nad hlubokými propastmi? Nebo vyzkoušíme „Zip Line“ – nejdelší na světě s délkou 2 650 m?

8. den

Procházka po „hraně“ kaňonu, pokračování vlakem horskou krajinou po železnici budované sto let. Celkem 86 tunelů a 37 mostů napovídá o profilu trati a rozervanosti krajiny. Cestou klesneme z"2 300 metrů téměř na úroveň hladiny Cortézova moře ve státě Sinaloa. Konečná stanice ve městě Los Mochis, ubytování v historickém centru.

9. den

Přelet do La Paz na poloostrově Baja California. Stihneme i večerní koupání se západem slunce? Večerní příbřežní kolonádě.

10. den

Fakultativní lodní výlet k ostrovu Isla Espiritu Santo (UNESCO). Mimořádná příležitost k pozorování mořského života, ptactva, lvounů a třeba i delfínů a velryb. Šnorchlování nebo plavání s hravými lachtany, odpočinek s obědem v malebné zátoce.

11. den

Bohémské městečko Todos Santos s uměleckou komunitou na pobřeží Tichého oceánu. Okolní pláže s obrovskými příbojovými vlnami vybízejí k procházkám, chráněné skýtají možnost koupání nebo také pozorování velryb. Dáme si kávu ve slavném Hotelu California z megahitu kapely Eagles?

12. den

Zátoka Bahía Magdalena, kde se každoročně rodí stovky osmisetkilových mláďat plejtváka šedého. Cesta hornatou krajinou posetou vysokými kaktusy. Plavba na malých člunech co nejblíže obrovským kytovcům, kteří zde v bezpečných a klidných vodách zátoky učí své potomky v prvních týdnech života základním životním návykům. Nádherný zážitek, který se nikdy neomrzí!

13. den

Dokonalou atmosféru pohody dotvoří výlet k zátoce snů - Bahia de los Suenos. Návštěva unikátní restaurace s rozsáhlou sbírkou vláčků bláznivého amerického miliardáře, která je součástí privátního hotelového resortu na jinak opuštěné pláži. Výborné jídlo, krásné prostředí, skvělé koupání a možnost šnorchlování na korálovém útesu.

14. den

Dopolední Relax na plážích v La Paz. Jeho zátoka je celoročně domovem žraloků velrybích, kteří nejsou člověku nebezpeční. Živí se hlavně planktonem a nejsou rychlí plavci, takže si můžete troufnout plavat s nimi. Odpoledne odlet přes Mexico City do vlasti.

15. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.