Bavorský les, Šumava a Pasov

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo, Evropa, Německo
Název ubytování Bavorský les, Šumava a Pasov
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 5 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Menší, velmi působivé letovisko se stává stále oblíbenějším prázdninovým střediskem žijícím svým zvláštním poklidným životem. Je zde několik písečně-oblázkových pláží rozprostírajících se v malebném zálivu, nad nímž se tyčí rozsáhlé pohoří. I zde je však řada kaváren, barů a diskoték, které se nacházejí v samotném centru, a neruší tak návštěvníky hotelů. Krásná pláž je vhodná nejen na plavání, ale i na potápění a různé druhy vodních sportů. Autobusovým spojením se můžete podívat do jiných blízkých míst, protože letovisko má velmi výhodnou polohu ve středu mezi hlavním městem Heraklion a historickým městem Rethymno. Rovněž okolí střediska nabízí možnost pěších vycházek do krásné přírody, doporučujeme ho všem, kteří chtějí prožít svou dovolenou v klidném prostředí.

Program zájezdu

Popis

KREMSMÜNSTER • SCHÄRDING • PASOV • LOĎ CRYSTAL • ANTÝGL • MODRAVA • ŠPIČÁK • ČERTOVO JEZERO • STEZKA KORUNAMI STROMŮ • VELKÝ JAVOR

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (předpokládaný čas odjezdu Brno 06:00) . Další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 400 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč) do Rakouska. Naše poznávání zahájíme prohlídkou barokního benediktinského kláštera Kremsmünster, který byl založen již v 8. století. Zdejší zvláštností je šestnáct patetických soch mramorových andělů od Michaela Zirna. Během prohlídky si projdeme císařský sál, který patří ke zdejším nejkrásnějším interiérum, knihovnu čítající více než 100.000 svazků a podíváme se na nejvzácnější poklady klášterní pokladnice, kterými jsou světoznámý Tassilův kalich, svícny a kříž z počátku 12. století. Zastavíme se také v galerii obrazů a uměleckých předmětů a prohlídku zakončíme ve zbrojnici. Jako mezi kulisami se budeme cítit v barokním městečku Schärding. Obklopeni pastelovými domy se budeme toulat uličkami, zámeckým parkem a určitě si nenecháme ujít příležitost vychutnat si šálek kávy v tomto romantickém městečku. Večer přijedeme na večeři a ubytování do Železné Rudy. Ubytování v hotelu 3*, vstup do wellness je za příplatek 150 Kč/os./den. Za příplatek 150 Kč/os./den je vstup do Pool & Fitness centra – bazén s protiproudem, vodopádem a masážními tryskami, vířivka, Kneippův chodník, relaxační místnost, fitness centrum s kardiozónou, spinnery, sauna a římksé lázně).

2. den

Dnešní den se budeme věnovat krásám Šumavy. Nejprve se zastavíme v osade Antýgl, která je tvořena skupinou roubených i zděných typických šumavských stavení se zvoničkou a kapličkou a je malebně položena na břehu horské řeky Vydry. Nejkrásnější úsek Povydří začíná právě zde, a tak i my absolvujeme nenáročnou procházku podél řeky Vydry směrem k Čeňkově pile. Naším cílem bude stylová Turnerova chata z konce třicátých let minulého století – jediná veřejně přístupná chata v I. zóně Národního parku Šumava. Fotografickou zastávku si uděláme v Rechle, kde se nachází replika unikátního historického 72 m dlouhého mostu přes Vydru. Poté pojedeme do samého centra Národního parku Šumava, kde se na soutoku tří potoků nachází kouzelná osada Modrava, místo známé z románů K. Klostermanna. Zastavíme se u horské Klostermannovy chaty, dnes hotelu s restaurací. Možnost procházky mezi typickými šumavskými staveními i k nedalekému mini pivovaru Modrava, kde můžeme ochutnat zdejší pivo v místní restauraci. Přes šumavskou Kvildu, českou nejvýše položenou a nejchladnější obec, se odpoledne vrátíme do Železné Rudy. Vyjedeme sedačkovou lanovkou na vrcholek hory Špičák (1.202 m). Z rozhledny, která se nachází na vrcholu, je vidět do všech světových stran – na české straně je vidět údolí řeky Úhlavy a Javor, při pohledu na druhou stranu jsou vidět jako na dlani vrcholy v německém príhranicí. Zájemci se mohou vydat na cca 3 kilometry dlouhou turistickou vycházku k Čertovu jezeru, které je bezesporu nejkrásnějším ze všech šumavských jezer. Milovníci pěší turistiky mohou dnešní den využít k samostatnému programu a například absolvovat jednu z nekrásnějších túr v oblasti Šumavy – ze Špičáckého sedla, které je nedaleko našeho hotelu, k Černému a posléze Čertovu jezeru. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

3. den:

Po snídani se vydáme do Národního parku Bavorský les, abychom navštívili v roce 2009 otevřenou Stezku v korunách stromů „Baumwipfelpfad“. Během procházky nedotčenou přírodou ve výšce 8 až 25 metrů budeme zaneseni do „jiného světa“. Po téměř celé délce stezky na nás čekají snové výhledy a z nejvyššího bodu na „stromové věži“ dohlédneme při jasných a pěkných dnech dokonce až na severní hřeben Alp. Stezka je dlouhá 1.320 m a vysoká 44 m a je vůbec největší stezkou v korunách stromu na celém světě. Díky ní poznáme přírodu a charakter Bavorského lesa ze zcela jiné perspektivy. Odpoledne se budeme kochat výhledem do všech světových stran z vrcholku nejvyšší hory Šumavy – Velkého Javora (1.456 m). Vrchol je tvořen čtyřmi skalami a hora je nazývána Královna Šumavy. Dostaneme se sem pohodlně kabinovou lanovkou. V podvečer se vrátíme do hotelu, možnost relaxace v hotelovém bazénu a wellness (poplatek 150 Kč/os/den), večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani si pojedeme prohlédnout biskupské město Pasov vystavěné na soutoku tří řek – Dunaje, Innu a Ilzu. Pokocháme se pohledem na impozantní dóm sv. Štepána, který je sídlem pasovských biskupu již od 8. století, a prohlédneme si i varhany, které byly do devadesátých let 20. stol. největší na světě. Dnes jsou třetí největší. Zastavíme se u biskupské rezidence, uvnitř které se nalézá chrámový poklad pasovského dómu. Neměli bychom si nechat ujít návštevu muzea skla, které je se svými 30.000 exponáty největším muzeem skla ve střední Evropě – prohlédneme si nádherná díla z Čech, Slezska, Rakouska i Bavorska. Odtud již naše kroky povedou do přístaviště, kde na nás bude čekat výletní loď Crystal, která je vyzdobena z velké části mnoha miliony kameny firmy Swarovski a nachází se zde také největší křišťálový lustr světa. Při dvouhodinovém výletu po Dunaji zažijeme dominanty Pasova, soutok tří řek, okolní vesničky a hlavně mohutnost Dunaje. Během plavby se můžeme občerstvit v krásné restauraci či si dát kávu na horní palubě. Odjezd do Brna, návrat v pozdních večerních hodinách.

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1 200 Kč• plavba lodí v Pasově 440 Kč (děti do 13 let 220 Kč)Předpokládaná částka na vstupy cca 200 Kč + cca 40 €.SLEVA:3.osoba na přistýlce 400 Kč   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.