benelux - malé evropské mocnosti

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo, Belgie, Nizozemsko
Název ubytování benelux - malé evropské mocnosti
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 8 416 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování
Dvouhvězdičkové/tříhvězdičkové hotely - nachází se mimo navštěvovaná města, cca 20-40 km (4 noci v okolí měst: Magdeburg - 1, Brusel - 2, Amsterdam - 1).

Pokoje
Komfortní, s koupelnou, WC a TV.

Vybavení
V hotelu obvykle restaurace, bar a recepce

Strava
Kontinentální snídaně

Místní kategorie
**/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

ProgramLucembursko - knížecí palác, středověké městské hradby • Brusel - hlavní město Evropy • Amsterdam - Benátky severu • Bruggy - kouzlo středověku • Rotterdam a vyhlídková věž Euromast • Haag - Nizozemsko v kostce • tranzitní nocleh v ceně • Berlín - město moderní transformace

Den 1
Odjezd z Polska dle řádu. Příjezd do Berlína v odpoledních hodinách. Prohlídka města historických tragédií a současné transformace. Prohlídka města s místním průvodcem. Uvidíme mimo jiné: Berlínskou zeď, Braniborskou bránu - symbolickou bránu města, Reichstag - sídlo parlamentu, Alexanderplatz s televizní věží. Přejezd do hotelu v okolí Magdeburgu, přenocování. (Trasa cca 200 km - počítáno od polské hranice)

Den 2
Po časné snídani a vystěhování přejezd do Lucemburska - finančního centra Evropy (příjezd v cca 17:00 hodin). Procházka starým městem (uvidíme mimo jiné: Place d'Armes, knížecí palác). Projdeme se také po hradbách lucemburské citadely a budeme obdivovat majestátní krajinu. Volný čas na hlavním náměstí s kavárnami a restauracemi. Příjezd do hotelu v okolí Bruselu (v cca 22:00 hodin). (Trasa cca 900 km)
 
Den 3
Po snídani přejezd do města Bruggy - vydáme se na neobvyklou cestu do středověké minulosti. Procházka nádherným, zachovalým starým městem (náměstí Grote Markt, kostel Notre-Dame, bazilika Svaté krve, domy obchodníků). Následně přejezd do Bruselu - kosmopolitní metropole světového významu. Panoramatická prohlídka Bruselu, během které uvidíme mimo jiné: Atomium (model symbolizující prvek železa zvětšený 185 miliardkrát), královský palác, čtvrť Evropské unie a Justiční palác. Návštěva katedrály sv. Michaela - patrona Bruselu. Následně procházka starým bruselským městem - zejména doporučujeme Grand Place s krásným Hotelem de Ville (městskou radnicí) a symbolem města - fontánou Manneken Pis neboli čůrajícím chlapečkem. Večer pro zájemce večeře ve starém městě (za příplatek u průvodce). Návrat do hotelu v okolí Bruselu, přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 4
Ráno vystěhování z hotelu. Přejezd do skanzenu větrných mlýnů (seznam světového dědictví UNESCO) ve vesnici Kinderdijk. Následně se vydáme na půlhodinovou plavbu podél řady větrných mlýnů a navštívíme vnitřek jednoho z nich. V období od poloviny března do 10. května místo prohlídky skanzenu větrných mlýnů u Kinderdijku fakultativně návštěva květinových zahrad Keukenhof (výlet za příplatek - cca 25 EUR). Následně přejezd do Rotterdamu, kde se nachází největší nákladní přístav na světě. Jedná se o nejmodernější nizozemské město, které lze nejlépe obdivovat z Euromastu (vyhlídkové věže s rotujícím výtahem, který dosahuje výšky 185 m). Během cesty do Haagu fakultativně krátká návštěva Delft (za příplatek 10 EUR - se souhlasem všech účastníků) - rodného města malíře Vermeera s krásným náměstím ze 17. století a četnými obchody se slavným bílo-modrým porcelánem. Dalším bodem programu bude návštěva Haagu - centra nizozemské politiky. Během krátké procházky uvidíme starou radnici, kostel Grote Kerk a reprezentativní sídlo nizozemského parlamentu. Navštívíme také Madurodam - miniaturní model Holanska, kde budeme moci obdivovat celé Holandsko v měřítku 1:25. Pro zájemce společná večeře v restauraci (za příplatek u průvodce). Přejezd do hotelu v okolí Haagu - Amsterdamu, přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 5
Ráno vystěhování z hotelu. Přejezd na sýrařskou farmu (možnost nákupu sýrů a holandských dřeváků). Přejezd do centra Amsterdamu - známého jako nejliberálnější město světa. Následně procházka nebo přejezd městskou hromadnou dopravou do muzejní čtvrti a návštěva brusírny diamantů (možnost nákupu!). Volný čas na prohlídku muzeí - Van Goghova muzea (největší sbírka umělcových děl na světě, individuální prohlídka) a Rijksmuseum - Národního muzea s nádhernou sbírkou děl holandských mistrů, mimo jiné: Rembrandta, Vermeera, Halse (galerii obrazů ze 17. století navštívíme s místním průvodcem). Odpoledne doporučujeme romantickou plavbu po amsterdamských kanálech. Během plavby lze obdivovat nádhernou architekturu kupeckých domů ze 17. století. Pro zájemce společná večeře (za příplatek u průvodce). Návštěva náměstí Dam s gotickým kostelem Nieuwe Kerk (Nový kostel), královským palácem a Národním památníkem. Večerní procházka čtvrtí Červených luceren - centra nočních radovánek (z důvodu zákazu skupinových prohlídek jsou povoleny pouze individuální procházky). Odjezd do Polska v pozdních večerních hodinách (cca 22:30). (Trasa cca 750 km k hranicím s Polskem)

Den 6
Příjezd do Polska v ranních hodinách. (Torzym cca 9:00) 

Upozornění k programu
- Program může být změněn.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech. 
- V období od poloviny března do 10. května místo prohlídky skanzenu větrných mlýnů u Kinderdijku fakultativně návštěva květinových zahrad Keukenhof (výlet za příplatek - cca 25 EUR).
- V roce 2019 začaly platit předpisy, které zakazují vjezd turistickým autokarům do centra Amsterdamu. Z tohoto důvodu se bude prohlídka města konat pěšky nebo městskou hromadnou dopravou, a autokar zůstane mimo centrum města.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přejezdy komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (viz níže): 4 noci, stravování: kontinentální snídaně, turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, plavbu lodí, přejezdy hromadnou dopravou, jídla v restauracích, služby místních průvodců, set k poslechu systému Tour guide a jiné osobní výdaje. Orientační cena účasti v programu: cca 170 EUR (poplatek placený průvodci), pobytovou taxu cca 9 EUR (platí se přímo v hotelech), cena 1 večeře cca 18 EUR (lze zakoupit na místě podle informací v programu), fakultativní výlet do města Delft - cca 10 EUR, návštěva květinové zahrady Keukenhof (od poloviny března do 10. května) - cca 25 EUR.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Beneluks - Małe potęgi Europy
Kód zájezdu: AMXJinéObsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide. Tip z okolí
Hipísáci, hipsteři a přistěhovalci. Berlínský Kreuzberg je jako tisíc světů v jednom Pravidelně obsazuje žebříčky nejvíce hipsterských čtvrtí v Evropě. A berlínský Kreuzberg je skutečně svět sám pro sebe. Zhruba posledních 50 let byl domovem nejrůznějších subkultur, zejména pankáčů, dnes platí za centrum kultury i nezávislé gastronomické scény. Najdete tu totiž nespočet kaváren, bister nebo barů, které dělají z Kreuzbergu velmi vyhledávané místo.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.