Orlí hnízdo a jezero Königssee 2021

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo, Bavorsko, Orlí hnízdo, Jezero Königsee, Berchtesgaden
Název ubytování Orlí hnízdo
Typ ubytování Zajímavé místo
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 1 099 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis:Orlí hnízdo a jezero Königssee


Jednodenní poznávací zájezd do Německa a Rakouska
Slavné Orlí hnízdo – útočiště Adolfa Hitlera
Plavba po nejhlubším jezeře v Německu
Služby průvodce v ceně
Nově přímé trasy z Brna a Prahy
Doprava moderním autobusem s klimatizací
Nástupní místa a časy odjezdůSlavné horské útočiště Adolfa Hitlera i nejhlubší jezero v Německu
V německém Bavorsku, v kulisách monumentálních alpských vrcholů, rozkvetlých horských luk a hlubokých jezer s křišťálově čistou vodou, se rozprostírá kouzelné městečko Berchtesgaden. Stejnojmenný národní park ukrývá mnoho pokladů v podobě překrásných panoramat, solných dolů a v neposlední řadě i půvabných horských jezer. Vydejte se s námi nejen za obdivováním krás tohoto kraje, ale také za historií, se kterou je okolí Berchtesgadenu nevalně spjato. Právě zde se totiž vysoko v horách nad městem tyčí proslulá pevnost Adolfa Hitlera zvaná Kehlsteinhaus, neboli Orlí hnízdo. Návštěvníkům se odsud naskýtají dechberoucí rozhledy na celý národní park i na jezero Königssee, po jehož hladině se budete v druhé polovině dne plavit. 
Program zájezdu
1. den
Odjezd z ČR v nočních hodinách (z některých moravských měst možnost odjezdu ještě před půlnocí v předvečer zájezdu).
2. den
V ranních hodinách přijedeme do Obersalzbergu, kde nastoupíme do speciálních autobusů a pojedeme cca 7 km alpskou silnicí až pod horu Kehlstein ke vchodu do tunelu, který je dlouhý 124 m.

Poté vyjedeme původním výtahem na vrchol hory až do nadmořské výšky 1 834 m, kde se tyčí Orlí hnízdo. Odtud je opravdu působivý výhled do celého kraje.
Po zhlédnutí Orlího hnízda přejedeme k jezeru Königssee, nejhlubšímu jezeru v Německu. Jeho hloubka je neuvěřitelných 180 m. Zde budete mít možnost projet se elektrolodí k poloostrovu, jehož dominantou je světoznámý ostrov sv. Bartoloměje. 
Odjezd zpět do ČR, návrat v nočních hodinách dle nástupního místa (opět možnost příjezdu do některých měst až po půlnoci).

Důležité informace o zájezdu
Cena zahrnuje

Doprava autobusem tam a zpět
Služby průvodce
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Příplatky za nástupní místa viz níže
Cestovní pojištění
Vstupy do jednotlivých památek
Městskou hromadnou dopravu

Orientační ceny vstupného

Orlí hnízdo + jízdenka včetně výtahu cca 27 € (dítě do 14 let cca 14,50 €)
Místní doprava k jezeru cca 7,00 €
Plavba lodí po jezeře cca 15,00 € (dítě 6–17 let cca 10,00 €)

Další informace

Doporučené kapesné je cca 40 €
K uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40 (pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět)
Změna programu vyhrazena. V případě, že bude Orlí hnízdo (např. z důvodu nepříznivého počasí) uzavřeno, bude tato část programu nahrazena jinou alternativou v lokalitě. Změna programu neopravňuje klienty k bezplatnému stornování zájezdu.
Upozornění: nástupní místa Ostrava–Brno jsou svozová. Svozové a rozvozové linky mohou být realizovány autobusy Autokarem nebo pronajatými autobusy jiných firem, minibusy, automobily či oficiálními veřejnými linkami jako RegioJet apod. nebo vlaky.
Abychom byli na místě brzy ráno, vychází některé odjezdy (především z východní části ČR) ještě před půlnocí v předvečer zájezdu. To samé platí i pro cestu zpět, tj. na některá nástupní místa vychází čas návratu až po půlnoci po termínu zájezdu.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Bavorské městečko vzalo slušnost jako přikázání Na první pohled si připadáte, že jste se nedopatřením ocitli v lepším, slušnějším světě. Řidiči autobusu se srdečně zdraví s cestujícími, prodavači obsluhují zákazníky s úsměvem na rtech a manželé překvapují své drahé polovičky nečekanými dárky od srdce, i když nemají narozeniny a neslaví výročí svatby.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.