Romantickým údolím Rýna s návštěvou Luxemburgu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo
Název ubytování Romantickým údolím Rýna s návštěvou Luxemburgu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 7 519 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1v programu mj. pevnostní město Rothenburg ob der Tauber, Würzburg, Rýnské údolí, Mainz či návštěva metropole LucemburskaProgram zájezdu1. den: Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách k návštěvě pevnostního města Rothenburg ob der Tauber, které si dodnes uchovalo svůj středověký ráz, a kde kromě návštěvy památek můžeme okusit zdejší cukrářské pečivo. Dále navštívíme Würzburg, historické město ležící uprostřed vinic, které se může pyšnit řadou zajímavých památek, počínaje dominantou pevnosti a konče třetí největší sakrální stavbou Německa, dómem Sv. Kiliána. Zde začíná známá Romantikstraße, spojující řadu významných historických míst. Pokračujeme k ubytování v Rýnském údolí. Fakultativní večeře, nocleh v oblasti Koblenze.
2. den: Po snídani navštívíme Wiesbaden, metropoli Hessenska a historické lázeňské město, jehož léčivé účinky byly známy již za římského císaře Claudia. Možnost návštěvy zajímavého lázeňského parku. Nezapomenutelné zážitky slibuje i plavba lodí od Rüdesheimu nádherným údolím Rýna s bezpočtem hradů a malebných vesniček uprostřed zeleně až k St. Goarshausen, místu, kde podle staré mytologie je skryt ve vodách Rýna poklad Nibelungů a kde v soutěsce široké 113m známá Loreley svým zpěvem láká plavce do záhuby. Dále si prohlédneme město Koblenz, ležící na soutoku Rýna a Mosely, kde kromě návštěvy městského centra a jeho památek můžeme vychutnat i podmanivou chuť pravého Moselského vína. V podvečerních hodinách návrat do místa ubytování. Fakultativní večeře. Nocleh.
3. den: Po snídani odjezd k návštěvě Luxemburgu, hlavního města stejnojmenného velkovévodství, jehož historie je nám tak blízká. Dále přejezd do Trier (Trevír), města, kde na nás na každém kroku dýchne historie díky nespočetnému množství cenných staveb, jakými jsou například monumentální římská brána Porta Nigra, Aula Palatina pamatující Konstantina Velikého, zachovalé římské lázně a amfiteátr i mohutná katedrála. Návrat do místa ubytování romantickým údolím řeky Mosely. Fakultativní večeře. Nocleh.
4. den: Po snídani navštívíme Mainz (Mohuč), město zajímavých hrázděnek, šestivěžového dómu i zajímavého kostela Sv. Štěpána, kde jsou Chagallovy vitráže. Pokračujeme do nejstaršího univerzitního města Německa, Heidelbergu, malebně rozloženého v údolí Neckaru, které se může pyšnit krásným zámkem, patřícím k nejkrásnějším renesančním stavbám Německa, v jehož sklepích je obrovský sud s kapacitou 221 000 litrů. Pokračujeme na hraniční přechod Rozvadov a zpět do Prahy. Příjezd v pozdních večerních hodinách.Fakultativněpříplatek za jednolůžkový pokoj 2 490 Kč příplatek za 3 večeře 1790 KčCena zahrnuje• 3 noclehy se snídaní v hotelu *** • dopravu autokarem, průvodce Cena nezahrnuje: • vstupy cca 50 EURInformaceMinimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 35 osob. Změna programu dle aktuální situace vyhrazena.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.