Malý okruh Nepálem

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Název ubytování Malý okruh Nepálem
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 44 340 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

UbytováníUbytování je zajištěno v 3* hotelech. Na vyžádání lze ubytování i ve vyšších kategoriích hotelů.

Popis lokality ubytování

PopisKulturní dědictví údolí Kathmandu s výletem do národního parku. Zájezd na privátní bázi, při kterém máte k dispozici vlastního průvodce. Zájezd se vždy uskuteční, není žádný min. počet účastníků (cena platí při 2 spolucestujících osobách).PolohaDen 1: Kathmandu
Přílet do Kathmandu, zajištěný transfer do hotelu, ubytování. Volno na aklimatizaci.

Den 2: Kathmandu (snídaně)
Po snídani vás vyzvedne průvodce a zahájíte prohlídku pamětihodností v Kathmandu: stupy Swoyambhunath ležící na vrcholu kopce (UNESCO, jedno z nejposvátnějších míst buddhismu i hinduismu, nazýváno též jako Opičí chrám dle množství opic v areálu), náměstí Durbar v Kathmandu (UNESCO, postavené ve 12.-13. st., mj. nádherné řezbářské práce na oknech a dveřích) a komplexu Pashupatinath (vstup do chrámu umožněn pouze hinduistům, ale z východního břehu řeky Bagmati lze vidět slavnou dvojitou zlatou střechu a stříbrné dveře chrámu a také sledovat aktivity v areálu, kde se provádějí hinduistické kremace). Nocleh.

Den 3: Pharping, Patan (snídaně)
Jižně v údolí Kathmandu navštívíte další místa, která prostě musíte vidět: buddhistické poutní místo Pharping s typickou kulturou Newari, nedaleký hinduistický chrám Dakshinkali, ležící cca 22 km od Kathmandu, a náměstí Durbar v Patanu (UNESCO). Cesta do Patanu zahrnuje také návštěvu tibetského uprchlického tábora a centra řemesel. Návrat do hotelu v Kathmandu, nocleh.

Den 4: Kathmandu, Nagarkot (snídaně)
Dnes uvidíte nejprve ve východní části Kathmandu buddhistickou posvátnou stupu Boudhanath (UNESCO), která je 36 m vysoká a je vzorem všech stup, a po cestě do Nagarkotu v krajině Bhaktapur chrám Changunarayan (UNESCO), postavený r. 323, bohatě zdobený řezbami a sochami. Horská vesnička Nagarkot leží cca 32 km východně od Kathmandu a nabízí nádherné výhledy na zasněžené vrcholky Himalájí a údolí Kathmandu. Nocleh v Nagarkotu.

Den 5: Nagarkot, Bhaktapur (snídaně)
Brzký budíček, abyste viděli svítání nad Himalájemi. Zpět do Kathmandu se vydáte přes třetí královské město v údolí Kathmandu - Bhaktapur, kde se nachází nejzachovalejší palácové náměstí Durbar. Obdivovat zde budete moci Palác 55 oken, Zlatou bránu, Lví bránu, množství chrámů. Nocleh v Kathmandu.

Den 6: NP Chitwan (snídaně, večeře)
Po snídani následuje brzká cesta do NP Chitwan. Odpoledne dle času příjezdu aktivity v národním parku, který je nejstarším v Nepálu, v r. 1894 zařazený na Seznam přírodní dědictví UNESCO. Domov pro více než 700 volně žijících živočichů vč. "krále džungle" tygra indického. Nocleh.

Den 7: NP Chitwan (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno káva/čaj, poté vás čekají aktivity jako sloní safari, pozorování ptáků a procházka džunglí. Návrat do resortu na snídani. Následuje pozorování krokodýlů podél břehu řeky Narayani a návrat do resortu na oběd. Po krátkém odpočinku vás průvodce opět vezme na procházku do džungle s pozorovatelnami a jízdou lodí. Po návratu večeře a nocleh.

Den 8: NP Chitwan-Kathmandu (snídaně)
Dle času další možné ranní aktivity v NP Chitwan. Po snídani jízda zpět do Kathmandu (trvá cca 6 hodin). Odlet.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.