Nepál - Everest Base Camp trek - Trek do základního tábora

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 51 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Oblíbený trek krajem šerpů do základního tábora Everestu s výhledy na další osmitisícovky.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do NEPÁLU. Káthmándú. Návštěva buddhistického „opičího“ chrámu Svajambhúnáth. Náměstí Durbar, palác panenské bohyně Kumárí, skvostné chrámy s typickou névárskou dřevořezbou.

3. den

Letecky do slavné Lukly (2"800 m). Mekka horolezců, počátek legendárních expedic. První trekové prožitky. Putování do Phakdingu (2"650 m).

4. den

Podél řeky Dudh Kosi do hlavního města šerpů Namche Bazar (3"440 m), první výhledy na Mt.Everest. Namche Bazar - největší šerpská vesnice.

5. den

Aklimatizace v okolí Namche Bazar. Kumchung – proslavená Hillaryho škola, buddhistická gompa s yettiho skalpem. Výhledy na Ama Dablam, Everest, Lhotse.

6. den

Nádherným úbočím do Tengboche (3 867 m). Jeden z nejvýznamnějších buddhistických klášterů světa. Ranní rituály mnichů.

7. den

Tengboche - Dingboche (4"400 m), nejvyšší trvale obydlená vesnice. Deboche - proslulý ženský klášter.

8. den

Dingboche - Chukung a zpět. Údolím směrem k Island Peak. Fascinující výhledy, nad kterými se tají dech.

9. den

Dingboche - Lobuche (4"500 m), výlet k meteorologické pyramidě. Výhled na závěr doliny Khumbu. Všudypřítomní jaci - základní dopravní prostředek v horách. Ochutnáme jačí steak?

10. den

Lobuche - Gorak Shep (4"900 m). Nocleh v klínu nejvyšších hor, výstup na Kala Patar (5"630 m), vrchol sousedící s magickou horou Pumori (7 145 m), nejkrásnější při západu slunce.

11. den

Treking do základního tábora Everestu (5"350 m) na ledovci Solo Khumbu, odkud vyrážejí expedice na nejvyšší vrchol světa. Sestup do Lobuche.

12. den

Pokračování západní trasou, odklon od hlavní turistické cesty. Cestou výhledy na ledovcové jezero Cholatse Tso, ubytování v Dzongla (4"860 m).

13. den

Dzongla - Gokyo přes Cho-La Pass (5"360 m). Nejnáročnější část výstupu. Odměnou budou krásné výhledy. Sestup do Thangnaku a přes členitý pevninský ledovec Ngozumba až do Gokya.

14. den

Gokyo a panorama osmitisícovky Cho Oyu. Posvátné tyrkysové jezero Dudh Pokari, možnost výstupu na Gokyo Peak (5"357 m) nebo k dalším ledovcovým jezerům. Nezapomenutelné výhledy na severní stěnu Everestu, Lhotse, Makalu, Cho" Oyu. Pokračování do vesničky Machhermo.

15. den

Machhermo, postupné klesání údolím řeky přes Phortse Tenga, výhledy na Ama Dablam, ubytování opět v"Namche" Bazaru.

16. den

Závěrečný sestup do Lukly údolím řeky Dudh Kosi, bohatá večeře.

17. den

Odlet do Káthmándú. Odpoledne prohlídka města. Zasloužený večerní drink v"proslulém baru Tom a Jerry, legendární horolezecké hospůdce.

18. den

Hlavní atrakce Káthmándú. Spalovací Gháty v Pashupatináth. Nejposvátnější místo nepálských hinduistů na řece Bagmatí. Nepochopitelné kousky svatých mužů. Největší stupa Boudhanáth s tibetskou komunitou.

19. den

Ranní fakultativní možnost vyhlídkového letu nad Himálajem. Poslední nákupy dárků. Odlet z Káthmándú.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.