Nepál - Království Mustang - Tajemný buddhistický svět

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 78 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Desetidenní trek královstvím Mustang - náboženství, zvyky a každodenní život

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do NEPÁLU. Káthmándú. Buddhistický opičí chrám Svajambúnáth.

3. den

Možnost vyhlídkového letu nad Himálajem. Palác panenské bohyně Kumárí Devi. Chrámové náměstí Durbar. Spalovací gháty v Pashupatináth, svatí muži na řece Bagmátí. Poutní místa a nejsvětější lokality hinduistů. Královské město Bhaktapur s architektonickými skvosty. Ruční výrobna papíru. Hrnčířská čtvrť. Malované posvátné thanky, nože gurků, obřadní masky.

4. den

Letecky do Pokhary. Svérázné horské město u jezera Phéva. Idylická vyjížďka na loďkách s neuvěřitelným výhledem - Annapurny, Dhaulághirí, posvátná Machapuchare - Rybí ocas. Pěšky nad jezero k"moderní japonské stúpě.

5. den

Přelet do Jomsonu. Pěší výlet údolím řeky Kali Gandaki sevřeném mezi osmitisícovkami Dhaulaghirí a Annapurnou do půvabné vesničky Marpha s"kamenným opevněním, jablky, vyhlášenou pálenkou i mošty. Tibetské vesnice i „refugees“.

6. den

Přejezd džípem z"Jomsonu do malebné vstupní brány Mustangu Kagbeni. Stanice legendární obchodní stezky do Tibetu. Výstup na střechu místního kláštera otevře neskutečné výhledy do okolní krajiny. Malebné vesničky Gurungů, Thakalů a „Mustangů”. Pokračování džípem podél řeky Kali Gandaki ve stínu velikánů Dhaulaghirí a Tukuche. Barevné skály v Tangbe vítají v opravdovém Mustangu. Příjezd do Chusangu. Dále pěšky až do vesničky Chele na útesech vysoko nad řekou. Tajemné jeskyně s meditujícími mnichy. Rozervané skalní kaňony.

7. den

„Měsíční” krajina kolem Samar. Sestup do kaňonu k"posvátné jeskyni Guru Rinpoche. Hejna himálajských supů kroužících vysoko nad hlavami. Příjemná atmosféra vysoko položené samoty Syangmochen.

8. den

Sestup k působivým klášterům v Ghilingu. Návštěva místní gompy. Pastviny jaků s nomády. Ostře zelená políčka kontrastují s šedivou monotónností kamenitého okolí. Do sedla Nyi-La (4 010 m) vyjedeme pohodlně džípem. Uvítá nás množství čortenů. Sjezd do Ghemi s nejdelší modlitební zídkou mani na světě. Hry barevných skal v"Dhakmar, kam dorazíme již pěšky. "

9. den

Působivý výstup mezi rozeklanými skalami do sedla Mui La (4 170 m). Nejstarší klášter v Mustangu Ghar Gompa. Vrcholem putování je centrum království Mustang v Lo-Mathang.

10. den

Přetrvávající středověký způsob života v"hlavním městě Lo-Manthangu. Atmosféra zastaveného času. Kláštery s šancí na taneční obřady, gompy plné mnišského života, rozsáhlé knihovny. Královský palác a možnost setkání s králem. Šokující odhalení principů tibetské medicíny. Výlet na koních do zapovězeného území k tibetské hranici. Skalní města a život poutníků v jeskyních. Mystické Garphu i severní Nyamdo. Letní královský palác.

11. den

Putování opět na jih. Sestup do příjemné vesničky Dhi Gaon a průstup překrásným pískovcovým kaňonem s"meditačními jeskyněmi do vysoko na řekou položené Yara Gaon.

12. den

Jednodenní výlet dále údolím na východ. Vyšplháme i do meditačního místa mnichů u kláštera z"12. století Luri Gompa (4 110 m). Návrat zpět do Yara Gaon.

13. - 14. den

Výstup do snad nejpůsobivější vesničky celé oblasti Tangge. Oblast letních pastvin jaků Paha (4 210 m). Putování po vrstevnici a prudký sestup zpět k"řece Kali Gandaki do Chusangu.

15. den

Tetang je malým výletem navíc a dalším krokem do jiného světa. Přidáme si putování přes sedlo Gyu La (4"077 m) na posvátný hinduistický i buddhistický Muktinath? „Hořící voda i kámen“. Místo údajné meditace Padmasambhavy při cestě do Tibetu. Cesta džípem a oslava návratu do civilizace v Jomsonu. Báječná sauna jako finále netradiční exotiky?

16. den

Letecky do Pokhary. Pro zájemce projížďka na kole či návštěva horolezeckého muzea.

17. - 18. den

Přelet do Káthmándú a následný letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.