Nepál - trek kolem bájné Manaslu - Tajemné údolí Tsum

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 59 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Akce pro milovníky vysokohorské turistiky v dosud málo navštěvované oblasti

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do NEPÁLU." Hlavní město Káthmándú. Ubytování v"srdci Thamelu. Večerní ochutnávka thumby, tradičního piva Sherpů.

3. den

Přesun džípy do centrálního Nepálu. Arughat Bazar – největší vesnice na trase kolem Manaslu. Džípy pokračujeme dál do nitra hor. Lemujeme řeku Buri Gandaki, jejíž prvosjezd mají na svědomí čeští vodáci. Noc v Soti Khola.

4. den

Soti Khola (597 m) - Khorlabesi (970 m), 6 hodin chůze. Pozvolný postup proti proudu Buri Gandaki přes vesnice Gurungů a Magarů. Výhledy na terasová políčka. Noc v Khorlabesi.

5. den

Khorlabesi (970 m) - Salleri (1 360 m), 6 hodin chůze. Pohodová chůze do vesničky Tatopani vyhlášené svými termálními prameny. Procházíme přes území výskytu horských opic langurů. Přejdeme několik závěsných mostů. Vesnice Jagar. Noc v"krásné kamenné vesnici Salleri.

6. den

Salleri (1 360 m) - Chumling (2 360 m), 8 - 9 hodin chůze. Mani zídka a překladiště mul ve vesnici Sirdibas. Dlouhý travers po zcela novém mostě zakotveném ve skále (nově vystavěný teprve v"roce 2016). Před vesnicí Philim přejdeme jeden z"nejdelších závěsných mostů v"Himálajích. Odkláníme se od hlavní trasy a borovicovým lesem stoupáme do Lokpy (2"240 m) a dál do místa noclehu tibetské vesnice Chumling.

7. den

Chumling (2 360 m) - Lamagaon (3 200 m), 6 hodin chůze. Otevírají se nám pohledy na rozsáhlé údolí Tsum. Celá oblast je osídlená tibetským etnikem a pro turisty byla zpřístupněná teprve před pár lety. Terasová políčka a výhledy na sedmitisícové vrcholy Ganesh Himal. Tibetská architektura. Největší ženský klášter Rachen Gompa. Chrámy odlišných duchovních proudů, odvážně vytesané gompy do skal. Výjimečná příroda. Jeskyně Piren Phu, kde meditoval Milarepa. Noc v"Lamagaon.

8. den

Lamagaon (3 200 m) - Mu Gompa (3 530 m), 6 hodin chůze. Fantastický den! Tibetské vesničky a úžasné výhledy. Ganesh II. v celé kráse. Velký klášter Mu se stovkou mnichů je nejvýše a nejseverněji položená ves s trvalým osídlením. Ženský klášter Dhephu" Doma – místo zrození světla. Nejstarší klášter údolí - 800 let. Fenomenální pohled na Langpo, Kipu Himal a Ganesh" II. a IV. Noc v klášteře.

9. den

Mu Gompa (3 530 m) – Chokang Paro (3 100 m), 6 hodin chůze. Přes Chhule do Lamagaon s příjemným klášterem Rachen. Blízkou vesnici Lar navštívil i král Birendra. Stovka mnišek sekty, která nepovoluje oběti zvířat. Svatyně schraňuje 1 000 hliněných a jednu centrální sochu jedenáctihlavého Avalokitešvary.

10. den

Chokang Paro (3 100 m) - Deng (1 860 m); 8 hodin chůze. Loučíme se s Tsum, obrat na sever a bambusovým lesem do vesnice Deng.

11. den

Deng (1 860 m) - Namrung (2 580 m), 6 hodin chůze. Výhledy na vrchol Sringi Himal. Mani zídka ve vesničce Bihi Phedi, kamenné čorteny a závěsné mosty. Vodopády z úbočí. Nad divokým kaňonem výstup na vysoký útes do středověké vsi Prok. Noc v Namrungu (2 630 m), možnost navštívit místní klášter.

12. den

Namrung (2 630 m) - Samagaon (3 480 m), 6 hodin chůze. Vesnice Lihi s množstvím čortenů, výhledy na Ganesh" Himal. Dech beroucí výhled na osmitisícovku Manaslu a na její ledovec s"morénou. Tibetské vesnice Sho a Lho. Mani zídky, čorteny a ve větru se třepotající modlitební praporky. Možnost navštívit starobylý klášter Sama gompa, duchovní centrum oblasti. Noc v"Samagaon.

13. den

Samagaon (3 480 m), odpočinkový den nebo 7 hodin chůze. Pro zájemce možnost aklimatizačního výstupu do základního tábora Manaslu. Fantastické výhledy.

14. den

Samagaon (3 480 m) - Samdo (3 865 m); 4 hodiny chůze. Pohodový den s krásnými výhledy, po cestě dlouhá mani zídka v"Kermo Kharka. Noc v"Samdo.

15. den

Samdo (3 865 m) - Lharke" Phedi (4 470 m), min. 4 hodiny chůze. Kratší výstup do poslední osady před sedlem. Možnost prodloužit o výšlap směrem k"tibetské hranici po staré karavanní stezce. Noc v"Lharke Phedi.

16. den

Lharke Phedi (4 470 m) – sedlo Larkya-la (5 160 m) - Bhimtang (3 590 m), 9 hodin chůze. Nejtěžší den treku, výstup do sedla Larkya la (5 160 m). Vynaloženou námahu odmění výhledy nejen na Manaslu, ale i na celý hřeben Annapuren a okolní sedmitisícovky. Prudký sestup do Bimtangu.

17. den

Bhimtang (3 590 m) - Dharapani (1 860 m), 8 hodin chůze. Poslední den treku, borovicovým a rododendronovým lesem dlouhý sestup do Dharapani. V"případě rychlejšího sestupu možnost navštívit klášter v"Thonje nebo ochutnat jablečnou brandy ve velké gurungské vesnici Tililje. Noc v"Dharapani.

18. den

Ráno přesun džípy do Besisaharu a minibusem dál do Káthmándú.

19. - 20. den

Prohlídka méně známých památek v Káthmándú (popřípadě rezervní den, kdyby bylo v"horách špatné počasí). Poslední nákupy v Káthmándú a odpolední odlet.

21. den

Letecký návrat do vlasti.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.