Nepál - výstup na Mera Peak - Moje první šestitisícovka

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 84 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Akce pro zkušené a nadšené horaly, kteří objevují krásu nepálských vrcholů

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do NEPÁLU. Hlavní metropole Káthmándú. První kroky pulsující čtvrtí Thamel, návštěva buddhistického "opičího" chrámu Svajambhúnáth, odkud je rozhled na celé město. Příprava zavazadel na expedici.

3. den

Ranní spektakulární odlet malým letadélkem do Lukly na Hillaryho letiště vybudované ve svahu hory. První seznámení s"horskou atmosférou, ubytování v"lodži, aklimatizační treking do vesničky Ghat. Návrat do Lukly, možnost posledních nákupů v „civilizaci“.

4. den

Rozloučíme se s"vesničkou Lukla a vyrazíme východním směrem k malé hydroelektrárně přes obdělávaná políčka, která postupně přejdou v"borovicový les. Prudké stoupání bude brzy ukončeno osadou Chutanga, kde z"aklimatizačních důvodů strávíme noc. "

5. den

Dnešní den bude velice dlouhý, brzy ráno vyjdeme z Chutanga do rododendronového pralesa. Svah bude prudký a stoupání nás postupně přivede až do alpinského pásma bez vegetace porostlého mechy. Sedlo Zatrwa-La (4"600 m) je členité, skalnatý terén řídce porostlý travou, vlají zde pestré modlitební vlajky. Sestup zpět a večer strávíme opět v Chutangu.

6. den

Prudký sestup horským úbočím po úzké stezce. Statné kmeny jsou porostlé dlouhými vlajícími lišejníky a panuje zde věčné příšeří. Ubytování v"osadě Thuli"Kharka.

7. den

Pokračování sestupu v"zajetí rododendronů. Ubytování v"Khote u řeky Inku"Khola.

8. den

Z"vesnice Khote nás stezka povede mírným stoupáním podél řeky až do vesnice Thangnank (4"360 m) na okraji morénového valu.

9. den

Z"aklimatizačních důvodů odpočinkový den. Možný alternativní treking k"blízkému modrému jezeru Sabai Tso (4"470 m).

10. den

Pokračování výstupu do osady Khare. Okolní krajina údolí Hinku a Hunku je už jen porostlá travou a již z"dálky zahlédneme náš cíl Mera"Peak. Zde v"Khare si vyzvedneme poslední potřebné vybavení. "

11. den

Stoupání po moréně ledovce nás kolem ledopádu postupně přivede do sedla Mera-La (5"300 m) s"velkým množstvím modlitebních praporků. První nocleh ve stanech ve vlastních spacácích v"základním táboře (Base Camp). Veškerou stravu bude vařit náš nepálský kuchař.

12. den

Z"Base Campu vyrazíme již po ledovci. Mírné stoupání okolo ledovcových trhlin nás přivede k"mohutným skalám, kde se opět utáboříme ve výškovém táboře High Camp (5"900 m). Mera Peak se nám odtud bude zdát skoro na dosah ruky a zapadající slunce ozáří vysoké štíty kolem nás.

13. - 14. den

Velmi"brzy ráno zahájíme výstup. Hůlky nám budou oporou na ledovci, ale sklon je mírný a terén jednoduchý. Postup v řídkém vzduchu bude velmi pomalý, ale po cca pěti hodinách dojdeme k"patě vrcholové převěje. Mačky a cepín nám pomohou při posledním výšvihu a následně staneme na vrcholu! Panoramatický a ničím nerušený"rozhled na svět pod námi. Návrat zpět přes High Camp, sbalení stanů a vybavení, návrat do Base Campu, popř. až do Khare. Rezervní den navíc na opakování výstupu v"případě nepříznivého počasí či aklimatizačních problémů.

15. den

Zpět z"Khare podél morény ledovce až do Khote.

16. - 17. den

Sestup Khote – Thuli"Kharka, opětovné překonání členitého sedla Zatrwa-La a sestup do Lukly.

18. den

Zpáteční let z"Lukly do Káthmándú. Zasloužený večerní drink v"proslulém baru Tom a Jerry, legendární horolezecké hospůdce.

19. den

Prohlídka barvité buddhistické stupy Boudhanáth, kterou dokola obejdeme ve směru hodinových ručiček. Spalovací hinduistické gháty v"Pashupatináthu, kde uvidíme pomíjivost pozemského bytí. "

20. - 21. den

Poslední nákupy a letecký návrat přes Díllí domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.