Podívej se shora na mraky

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Název ubytování Podívej se shora na mraky
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 27 997 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** podle místní kategorie a lodgíe. 8 nocí: Káthmándú (3 noci), Dhulikhel (1 noc), Pókhara (2 noci), Národní park Čitvan (2 noci).
Pokoje: bez možnosti přistýlky.
Strava dle programu zájezdu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramHimaláje sahající do nebes a střecha světa • jízdní kola v okolí Káthmándú • nevárská města a vesnice - Bhaktapur • Sarangkot a „rozsvícení vrcholů“ • panorama Himalájí v Dhulikhel • Pátan - Město krásy • rafting na řece Trisuli • Pókhara • safari v Národním parku Čitvan

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - Káthmándú (s přestupem). Odlet z Varšavy, přestup na jednom z mezinárodních letišť. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Přílet do Káthmándú. Po příletu pasové a vízové odbavení, přejezd na prohlídku Káthmándú - správního a kulturního hlavního města Nepálu. Uvidíme největší komplex hinduistických chrámů Pašupatináth u svaté řeky Bágmatí, kde probíhají kremace. Následně navštívíme Boudhanath - největší stúpu, jedno z nejdůležitějších center tibetského buddhismu v Nepálu. Ubytování. Večeře a přenocování v Káthmándú. (Trasa cca 20 km, výška cca 1400 m n. m.)

Den 3
Po snídani možnost realizace fakultativních výletů (za poplatek): přelet nad Himalájemi a/nebo výlet do Chandragiri Hills - výjezd lanovkou do výšky cca 2500 m n. m., odkud lze za hezkého počasí obdivovat panorama Himálajských vrcholů. Následně prohlídka nevárského města Pátan, zvaného také Lalitpur neboli „Město krásy“. Poté přejezd do Kirtipuru. Toto historické nevárské město se nachází na kopci, ze kterého se rozprostírá výhled na celé údolí Káthmándú. Bylo založeno ve 12. století a v dřívějších dobách bylo obklopeno obrovskou stěnou s 12 branami. Z tohoto starobylého království zahájil Prithvi Narayan Shah dobývání údolí a sjednocování Nepálu v roce 1769. Procházejíc se po Kirtipuru můžeme vidět klidné městečko s původní sítí ulic, staré cihlové domy a chrámy postavené v typickém nevárském stylu. Večeře a přenocování v Káthmándú. (Trasa cca 20 km, výška cca 1400 m n. m.)
 
Den 4
Po snídani vystěhování a přejezd do Dhulikhelu - malebného města uprostřed hor. Je to typicky nevárské město, které je jedním z nejzajímavějších vyhlídkových míst na Himaláje. Během cesty prohlídka Bhaktapuru, zvaného také Bhadgáon (města následovníků), třetího největšího nevárského města ležícího v údolí Káthmándú. Bhaktapur se nachází cca 14 km od hlavního města Nepálu a leží v nadmořské výšce cca 1400 m. Bylo založeno v 9. století a do dnešního dne se vyznačuje svou dřevěno-cihelnou středověkou architekturou. Během procházky městem uvidíme Durbar Square - hlavní náměstí, na kterém stojí Palác 55 oken. Tento palác byl postaven za vlády krále Bhupatindra Malla. Dále uvidíme chrám Nyatapola - nádherný pětiposchoďový chrám v architektonickém stylu pagody, věnovaný Siddhi a Lakšmí - dvěma ženským bohyním souvisejícím se štěstím a prosperitou. Následně přejezd ke klášteru Thrangu Tashi Yangtse a stúpě Namo Buddhy, která je známým cílem poutí v Nepálu. Následuje 7-8 km lehkého trekkingu, během kterého budeme moci pozorovat život obyvatel okolních vesnic. Sejdeme pěšky do vesnice Panauti (jedné z nejstarších v Nepálu) z 12. století. Večeře a přenocování v hotelu v Dhulikhelu. (Trasa cca 50 km, výška cca 1550 m n. m.)
 
Den 5
Po snídani přejezd malebnou silnicí vinoucí se podhůřím Himalájí do Pókhary (cca 7 hod.). Během cesty budeme obdivovat nádhernou horskou krajinu, visuté mosty nad dravými himálajskými řekami, terasovitá pole a nepálské vesnice. Cestou se zastavíme v okolí kopce Manakaman, na jednom z nejlepších míst, kde si lze vyzkoušet rafting v Nepálu. Rafting na řece Trisuli bude skvělou příležitostí k obdivování přírodního prostředí této části Nepálu z pohledu pontonu. Díky své poloze na úpatí hor je Pókhara druhou nejvýznamnější turistickou destinací v Nepálu a také nejpopulárnější základnou pro trekkingové skupiny na masiv Annapurna. Jezero Phewa je srdcem města a zrcadlem, ve kterém se za dobré viditelnosti odráží zasněžené himálajské vrcholy a krásná svatá hora Mačapučare (6993 m n. m.), což vytváří atmosféru klidu a magie. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 220 km, výška cca 800 m n. m.)
 
Den 6
Snídaně a volný čas. Tento den (pro zájemce) možnost přeletu helikoptérou do Annapurna Base Camp nebo paragliding (za poplatek). Odpoledne ve volném čase: možnost strávit klidné chvíle na lodi na jezeře Phewa (v ceně výletu), trekking ke stúpě Pokoje (cca 2 hod.). Následně krátká procházka nebo nákupní šílenství na hlavní nákupní ulici Pókhary. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 20 km, výška cca 800 m n. m.)

Den 7
Den začneme brzkým výletem do vesnice Sarankot, která se nachází cca 1600 m n. m., několik kilometrů od Pókhary, kde lze za jasného dne vidět masiv Annapurny (Annapurna II., 7937 m n. m.), Dhaulágirí (8167 m n. m.), Mačapučare (6993 m n. m.). Je to jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst v Nepálu pro obdivování nádherné scenérie, jakou je „rozsvícení vrcholů“ - chvíli před východem slunce, kdy slunce ještě není vidět na obzoru, ale nejvyšší vrcholy již zachytily první paprsky. Úspěch výpravy je zcela závislý na počasí. Návrat na snídani, vystěhování a přejezd do Národního parku Čitvan, který je nejlepším místem na safari v Nepálu. V Čitvanu žijí na rozloze cca 1000 km² různé druhy zvířat, například: bengálští tygři, krokodýli, opice, nosorožci, stejně jako více než 450 druhů ptáků. Cestou se zastavíme na procházku u jezera Begnas, kde bude také možnost plavby loďkou po tomto krásném jezeře. Večeře a přenocování v lodgí v okolí Národního parku Čitvan. (Trasa cca 200 km, výška cca 800 m n. m.).
 
Den 8
Brzká snídaně a návštěva sloní farmy. Den strávíme aktivním odpočinkem uprostřed zeleně Národního parku Čitvan. Aktivity zahrnuty v ceně: jeep safari, rafting na tradičních lodích vyhloubených z jediného kmene stromu kapok na řece Rapti (v závislosti na hladině vody v řece), případně procházka džunglí spojená s pozorováním zvířat. Oběd, večeře a přenocování v lodgí. Večer ukázka tance Tharu. (Trasa cca 10 km, výška cca 350 m n. m.)
 
Den 9
Po snídani možnost realizace fakultativních výletů (za poplatek): přelet nad Himalájemi a/nebo výlet do Chandragiri Hills - výjezd lanovkou do výšky cca 2500 m n. m., odkud lze za hezkého počasí obdivovat panorama Himálajských vrcholů. Tento den se vydáme do Káthmándú na několikahodinovou projížďku na kole. Vyvrcholením tohoto rušného a aktivního dne bude večeře v nevárské restauraci spojená s ukázkami tanců a s živou hudbou. Přenocování v Káthmándú. (Trasa cca 50 km)

Den 10
Po snídani přejezd na jedno z nejdůležitějších míst buddhismu na území města - ke stúpě Swayambhunath nádherně umístěné na vrcholu kopce, ze kterého je úchvatný výhled na celé údolí Káthmándú. Je to místo, jež navštěvují stovky modlících se poutníků s kadidly, mluvících mantry a nesoucích dary, které jsou okamžitě ukradeny mnoha opicemi, jež zde žijí. Následně návštěva Durbar Square (náměstí Durbar) v Káthmándú, kde budeme obdivovat nespočet chrámů v různých architektonických stylech a bohatě zdobený královský palác Živoucí bohyně Kumárí - patronky města. Poté volný čas na oběd a poslední nákupy. Tento den není v hotelu večeře. Večerní odlet z Káthmándú a let pravidelnou linkou do Varšavy (s přestupem).

Den 11
Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
Pokud klienti berou s sebou americké dolary, je třeba pamatovat, že v Nepálu nejsou přijímány bankovky vydané před rokem 2013 a/nebo zničené, roztrhané, ohnuté, ušpiněné apod. 
Je třeba pamatovat, že silnice v Nepálu nejsou nejlepší kvality a navíc jsou často hodně přetížené. Proto přejezdy dlouhé 150-200 km mohou trvat cca 5-6 hodin.
Tento zájezd má charakter expedice. Budeme jezdit a procházet se hornatým terénem. Nebudou to těžké túry, ale je třeba mít pohodlné sportovní boty (nejlépe trekkingové) na pěší turistiku a lehkou nepromokavou bundu. Program je určen pro ty, kteří chtějí objevovat krásy daného místa aktivním způsobem.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Káthmándú - Varšava (s přestupem), letištní taxy, ubytování v hotelech a logích (8 nocí), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování dle programu, služby polského průvodce, turistický program (viz níže), 1 láhev vody/os./den, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel, balíček Sport).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky, obsluhu skupiny v systému TGS (cca 250 USD/os., povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, další jídla a nápoje, vízum do Nepálu (cca 30 USD/os.), poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD/os.) a fakultativní výlety.

Název zájezdu v polském jazyce: Spójrz na chmury z góry
Kód zájezdu: IAN

Fakultativní výlety: let nad Himalájemi (cca 250 USD/os.), přelet helikoptérou do základního tábora Annapurny (cca 370 USD/os.), lanovka na Chandragiri Hills (cca 65 USD/os.), paragliding v Pókhaře (cca 100 USD/os.). 

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 4.3.2020 a mohou být změněny.Výlety v okolíLet nad Himalájemi
Přibližně hodinový přelet letadlem podél nejvyšší části Himalájí, korunovaný výhledem na Mount Everest (8848 m n.m.). Odlet a návrat z/do Káthmándú. Prodávány jsou výhradně místa u oken. Let je realizován pouze za příznivých klimatických podmínek a dobré viditelnosti na zasněžené sedmi a osmitisícovky. Cena cca 250 USD/os.

Annapurna Base Camp
Nezapomenutelný ranní přelet vrtulníkem do nejznámější základny v Himalájích na úpatí Annapurny v nadmořské výšce cca 4130 m. Vzhledem k povětrnostním podmínkám (silný vítr, možný sníh) a k teplotě (pod 0° C) je nezbytné odpovídající oblečení. Cca 30 minut volného času na obdivování nejvyšších himálajských vrcholků „na dosah ruky“. Odlet a návrat z/do Pókhary. Cena cca 370 USD/os.

Lanovka na Chandragiri Hills (cca 65 USD/os.)

Paragliding v Pókhaře (cca 100 USD/os.).

Upozornění! Fakultativní výlety jsou realizovány při min. 12 osobách.VízaNepálské vízum
- pro získání nepálského víza (vydaného na letišti v Káthmándú) potřebujete 1 barevnou fotografii a jednu volnou stránku v cestovním pase,
- cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu,
- cena víza je 25 USD nebo 20 EUR. 

Rozhodnutím nepálských orgánů ze dne 10. března 2020 je pro všechny občany Čínské lidové republiky, Íránu, Itálie, Jižní Koreje, Japonska, Německa, Španělska a Francie (až do odvolání) pozastavena možnost zakoupení víza na letišti v Káthmándú. Občané výše uvedených zemí jsou povinni požádat o vízum na jakémkoli velvyslanectví Nepálu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.