Vánoce a Silvestr v Nepálu – s turistikou

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 59 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ačkoliv za nejvhodnější dobu k návštěvě Nepálu se považuje jaro a podzim, zimní měsíce v Káthmándském údolí mají též své kouzlo. Příjemné teploty s čistou oblohou bez mráčků a slunce šimrající přes poledne naše tváře, méně turistů, a naopak více místních lidí, kteří cestují na svátky za rodinou, ukazují Nepál v poněkud odlišném světle. Připravili jsme pro Vás program, ve kterém jsme zkombinovali to nejzajímavější z nepálské kultury s pěším putováním a nekončícími výhledy na mohutnou hradbu osmitisícových Annapúren a Dhaulagiri. Silvestr oslavíme v Astamu, ekologické vesničce "Zapadajícího slunce", ležící na úpatí těchto himálajských velikánů. Zasněženou Machapuchare budeme mít jako na dlani. V ceně nezahrnuto:15denní nepálské vízum – 30 USD (platí se při vstupu)Náročnost:Jde o turistický zájezd s 6denní turistikou v podhůří Himálaje. Maximální dosažená výška v průběhu zájezdu je 3210 m. Délka výletů se pohybuje okolo 5–7 hodin ve velmi poklidném tempu. Trasa vede obydlenou krajinou po zpevněné horské stezce (v některých úsecích se stoupá/sestupuje po schodech). Po celou dobu turistického programu nám budou k dispozici nosiči, poneseme tedy jen lehčí batoh s věcmi jako na jednodenní výlet.Klima:Teploty v Káthmándú a Pokhaře se v zimě pohybují mezi 10–17°C. V noci teploty klesají k 5°C až bodu mrazu. Zimy ve městech se vyznačují slunnými a teplými dny s čistou modrou oblohou.Velikost skupiny:8–15 účastníků.Poznámka:Informační schůzka se bude konat asi dva týdny před odjezdem. Zodpovíme na ní vaše dotazy, poradíme, jak si na zájezd dobře zabalit, a připomeneme, na co nezapomenout. Pokud se schůzky nezúčastníte, nevadí – veškeré důležité informace obsahují i podrobné pokyny, které obdržíte e-mailem asi měsíc před odjezdem.V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování a stravování v Nepálu.

Popis stravování

V Káthmándú, v Pokhaře i Bhaktapuru je snídaně v hotelu, večeře pak individuálně v místních restauracích (s výjimkou Štědrovečerní večeře v Káthmándú, která je v zahrnuta v ceně zájezdu). Při pěším programu v lodžích si lze obvykle vybrat z jídelního lístku (platí pro snídani i večeři), horká voda je za poplatek. Počítejte s převážně vegetariánskou, poměrně jednotvárnou, ale chutnou stravou. Pije se většinou čaj, dostupné je i pivo a nealko nápoje. Počítejte však s tím, že ceny s nadmořskou výškou stoupají. V lodži v ekologickém centru v Astamu 1x polopenze (silvestrovská večeře a snídaně).

Popis ubytování

V Káthmándú, Pokhaře a Bhaktapuru v hotelích**, v průběhu turistického programu v jednoduchých, ale čistých, turistických lodžích (pro 2–4 osoby, ve vyšších polohách mohou být i vícelůžkové, upozorňujeme, že zde není možné zajistit jednolůžkový pokoj).
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program zájezdu

1.–2. den

Letecky Praha–Káthmándú. První seznámení s hlavním městem Nepálu a jeho starým centrem: "opičí chrám" Svajambhunáth a náměstí Durbarsquare s palácem dětské žijící bohyně Kumárí.

3. den

Káthmándú – v brzkých ranních hodinách fakultativní možnost vyhlídkového letu k Everestu; prohlídka hinduistického centra Pašupatináth ležícího na březích řeky Bagmatí se spalovacími gháty a posvátným Šivovým chrámem, buddhistická stúpa Boudhanáth; společná oslava Štědrého dne se slavnostní večeří v nepálském stylu.

4. den

Přejezd údolím řek Trishuli a Marsyangdi do Pokhary, cestou výjezd kabinkovou lanovkou k hinduistickému chrámu Manakamana ze 17. století v oblasti Gorkha. Z výšky 1320 m se nám otevřou panoramatické výhledy na velikány Manaslu a Himalchuli. Večerní relaxace ve stínu osmitisícových Annapúren.

5. den

Ranní přejezd z Pokhary do vesničky Naya Pul a odtud první pěší túra do vesnice Tikhedhunga (1540 m).

6.–9. den

Přes rododendronové háje do Ghorepani (2860 m); další den brzký ranní výstup na vyhlídkový vrchol Poon Hill (3210 m), dechberoucí panorama osmitisícových vrcholů Annapúren a Dhaulagiri při východu slunce; pokračování pěšího putování podhůřím himálajských velikánů po trase Tadapani (2630 m),  Jhinu Danda (1780 m)– zde strávíme příjemné odpoledne s koupáním v bazéncích s horkými prameny a dále Pothana (1890 m).

10. den

Na závěr našeho putování pěší trek do Astamu (1530 m), silvestrovská večeře v ekologickém centru proslulém západy slunce a nezapomenutelnými výhledy na hřebeny Annapúren a zasněženou Machapuchare, tzv. "Rybí ocas".

11.–12. den

Zakončení pěší túry a následný transfer do Pokhary, odpolední návštěva Muzea horolezectví; druhý den projížďka po jezeře Phewa, případně s výstupem k pagodě Míru.

13. den

Přelet do Káthmándú do bývalého hlavního města Bhaktapuru, významného střediska řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města, jež proslulé svými náměstími s pagodami a vyřezávanými okny.

14.–15. den

Zpět letecky Káthmándú–Praha.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.