Zážitkový Nepál - s pohodovým trekem

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 47 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tradiční kultura šerpů a himálajské vrcholy na dosah pro každého. Trek v pozvolném tempu.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do NEPÁLU. Hlavní město Káthmándú. První kroky pulzující čtvrtí Thamel, návštěva buddhistického "opičího"chrámu Svajambhúnáth (pozor na nenechavé opice, které se rády ozdobí vaší čepicí).

3. - 3. den

Prohlídka Káthmándú. Uctívané posvátné spalovací gháty Pashupatináth na řece Bagmátí. Příležitost k zamyšlení nad pomíjivostí života. Uvidíte svaté muže uzavřené do slupky meditace? Buddhistická stúpa Boudhanáth, jiná atmosféra tibetské komunity. "

4. - 4. den

Letecky do Lukly (2 800 m). Mekka horolezců, počátek legendárních expedic. První kroky po starodávné stezce. Mezi malebnými poli dojdeme pohodlně po mírně zvlněné stezce do vesničky Phakding (2 650 m). Délka chůze 3 hodiny, 200 metrů klesání.

5. - 5. den

Mírné stoupání podél mléčně zbarvené řeky Dudh Kosi až k dlouhému drátěnému mostu zavěšenému nad údolím. Finální výstup do hlavního a největšího města šerpů Namche Bazar (3 440 m). První výhledy na Mt. Everest. Délka chůze 5-6 hodin, 700 metrů stoupání.

6. - 6. den

Aklimatizační den. Návštěva vesnice Kumchung nebo nákupy a relaxace. Kumchung - proslavená Hillaryho škola, středisková nemocnice, buddhistická gompa s yettiho skalpem. Výhledy na Ama Dablam, Mt. Everest, Lhotse i Khumbila. Krásný výhled na Namche Bazar, barevné střechy vklíněné mezi terasovitá pole. Vyhlídka na bílé štíty Kusum Kangguru a Kangtega. Délka chůze 5-7 hodin, 400 metrů stoupání.

7. - 7. den

Putování podél řeky Bhote Kosi přes osady Phurte a Thamo do původní vesničky Thame. Buddhistický klášter Thame gompa s krásnými výhledy na strmé vrcholy Teng Kangpoche (6 500 m) a Kongde Ri (6 187 m). Thame je známá svou vodní elektrárnou, která zásobuje elektřinou několik okolních vesnic. Délka chůze 6 hodin, 300 metrů stoupání.

8. - 8. den

Ranní výstup do sedla (4"300 m) pětitisícovky Sunder Peak. Ze sedla lze krásně pozorovat výstupovou trasu k"sedlu Renjo- La (severní výhled) se spoustou kopců převyšujících 6"000 metrů a na opačné jižní hraně sedla si můžeme detailně prohlédnout severní stěnu hory Kongde (6"300 m). Po sestupu lze navštívit pastevecké útulny nad vesnicí Thame. Snadnější alternativou je možnost navštívit jen vesnici Thyangmoche s"buddhistickou stupou a klášter v Thame. A pokud stále nebudete unaveni, tak si budete moci zahrát s"místními hochy a mnichy kopanou na hřišti místní školy, která je jen pár desítek metrů od lodže. Nebo třeba jen fandit a pořídit si netradiční fotografie. Delší varianta 500 m výstup a 500 m sestup, cca 6-7 hodin chůze. Lehčí varianta 2 hodiny chůze a 100 m převýšení.

9. - 9. den

Zpáteční cesta z"Thame do Namche Bazar. Délka chůze 5 hodin, 400 metrů klesání.

10. - 10. den

Celodenní zpáteční pochod podél řeky Dudh Kosi, kde už budeme kráčet jako ostřílení horalové. Ubytování v Lukle. Délka chůze 6 hodin, 700 metrů klesání.

11. - 11. den

Ranní ruch na místním malém letišti nás zcela pohltí. Přelet zpět do Káthmándú. Odpoledne volno k odpočinku a nákupům.

12. - 12. den

Káthmándú, ráno možnost vyhlídkového letu k Everestu. Celodenní výlet do Bhaktapuru, bývalého královského města - náměstí Durbar, královský palác se Zlatou bránou, Národní galerie, nejvyšší nepálská pagoda Njatapola.

13. - 14. den

Poslední nákupy. Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.