Amsterdam pro rodiče a děti + Svět Miniatur + Hravé Muzeum Nemo (letecky z Prahy

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nizozemsko
Ubytování 3* hotel v Amsterdamu
Druh zájezdu Eurovíkend
Cena za osobu celkem za 19 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Připravte se na nizozemské dobrodružství… pro malé i velké! Užijete si plavbu po říčních kanálech, odhalíte tajemství vědy v muzeu NEMO a zhoupnete se na unikátní houpačce nad městem. Objevíte svět voskových figurín i holandských miniatur. Ochutnáte palačinky, sýry a vyrobíte si horkou čokoládu v Zaanse Schans. Cestujte s dětmi za zábavou a poznáním do Amsterdamu!

Program zájezdu

1. den

Po příletu do Amsterdamu nás čeká plavba říčními kanály a po ní ochutnáme zdejší sladké či slané palačinky. Odlet z Prahy, po příletu přesun z letiště na hotel a ubytování. S Amsterdamem se seznámíme plavbou po kanálech, které křižují a protkávají centrum města. Uvěří děti, že domy plavou nebo že se o sebe opírají a naklánějí podle řádění vln?  Po tomto jedinečném zážitku budeme mít v nedaleké restauraci možnost ochutnávky palačinek, které jsou v Nizozemsku populárním jídlem a konzumují se tu naslano i nasladko. Večer návrat na hotel. 

2. den

Že je Amsterdam hravým městem, se s dětmi přesvědčíme již dnes. Projedeme se na kolech Vondelparkem, prozkoumáme muzeum NEMO a poznáme neodmyslitelná místa centra metropole.  Dnešek začneme na vyhlídce A´dam Lookout, kde si z výšky téměř 100 metrů vychutnáme výhled na Amsterdam a okolí. Užijeme si jízdu rychlovýtahem, která nás za 20 vteřin vyveze do 20. patra, a zájemci budou moci vyzkoušet zhoupnutí na speciální houpačce nebo třeba virtuální realitu.  Nejen děti budou moci zábavnou formou objevovat svět vědy a techniky v muzeu NEMO. Budova muzea připomíná kosmickou loď a její terasa, ze které je pohled na Amsterdam zase jiný, v horkém letním počasí nabízí i drobné vodní hrátky a také příjemné posezení.  Při naší procházce spatříme majestátní budovu hlavního nádraží, starobylý kostel Oude Kerk či náměstí Dam, na kterém stojí Královský palác a také tzv. Nový kostel, v němž probíhaly královské korunovace. Hlavní amsterdamskou nákupní zónou se dostaneme až k jednomu ze symbolů města, plovoucímu květinovému trhu.  Později odpoledne bude možnost navštívit muzeum voskových figurín Madame Tussauds s vystavenými figurínami nizozemského krále Viléma Alexandra či prince Harryho a Megan Markle nebo pokračovat do Vondelparku a půjčit si oldschool kola na projížďku po parku. Budete si připadat na chvíli jako opravdový Holanďan, kterému bicykl slouží jako běžný dopravní prostředek.

3. den

Dnes si prohlédneme téměř „celé Holandsko“ v parádním areálu miniatur Madurodam a smočíme nohy v moři na plážích v Scheveningenu.  Dnešní zážitky zahájíme jízdou vlakem do města Den Haag a dále tramvají na předměstí Scheveningen, kde si nejprve prohlédneme miniaturní město Madurodam. Na ploše 18 000 m² jsou tu v měřítku 1:25 k vidění slavné stavby a atrakce z Amsterdamu, Rotterdamu a dalších míst v Nizozemsku. Pokračovat budeme na pláž v Scheveningenu, kde budeme mít možnost ochutnat rybí speciality, zájemci budou moci zchladit nohy v moři nebo se svézt na místním ruském kole. Oblíbenou atrakcí je i podmořský svět Sea Life.  Návrat do Amsterdamu. 

4. den

Naším posledním zážitkem bude výlet do Zaanse Schans. Kromě prohlídky větrných mlýnů si zkusíme vyrobit i vlastní čokoládu. Po návratu do Amsterdamu odletíme zpět do Prahy.  Vydáme se do městečka Zaandam a zdejšího skanzenu Zaanse Schans, který se rozkládá u řeky Zaan. Uvidíme zde několik větrných mlýnů, které sem byly svezeny z celého Nizozemska, výrobu tradičních dřeváků, ochutnáme holandský sýr a zájemci si budou moci vyrobit studenou či horkou čokoládu v místním Cacaolabu. Poté se vrátíme zpět do Amsterdamu do hotelu. Následovat bude přesun na letiště a návrat do ČR.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 45 x 36 x 20 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček) Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 15 kg, max. rozměr součtu všech stran 275 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí) Zavazadlo za příplatek 1 800 Kč: odbavované zavazadlo o max. hmotnosti 23 kg Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak. Hmotnosti zavazadel nelze sčítat. Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 14 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění

Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: BikeTour Dospělý 1500.00 KčTipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.