Belgie a Holandsko: Brusel, Amsterdam a okolí - Keukenhof, Zaanse Scha

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nizozemsko, Amsterdam, Amsterdam, Alkmaar, Delft, Keukenhof
Název ubytování Belgie a Holandsko: Brusel, Amsterdam a okolí - Keukenhof, z
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 459 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zažijte procházku voňavými květinovými parky, plavbu vodními kanály a chuť vyhlášených holandských sýrů. Během šestidenního pobytu vám ukážeme větrné mlýny, historický skanzen, známé památky, muzea a mnohé další.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

V odpoledních hodinách odjezd z ČR s tranzitem přes Německo.

2. den, Belgie - Brusel

Příjezd do Bruselu, hlavního města Belgie. V rámci prohlídky města se podíváte do katedrály svatého Michala a svatého Guduly. Projdete se po náměstí Grande-Place s měšťanskými domy ze 17. století, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Projdete se přes nejstarší obchodní pasáž v Evropě k nejznámější bruselské sošce Manneken Pis (česky známé jako Čůrající chlapeček). Bude také individuální volno, které můžete věnovat například prohlídce Královského muzea výtvarných umění nebo Technického muzea. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

3. den, Holandsko - Delft, Haag

Navštívíte město Delft, někdejší sídlo holandských hrabat, které je proslavené známou delfskou keramikou fajáns. Přesun do Madurodam – historického jádra města Delft, kde uvidíte významný kostel Nieuwe Kerk. Zastávka bude i v Scheveningenu, nejvýznamnějším lázeňském letovisku ve městě Den Haag. Dominantou tohoto místa je obrovské ruské kolo, stojící nad Severním mořem. Projít se můžete po pobřežní promenádě s malými obchůdky a kavárnami. Večer návrat na hotel.

4. den, Holandsko - Zaanse Schans, Keukenhof, Gouda

Navštívíte skanzen Zaanse Schans, kde se nachází pět druhů větrných mlýnů, holandské dřevěné domy a tři muzea. Proniknete do historie tradičních řemesel - uvidíte výrobu dřeváků a sýrů. Sýry můžete také ochutnat a zakoupit. Přejedete do Keukenhofu - největšího květinového parku v Evropě. Park má rozlohu 32 ha a nabízí 15 km chodníků kolem květinových záhonů. V případě špatného počasí můžete navštívit 20 interiérových výstav květin. Ve večerních hodinách odjezd na hotel. Po cestě na hotel proběhne prohlídka města Gouda, který se proslavil stejnojmenným sýrem. Proběhne krátká prohlídka historického cestra. 

5. den, Holandsko - Amsterdam

Přesunete se do Amsterdamu, kde s průvodcem navštívíte náměstí Museumplein, ulici Damrak, náměstí Dam s královským palácem, ulici Rokin, květinový trh a individuálně pivovar Heineken. Následuje volný program – posezení v kavárnách a volno k nákupům. Podle zájmu můžete navštívit Vondelpark nebo muzea: Muzeum Vincenta van Gogha, Rijksmuseum nebo Muzeum Anny Frankové (doporučujeme vám rezervaci vstupenek předem online na odpolední hodiny). Nepřijdete ani o plavbu na lodičkách po místních kanálech. Navečer si můžete individuálně prohlédnout Čtvrť červených luceren s kostelem Oude Kerk. Večer odjezd do ČR.

6. den, Příjezd do ČR

Návrat do ČR v ranních nebo dopoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.