Nejkrásnější národní parky Holandska a Amsterdam

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nizozemsko, Amsterdam, De Hoge Volume, Texel, Amsterdam
Název ubytování Nejkrásnější národní parky Holandska a Amsterdam
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 049 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zakusíte to pravé Nizozemsko projížďkou na kole skrze jeho nejkrásnější národní park, navštívíte zapomenutou oázu flóry a fauny na ostrově Texel a podíváte se do Čtvrti červených luceren v kosmopolitním Amsterdamu.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den, De Hoge Veluwe, Kröller-Müller

Přijedete k nejkrásnějšímu a největšímu holandskému národnímu parku De Hoge Veluwe, který je protkán 42 km cest. Ty můžete projet na zapůjčeném kole. V parku se nachází tři zajímavé tratě. Vybrat si můžete 10 km dlouhý okruh nazvaný „Sochy v krajině“, 18 km dlouhý „Vznik krajiny“, nebo tzv. „cyklistickou rallye“ o délce 14 km. Velmi přitažlivé jsou také místní unikátní písečné duny. Neodmyslitelnou součástí parku je jedna z nejvýznamnějších uměleckých galerií v Nizozemsku – Kröller–Müller Museum. V galerii je umístěna rozsáhlá sbírka obrazů Vincenta van Gogha s jeho nejvzácnějšími díly jako je Restaurace v Arles, Most u Arles v Langlois a Pojídači brambor. Kromě van Gogha jsou v muzeu vystaveny i překrásné malby dalších významných umělců 19. a 20. století - třeba George Seurata, Pabla Picassa, Fernanda Legera nebo Pieta Mondriaana. V muzeu se pravidelně každý rok koná několik uměleckých výstav. Odjezd na hotel.

3. den, Ostrov Texel, NP Texel, tropický ráj

Přesunete se do tropického ráje De Orchideeën Hoeve, kde budete mít dostatek času na prohlídku všech rostlin včetně desítek druhů orchidejí. Přes umělou jeskyni můžete vejít do amazonského pralesa s umělým potokem, vodopády a jezírky. V jezírkách žijí ryby a želvy, které můžete i nakrmit. V De Orchideeën Hoeve je tropická vegetace s banánovníky, broméliemi, tilandsiemi i masožravými rostlinami a také malými opičkami. K nezapomenutelným zážitkům patří zahrada s papoušky, pro které si za 1 Euro můžete koupit malý kelímek s nektarem. V další ze zahrad uvidíte stovky motýlů. Na své si přijdou i děti, pro které je zde připraven dětský ráj. V areálu je také poměrně rozsáhlá expozice starých traktorů v úpravě cabrio, které se používaly v tropických oblastech. V areálu je také bistro a kavárna, kde se můžete v klidu posadit, odpočinout si a připadat si chvíli jako někde v Africe nebo Jižní Americe. Poté přejedete na ostrov Texel na severu země, kde se nachází stejnojmenný národní park, ve kterém se vyskytuje zajímavá fauna a flóra. Na ostrově narazíte na větrné mlýny (Meijert Boon) nebo muzeum, které se věnuje sbírání a vystavování předmětů vyplavených mořem na břeh. Na plážích s jemným bílým pískem načerpáte nové síly. Ve večerních hodi

4. den, Zaanse Schans, Amsterdam

Odjedete do skanzenu Zaanse Schans s větrnými mlýny a ukázkou dalších řemesel. Po prohlídce přejedete do Amsterdamu, kde následuje pěší prohlídka města s průvodcem. Uvidíte tak například ulici Damrak, náměstí Dam s královským palácem, ulici Rokin nebo květinový trh. Čeká vás plavba lodí po místních kanálech zvaných „grachty“. Navštívíte náměstí Museumplein, kde se nachází hned tři světohlasná muzea a pro zájemce je možná exkurze do pivovaru Heineken. Následuje volnější program, který můžete využít k posezení v místních kavárnách a k nákupům. Samozřejmě nepřijdete ani o prohlídku Čtvrti červených luceren s kostelem Oude Kerk a dostanete individuální volno. Odjezd zpět do ČR ve večerních hodinách.

5. den, Příjezd do ČR

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.