Nizozemsko s koupáním a návštěvou Amsterdamu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nizozemsko, Amsterdam, Amsterdam a pobřeží
Název ubytování Nizozemsko s koupáním a návštěvou Amsterdamu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 409 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zkombinujte poznávání s relaxací u moře. Ochutnejte vyhlášené sýry ve městě Gouda, navštivte přístav v Rotterdamu, kochejte se větrnými mlýny a plavte se proslulými Amsterdamskými kanály. 

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách. 

2. den, Haarlem, Zandvoort

Přijedete do města Haarlem ležícím na řece Spaame. Město má úžasné historické centrum, které je poseto monumentálními budovami. Pokud je vám název města povědomý, slavná newyorská čtvrť Harlem byla po tomto městě pojmenována holandskými osadníky. Až se na vše vynadíváte, přesunete se do města Zandvoort - letoviska na písečných dunách, kde budete mít dostatek času na prohlídku města a relaxaci u moře. Odjezd na ubytování.

3. den, Rotterdam, Gouda a Delft

Přijete do města Rotterdam, největším přístavu Evropy a největším kontejnerovém přístavu na světě. Můžete vidět také vyhlídkovou věž Euromast, která je symbolem města nebo zkusit plavbu lodí. Odjedete do města Gouda, které je známé výrobou sýrů a dochovaným historickým centrem s tržištěm. Známé sýrové trhy se konají v letních měsících a zachovaly si tradiční rysy. Během prohlídky uvidíte gotickou radnici (Stadhuis) a kostel Sint Janskerk. Následuje prohlídka města Delft. Uvidíte například gotický kostel Nieuwe Kerk, kde jsou tradičně pohřbíváni všichni členové královského rodu Oranje-Nassau. Vilém Mlčenlivý byl v Delftu v roce 1584 zavražděn. Tomuto muži je věnovaná expozice v místě jeho vraždy. Delft se proslavil i svou porcelánkou, která vypilovala italskou majoliku a oslnila svět Delftským modrým porcelánem. Večer odjezd na hotel.

4. den, Zaanse Schans a Amsterdam

Odjedete do skanzenu Zaanse Schans s větrnými mlýny a ukázkou typických řemesel. Poté přejedete do Amsterdamu, kde absolvujete pěší prohlídku města s průvodcem. Projdete ulicí Damrak, přes náměstí Dam s královským palácem a květinovým trhem. Připravena je pro vás také plavba lodí po místních kanálech "grachtech". Navštívíte náměstí Museumplein, kde se nachází hned tři světohlasná muzea a budete mít možnost exkurze do pivovaru Heineken. Samozřejmě nevynecháte ani prohlídku Čtvrti červených luceren s kostelem Oude Kerk. Večer odjezd zpět do ČR.

5. den, Odjezd z ČR

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.