Putování po Belgii a Holandsku

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nizozemsko, Belgie a Nizozemsko, Brusel, Amsterdam
Název ubytování Putování po Belgii a Holandsku
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 409 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Navštivte nejkrásnější města Belgie, ale také Amsterdam, město umění a vodních kanálů. Čeká vás výlet lodí po jezeře Minnewater v bruselském Bruggy a projdete se skanzenem plným mlýnů, ve kterém nahlédnete do dřívějšího života Holanďanů.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den, Belgie - Brusel

Den začnete prohlídkou Bruselu. Podíváte se do katedrály sv. Michaela a katedrály sv. Guduly, které patří k nejkrásnějším památkám této metropole. Projdete se i po náměstí Grande Place s měšťanskými domy ze 17. století, které je považováno za jedno z nejpůvabnějších náměstí v Evropě. Nejen díky tomu je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Starým městem dojdete až k nejznámější bruselské sošce Manneken Pis (česky známé jako Čůrající chlapeček), jehož osm set oblečků je uloženo v městském muzeu. Následně budete mít individuální volno, které můžete věnovat například návštěvě Královského muzea výtvarných umění, ve kterém se nachází slavné obrazy předních evropských malířů. Ve večerních hodinách přejezd na hotel.

3. den, Belgie - Bruggy, Antverpy

Odjedete do belgického města Bruggy, přezdívaného Benátky severu. Projdete se přes náměstí Grote Markt, včetně Pomníku cechmistrů Jana Breydeka a Pietera de Comincha a náměstí Burg. Spatříte Justiční palác Gerechtshof, baziliku Svaté krve a také uvidíte perlu města, kterou je Kostel Panny Marie se sochou Michealangelovy Marie s dítětem, vytesanou z bílého mramoru. Budete mít možnost výletu lodí po jezeře Minnewater. Později budete pokračovat do Antverp, města módy a designu. Při prohlídce centra s průvodcem uvidíte radnici zdobenou štíty, cechovní domy a také katedrálu Panny Marie. Dále vás čeká individuální volno, které můžete využít k návštěvě Rubensova domu nebo Muzea moderního umění. Večer odjezd na hotel.

4. den, Holandsko - Zaanse Schans, Amsterdam

Přijedete do skanzenu Zaanse Schans s větrnými mlýny a dřevěnými domy ze 17. a 18. století. Kromě výroby papíru zde můžete nahlédnout do procesu produkce dřeváků, čokolády, ale i známého holandského sýra. Následuje přesun autobusem do Amsterdamu, kde se projdete historickým centrem přes náměstí Dam, na kterém stojí královský palác, až ke Nieuwe Kerk, nejvýznamnějšímu Nizozemskému kostelu. Absolvujete projížďku lodí po místních kanálech "grachtech". Ve volném čase můžete navštívit Říšské muzeum (Rijksmuseum), muzeum Van Gogha nebo vyhlášený květinový trh. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

5. den, Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.