Lofoty - pohodová turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Norsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 41 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Magické souostroví, kde slunce nezapadá (Norsko)

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Evenes (Harstad/Narvik), ubytování na jednu noc.

2. den

Auty vyhlídkovou cestou Lofoast, přes největší norský ostrov Hinnøya do oblasti „hlavního města“ Lofot – Svolværu, se symbolem města Svolvaergeita (Svolvaerský kozel) - dvourohou horou tyčící se nad městem. Fakultativní výlet lodí pohádkovou krajinou do magického Trollfjordu (cca 3 hod) - určitě doporučujeme. Ubytování na dvě noci.

3. den

Výstup na jeden z nejkrásnějších bodů Lofot s úžasnými výhledy, horu Matmora (787 m) (6-7 hod, ↑800 m, ↓800 m). Prohlídka města Svolvær s možností večerní fakultativní návštěvy "galerie ledového umění" Magic Ice Bar Svolvær.

4. den

Přesun auty, prohlídka města Kabelvåg s druhým největším kostelem (též nazývaným „lofotská katedrála“) v Norsku, fakultativně návštěva mořského akvária Lofotakvariet. Procházka rybářskou vesnicí Hennigsvær – tzv. „Benátky Lofot“ v dechberoucí krajině. Fakultativně Lofotr – muzeum Vikingů. Ubytování na 3 noci, večerní procházka v oblasti Trosfjorden (2 hod, ↑50 m, ↓50 m).

5. den

Výlet na Haukland beach s křišťálově čistou vodou a bílým pískem – arktický ráj. Výstup na nejvyšší horu středních Lofot Himmeltindan (931 m). (5-6 hod, ↑900 m, ↓900 m)

6. den

Trek k úchvatné pláži Kvalvika Beach (3-4 hod, ↑500 m, ↓500 m). Přesun auty a návštěva malebné rybářské vesnice Nussfjord (UNESCO) s dřevěnými žlutými a červenými domky. Zastávka u dřevěného Flakstadského kostela z roku 1430 a u zálivu Ramberg s romantickou pláží s bílým pískem. Dle času a nálady večerní výstup na Nonstinden (459 m) za pozorováním půlnočního slunce (3 hod, ↑450 m, ↓450 m).

7. den

Prozkoumáme vesnici Reine v zátoce obklopené špičatými vrcholky hor (v 70. letech vyhlášenou nejkrásnějším místem Norska) a také rybářskou vesnici „na konci Lofot“ s nejkratším názvem Å (název pochází ze staré norštiny a znamená „malá řeka”) s muzeem tresek. Ubytování na jednu noc.

8. den

Ranní odjezd lodí z Moskenes do města Bodø (cca 3:15 hod), ubytování na 1 noc. Výstup na vrch Veten (366 m) za panoramatickými výhledy na celé město, moře i přilehlé ostrovy (vyhlídka Keiservarden) a trasou částečně podél pobřeží zpět na ubytování (3-4 hod, ↑300 m, ↓350 m) nebo fakultativně procházka po pobřeží u města Bodø.

9. den

Odlet z Bodø zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.