Lofoty - pohodová turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Norsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 41 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Magické souostroví, kde slunce nezapadá (Norsko)

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Evenes (Harstad/Narvik), ubytování na jednu noc.

2. den

Auty vyhlídkovou cestou Lofoast, přes největší norský ostrov Hinnøya do oblasti „hlavního města“ Lofot – Svolværu, se symbolem města Svolvaergeita (Svolvaerský kozel) - dvourohou horou tyčící se nad městem. Fakultativní výlet lodí pohádkovou krajinou do magického Trollfjordu (cca 3 hod). Ubytování na dvě noci.

3. den

Výstup na jeden z nejkrásnějších bodů Lofot s úžasnými výhledy, horu Matmora (787 m) (6-7 hod, ↑800 m, ↓800 m). Prohlídka města s možností večerní fakultativní návštěvy Magic Ice Bar Svolvær.

4. den

Přesun auty, prohlídka města Kabelvåg s druhým největším kostelem (též nazývaným „lofotská katedrála“) v Norsku, fakultativně návštěva mořského akvária Lofotakvariet. Procházka rybářskou vesnicí Hennigsvær – tzv. „Benátky Lofot“ v dechberoucí krajině. Fakultativně Lofotr – muzeum Vikingů. Ubytování v kempu na 3 noci, večerní procházka za úžasnými pohledy na půlnoční slunce s focením. (celkem 3-4 hod, ↑100 m, ↓100 m)

5. den

Výlet na Haukland beach s křišťálově čistou vodou a bílým pískem – arktický ráj. Výstup na nejvyšší horu středních Lofot Himmeltindan (931 m). (5-6 hod, ↑900 m, ↓900 m)

6. den

Návštěva malebné rybářské vesnice Nussfjord (UNESCO) s dřevěnými žlutými a červenými domky. Zastávka u dřevěného Flakstadského kostela z roku 1430 a u zálivu Ramberg s romantickou pláží s bílým pískem. Trek k úchvatné pláži Kvalvika Beach. (2 hod, ↑200 m, ↓200 m)

7. den

Prozkoumáme vesnici Reine v zátoce obklopené špičatými vrcholky hor (v 70. letech vyhlášenou nejkrásnějším místem Norska) a také rybářskou vesnici „na konci Lofot“ s nejkratším názvem Å (název pochází ze staré norštiny a znamená „malá řeka”) s muzeem tresek. Večerní výstup na Balstadhoya (350 m) a Nonstindan (458 m) za pozorováním půlnočního slunce (3-4 hod, ↑450 m, ↓450 m). Ubytování na jednu noc.

8. den

Odjezd lodí z Moskenes do města Bodo, ubytování na 1 noc. Výstup na vrch Veten (366 m) za panoramatickými výhledy na celé město, moře i přilehlé ostrovy (vyhlídka Keiservarden) a trasou podél pobřeží zpět na ubytování (3-4 hod, ↑300 m, ↓350 m).

9. den

Odlet zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.