Norské fjordy

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Norsko, Møre og Romsdal, Alesund
Typ ubytování Chata
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 14 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou do Norska navštívíte dvě hlavní města, Oslo v Norslu a Kodaň v Dánsku.

Popis dopravy:
nástupní místa v jednotlivých termínech:
1.7.-10.7. - Praha, Pardubice, Hradec Králové, Teplice;
8.7.-17.7. - Praha, Plzeň, Teplice;
15.7.-24.7. - Praha, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Teplice;
5.8. - 14.8. - Praha, Pardubice, Hradec Králové, Teplice

Popis stravování

U zájezdu Norské fjordy je v ceně zahrnuta 5x snídaně a 4x večeře zajišťovaná na místě českými kuchařkami z českých potravin formou kempingové kuchyně. Na začátku stravování dostanou klienti od průvodce a kuchařky talíř, hrnek, misku, příbory, které budou mít na celou dobu pobytu. Toto nádobí doveze do Norska naše CK. Je nutno mít s sebou vlastní utěrku a mycí prostředky, protože nádobí si myje každý klient sám, v kempu není myčka na nádobí. Stravování je společné v jídelně, nádobí se umývá v umývárnách v jiné budově. Ke snídani bývá nejčastěji pomazánka, džem, máslo, sýr, salám, paštika, pečivo, čaj, káva. K večeři se vaří klasická česká jídla (např. vepřové, knedlík, zelí; bramborová kaše s uzeným masem; čína s rýží; bramborový knedlík s vrabcem; těstoviny s gulášem; bramborová kaše se sekanou apod.). K večeři je na závěr buchta, káva, čaj. Stravování začíná 4. den programu snídaní a končí 8. den programu snídaní. Ostatní stravování je vlastní. V chatkách je k dispozici el. va...

Popis ubytování

Ubytování na těchto zájezdech je nekomfortní, jednoduché, ve 4 lůžkových chatkách (s patrovými postelemi). Chaty nemají vlastní příslušenství, to je společné v samostatně stojící budově, kde se také nachází umývárna nádobí. Nelze zajistit v případě přihlášení trojice, že budou ubytováni samostatně ve čtyřlůžkové chatě. Není
možné ubytování pěti (případně více) osob v jedné chatě. Vezměte si s sebou spací pytel a polštářek (popř. povlečenou deku)! 1x ubytování po trase mezi Göteborgem a Oslem, 5x ubytování v centru údolí Gudbrandsdalen (obec Dombas).
Na konci pobytu je nutno zanechat chaty uklizené. Děkujeme.
Příplatek na 2lůžkovou malou chatičku (patrová postel, skromnější než 4lůžková chatka, 1 místnost) v Norsku (netýká se ubytování po trase !!!) - 1 200 Kč/os. Požadavek na malou 2lůžkovou chatku nutno uvést na přihlášku při přihlašování, počet 2lůžkových chatek je omezen. Toalety a umývárny se sprchami (placená teplá voda, doporučujeme cestou na ubytování rozměnit NOK na kovové mince - nutné jsou 10 NOK mince) jsou v samostatné budově.

Program zájezdu

1. den

(pá): Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2. den

(so): Prohlídka druhého největšího města Švédska GÖTEBORGU.

3. den

(ne): Přejezd hraničního fjordu IDDEFJORD. Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera MJ0SA. Návštěva městečka LILLEHAMMER - turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen. Příjezd do „srdce" Norska - údolí GUDBRANDSDALEN.

4. den

(po): Výlet k největšímu evropskému pevninskému ledovci JOSTEDALSBREEN. Ledovcový splaz NIGARDSBREEN. Horská krajina SOGNEFJELL - průjezd horskou silnicí s nádhernými scenériemi, kterou se dostaneme k bočnímu rameni nejdelšího norského fjordu SOGNEFJORD.

5. den

(út): Průjezd divokým údolím ROMSDALEN, jejž lemují strmé a rozeklané vrcholy. Zastávka u pověstné převislé horolezecké stěny Trollů - TROLLTINDAN. Výjezd věhlasnou cestou Trollů - TROLLSTIGVEIEN. Prohlídka města ALESUND, které je nazývané klenotnicí secesního umění a je překrásně položené na břehu a ostrůvcích Atlantského oceánu. Vyhlídková jízda podél ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU.

6. den

(st): Vyhlídková jízda malebným údolím OTTADALEN. Výjezd na vyhlášenou vyhlídku DALSNIBBA s úchvatnými pohledy na fjordy. Nejkrásnější fjord GEIRANGER (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů. LOM - městečko s rázovitým dřevěným kostelíkem.

7. den

(čt): Průjezd údolím říčky SJOA mezi našimi sportovci známé raftovými sjezdy. Největší norské pohoří JOTUNHEIMEN (Domov obrů) – pěší túra na vyhlídku BESSEGGEN nad jezerem Gjende (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy). Pro slabší turisty možnost procházky kolem jezera. Městečko VAGAMO - krásná ukázka staré norské dřevěné architektury.

8. den

(pá): OSLO - vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Noční přejezd.

9. den

(so): Prohlídka KODANĚ - královský palác Amalienborg, Christianborg, velkolepá radnice, možnost okružní plavby přístavem. Dánsko nemůžete opustit bez fotografie Malé mořské víly, symbolu Kodaně. Noční přejezd.

10. den

(ne): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.