sobí cestou k Severnímu mysu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Norsko, Švédsko
Název ubytování sobí cestou k Severnímu mysu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 33 764 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely*** (celkem 7 nocí); ve velkých městech řetězcové hotely nejčastěji řetězce Scandic; na severu Skandinávie (mimo velká města) možnost ubytování v malých rodinných hotelech.

Pokoje: komfortní dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky, UPOZORNĚNÍ!!! Pokoje se 3 samostatnými postelemi na vyžádání) s koupelnou a WC, často s TV.

Vybavení: v hotelu je obvykle restaurace, bar a recepce.

Strava: snídaně (nejčastěji formou bufetu) nebo za příplatek večeře (7; nápoje za příplatek). 

Místní kategorie: ***/****

Místní trajekty - bez kajut a stravy. Nejčastěji sedadla jak v letadle.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

ProgramStockholm - město na ostrovech - dlážděné ulice a Královský palác • radnice - místo udílení Nobelovy ceny • Švédské Laponsko • Sobí cesta • Severní mys - Nordkapp • návštěva ledového baru • plavba lodí po velmi úzkém Trollfjordu • jazyk ledovce Øksfjordjøkelen • cesta mezi malebnými fjordy do Tromsø - „brány Arktidy“ • Lofoty - nejkrásnější ostrovy Norska • Vikingské muzeum - Lofotr Vikingsmuseum • vojenský hřbitov v Narviku

Den 1
Sraz u stanovišť Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla do Stockholmu (Skavsta) na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu v okolí města Södertälje. Ubytování a přenocování.

Den 2
Po snídani vystěhování a transfer na letiště Arlanda. Přelet do Kiruny - do nejsevernějšího města Švédska. Procházka tímto mimořádně zajímavým městem, jehož historie je neodmyslitelně spjata s dolem železné rudy a které se v současné době kvůli nestabilitě oblasti přesunuje 3 km na východ. Uvidíme mimo jiné: radnici nebo dřevěný kostel postavený dle vzoru laponského stanu. Následně přejezd oblastí švédského Laponska do Kautokeina. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 3
Po snídani vystěhování a přejezd ve směru hranice s Finskem do Karigasniemi. Následně se Sobí cestou vydáme dále na sever ke krásnému, širokému Porsangerfjordu a podél jeho břehů dojedeme k podvodnímu tunelu, kterým se dostaneme na ostrov Mageroya, kde se nachází Severní mys. Dojezd do Honningsvagu, nejsevernějšího města na světě. Návštěva ledového baru. Následně budeme pokračovat ve směru Nordkappu (příjezd do turistického centra). Procházka Nordkapphallenem s krásným výhledem na Severní ledový oceán. Návštěvníci dostanou zvláštní certifikát připomínající návštěvu tohoto jedinečného místa. Přejezd do hotelu v okolí Skaidi na přenocování. (Trasa cca 430 km)

Den 4
Po snídani vystěhování a přejezd divokou a neobydlenou oblastí severního Norska. Dojezd k malé osadě nad fjordem Jokelfjord, odkud lze vidět jazyk ledovce Øksfjordjøkelen. Pro zájemce (za poplatek cca 460 NOK/os.) expedice rychlou lodí (RIB) k jazyku ledovce. Dále trasa cesty vede mezi neobvykle malebnými fjordy Kvaenangen a Lyngen do Tromsø nazývaného „bránou Arktidy“. Odtud v 19. a 20. století vyrážely nejznámější polární expedice mimo jiné Roalda Amundsena, Umberto Nobile a Fridtjofa Nansena. Procházka městem, ve kterém se nachází nejsevernější univerzita, katedrála a dokonce i pivovar. Ubytování v hotelu v okolí města Tromsø. Pro zájemce (za poplatek cca 300 NOK/os.) výjezd lanovkou na vyhlídkové místo Storsteinen (výlet závisí na poloze hotelu, počtu zájemců a povětrnostních podmínkách). (Trasa cca 550 km)

Den 5
Po snídani vystěhování a přejezd malebnou trasou drsnou oblastí severního Norska do Lofot. Tyto ostrovy, považovány za jedno z nejkrásnějších míst v Norsku, se táhnou 112 km podél pobřeží. Slunce se zde tyčí nad obzorem od konce května do poloviny července. Přejezd do Svolvær - hlavního města Lofot a následně tříhodinová plavba lodí po velmi úzkém Trollfjordu. Přejezd do jedné z tradičních rybářských vesnic Henningsvær. Procházka rybářskou vesnicí ležící na několika ostrovech s okouzlující charakteristickou architekturou (červené domky na kůlech). Návštěva Vikingského muzea - Lofotr ve městě Borg. Přejezd do jednoho z hotelů na Lofotech, přenocování. (Trasa cca 470 km)

Den 6
Po snídani volný čas. Pro zájemce (za příplatek) výlet autokarem na další ostrovy Lofot. Následně přejezd souostrovím Vesteralen, které je současně také největším ostrovem v kontinentální části Norska. Přejezd obrovským mostem přes Tjeldsundet na pevninu. Dojezd do Narviku - města známého díky bitvám během II. světové války, ve kterých bojovali polští vojáci. Návštěva vojenského hřbitova s hroby polských vojáků, procházka k pomníku polského námořníka. Ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 480 km)

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd na letiště v Kiruně. Přelet do Stockholmu, transfer do centra města a prohlídka města s místním průvodcem. Začneme prohlídkou města. Následně procházka starým městem (Gamla Stan) s mnoha dlážděnými ulicemi, podél nichž stojí několik staletí domy švédských kupců a královský palác. Uvidíme radnici s nádhernými sály: zlatým (podlahy jsou z 19 milionů pozlacených dlaždic) a modrým, kde se každý rok koná obřad spojený s udílením Nobelovy ceny. Volný čas. Přenocování v okolí města Södertälje. (Trasa cca 280 km)

Den 8
Snídaně (nebo snídaňové balíčky pro klienty s odletem brzy ráno), vystěhování z hotelu (max. do 11:00 hodin). Následně transfery na letiště Stockholm - Skavsta. Přesné časy transferů uvede průvodce Rainbow na místě. Odlet do Polska.

Upozornění k programu
- Program může být změněn. 
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem, vnitřní přelet, letištní taxy, přejezd komfortním autokarem (klimatizace, WC, video, minibar), ubytování v hotelech viz níže (7 nocí), stravování: snídaně (7), turistický program (viz níže), služby průvodce a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: účast v programu prohlídek (vstupné do navštívených objektů a atrakcí, poplatky pro místní průvodce, rezervační poplatky, spropitné) - orientační náklady: Norsko - cca 2000 NOK/os., Švédsko - cca 45 EUR/os. (platí se povinně průvodci na místě). Fakultativní výlety: výjezd lanovkou na vyhlídkové místo Storsteinen (cca 35 EUR/os.), výlet Lofoty (cca 45 EUR/os.), plavba po Jokelfjordu (cca 55 EUR/os.). Upozornění! Fakultativní výlety závisí na počtu zájemců a umístění hotelů. Cena nezahrnuje další jídla a jiné osobní výdaje.
Možnost dokoupení (7) večeří dle programu v rezervačním systému (nápoje za příplatek).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Drogą reniferów na Przylądek Północny
Kód zájezdu: FDNZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.