To nejlepší z Norska

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Norsko
Název ubytování To nejlepší z Norska
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 33 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1trvale oblíbený zájezd do NorskaVýhody nabídky 2pohodlí letecké dopravyProgram zájezdu1. den: Odlet z Prahy, přílet do Bergenu v odpoledních hodinách, transfer z letiště, ubytování a nocleh.
2. den: Snídaně, krátká prohlídka Bergenu,pokračujemedoměstečkaVoss, kterému se říká „Srdce oblastí fjordů“i když neleží u moře, ale uprostřed meziHardangerfjordem a mezi Sognefjordemjejichž nejhezčí místa jsou z Vossu snadno dostupná. Pokračujeme dále k Vinje a ke Stalheimským vodopádům, kde si udělámekrátkou zastávku. Ubytování a nocleh v oblasti Beitostolen.
3. den: Po snídani se vydáme směrem naLom, městečka s bohatouhistorickou a kulturní minulostí přes náhorní planinu Valdreselya, k hoře Dalsnibba, za pěkného počasí možnost výjezdu na vrchol, ze kterého je krásný rozhled po kraji, dále sjedeme k jednomu z nejznámějších fjordů Geirangeru, krátká zastávka a pokračujeme na trajekt Eidstal-Linge a Zlatou cestou - Trollí cestado Andalsnes, a dále na ubytování a nocleh v oblasti Olesundu.
4. den: Snídaně, u bočního ramene Romsdalsfjordu navštívíme městečko Molde, které obklopuje 222 převážně zasněžených kopců a štítů. Zajímavostí města je moderní budova radnice jejíž součástí je krytá zahrada, přes Halsafjord a Sovassdalen se dostaneme do Trondheimu, ubytování a nocleh.
5. den: Snídaně, prohlídka města, cesta se stáčí na jih přes Storen aOppdalk národnímu parku Dovrefjeli, který byl vyhlášen k ochraně vysokohorské krajiny s neopakovatelnou florou,turistickou zajímavostí je zde tzv. Varstingen s úseky staré královské cesty (Kongsveien), kterou tímto údolím zprvu přicházeli ke korunovaci norští králové i my si zde uděláme pěší túru. Ubytování a nocleh v oblasti Dombasu.
6. den: Snídaně, vydáme se k hlavnímu městu kraje Oppland do Lillehammeru, dějišti 17. Zimních olympijských her, které je také kulturním a obchodním centrem údolí Gudbrandsdalen, dálek národnímu parku Rondane a cestu zakončíme v okolí Golu,ubytování a nocleh.
7. den: Snídaně, cesta pokračuje na Fagernes, Gol s dřevěným sloupovým kostelíkem, který je počátkem budovaného skanzenu do Geilo, zastávka u vodopádů Voringfossen, trajekt do Bruraviku, příjezd do Bergenu, individuální volno, ubytování a nocleh.
8. den: Snídaně, individuální volno, odjezd na letiště a návrat do Prahy.Fakultativně• příplatek na jednolůžkový pokoj 8 690 Kč • příplatek na 7 večeří 4 990,- KčCena zahrnuje• leteckou dopravu Praha – Bergen – Praha (s přestupem) • dopravu autokarem po trase zájezdu • 7 noclehů v hotelech *** se snídaní • trajekty v Norsku • průvodceInformaceMinimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 25 osob. Cena nezahrnuje vstupy do muzeí a jiných objektů. (cca. 400 NOK). Doporučujeme dokoupení večeří (dvouchodové menu nebo bufetové stoly). Změna programu dle aktuální situace vyhrazena.AKCE MORAVA - pro klienty z Moravy zdarma jízdenka ČD do/z Prahy. Více informací u prodejců.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.