Nový Zéland - Přírodní krásy země Maorů

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nový Zéland
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 114 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Výběr největších atrakcí obou ostrovů v komfortním balení!

Program zájezdu

1. - 3. den

Odlet na Nový Zéland. Auckland. Město mezi padesáti krátery. Vyhlídková věž Skytower. Jachetní přístav s námořním muzeem a výstavou polynéských lodí. Možnost navštívit poloostrov Devonport s původní zástavbou nebo Aucklandské muzeum, maorská vystoupení."

4. den

Přejezd na Coromandel a nocleh v městečku Hahei či Whitianga. Odpoledne návštěva Hot Water Beach, kde si za příznivých podmínek můžete udělat v písku vlastní horkou lázeň.

5. den

Dopoledne hodinová procházka z Hahei k pohádkové Cathedral Cove - nádherná písečná pláž. Ve Waihi"zastavíme u vyhlídky na obří zlatý důl. Odpoledne odjezd do Rotorua. Večer fakultativně maorské hody - jídlo hangi, zhlédnutí bojového tance haka a poodkrytí původních zvyků v rámci kulturního představení.

6. den

Rotorua - oblast aktivních vulkánů, bahenních sopek s oblaky sirných par a geotermálních jevů. Maorský skanzen Te Puia - gejzíry Pohutu a Prince Waleského. Odpoledne možnost fakultativně navštívit Hobitín, případně absolvovat výlet terénním vozem s pěším okruhem po sopce Tarawera nebo si projít původní lázeňské zahrady a maorskou vesničku. Nocleh v Rotorua.

7. den

Kouřící údolí Waimangu s azurovým jezerem a travertinovými terasami. Dvouhodinová pěší túra. Dále směrem Taupo, zastávka u bahenní sopky Waiotapu. Mohutné vodopády Huka Falls. Nekonečné jezero Taupo v centru ostrova, pozůstatek gigantické erupce. Přejezd k NP Tongariro, pod patronátem UNESCO.

8. den

Celodenní trek přes NP Tongariro"(UNESCO) (tzv. Alpine" Tongariro Crossing) s výhledy na sopečné kužely. Kouzelná smaragdová barva jezírek Emerald Lakes. V případě nepříznivého počasí krátké vycházky.

9. den

Přejezd do Wellingtonu. Parlament ve tvaru včelího úlu. Botanické zahrady. Nákupní a přístavní zóna Queens Wharf. Pěší zóna na Cuba Street. Ultramoderní Národní muzeum Te - Papa.

10. den

Letecky přes Cookův průliv do Pictonu (Jižní ostrov). Pohádkový přelet nad Marlborough Sounds. Cesta do města Nelson po scénické Queen Charlotte Drive, prohlídka moderní katedrály. Nocleh v Motueka nebo v blízkosti NP Abel Tasman.

11. den

Celodenní výlet v NP Abel Tasman. Pobřežní trek bělostnými plážemi je kombinován s lodním výletem (fakultativně na výběr: využití vodního taxi, plavba plachetnicí nebo na kajaku), koupáním na nejkrásnějších plážích a broděním mořských zátok. Možnost sledovat kolonie lachtanů.

12. den

Malebným údolím řek Motueka a Buller až k Tasmanovu" moři. Lachtaní kolonie na Cape Foulwind. Dramatické pobřeží, první pohled na Jižní" Alpy. Deštný prales a palmy. Punakaiki, lívancové skály.

13. den

Hokitika - město uměleckých dílen a zeleného pounamu, jak Maoři nazývají nefrit (jade). Přejezd k"ledovcům Franz Josef a Fox přes zlatokopecký Ross. Túra k vyhlídce na ledovec Franz Josef. Možnost letu vrtulníkem nad ledovcem a Mt. Cook s přistáním na ledovci. Pěšky kolem zrcadlového jezera Matheson s nádherným výhledem na Mt. Cook.

14. den

Procházka mokřady deštného pralesa (UNESCO), výjezd do Haastova průsmyku přes hřeben Jižních Alp. Pastelová jezera Hawea a Wanaka s pozadím zasněžených štítů národního parku Mt. Aspiring. Příjezd do střediska Queenstown.

15. den

Den volných aktivit v Queenstown. Bungee jumping, projížďka tryskovou lodí zvanou"jetboat, kterou lze spojit s prohlídkou a výkladem bohaté zlatokopecké historie kaňonu Skippers. Projížďka v off-roads, procházka deštným pralesem. Možnost výstupu na vrchol Ben Lomond (1 747 m). Vyjížďka původní parní lodí po jezeře Wakatipu.

16. den

Celodenní výlet scénickou cestou do oblasti Glenorchy - návštěva míst, kde se točil Pán prstenů. Údolí Dart River. Nádherný výhled na horu Mt. Earnslaw (2 819 m). Místo s"poetickým názvem pojmenované Paradise - Ráj.

17. den

Celodenní výlet do oblasti Te Anau, druhého největšího jezera v zemi. Odpoledne možná návštěva Manapouri. Za pěkného počasí možný let vrtulníkem na Mt. Luxmore (1 472 m) a pěší túra zpět k jezeru Te Anau nebo plavba po jezeře Manapouri.

18. den

Podél jezera Te Anau na sever po scénické Milford Road k fjordu Milford Sound"(UNESCO). Přírodní div světa. Fakultativní možnost plavby lodí mezi skalami a vodopády padajícími do moře. Uvidíme i delfíny? Možnost letu vrtulníkem. Po cestě zpět do Te" Anau zastávky spojené s vycházkami.

19. den

Celodenní přejezd do oblasti Mt Cook s"několika scénickými zastávkami. Po cestě možná návštěva vinice v Gibbston Valley nebo v okolí Cromwell s"legendárním Pinot Noir spojená s ochutnávkou sýrů. K"večeři si můžeme připravit čerstvého lososa. Nocleh v oblasti NP Mt Cook.

20. den

NP Mt Cook (3 724 m). Vycházky dle počasí v okolí největší hory Nového Zélandu (UNESCO). Případně návštěva muzea Edmunda Hillaryho, novozélandského rodáka. Druhá šance vyhlídkového letu s přistáním na ledovci. Podél jezera Tekapo dále přejezd do Christchurch.

21. den

Christchurch. Botanická zahrada, Art Centrum. Odlet domů.

22. den

Letecký návrat do vlasti.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.