Millennium Resort Salalah

*****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Omán
Název ubytování Millennium Resort Salalah
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 18 209 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Nový luxusní hotel Millennium Resort Salalah, který patří do známé mezinárodní sítě Millennium, se nachází cca 10 km od centra jednoho z hlavních měst Omán - Salalala, známého také jako „exotická oáza“ a „arabský parfémový kapitál“. Do centra Salaly se dostanete taxíkem ( za poplatek cca 2-5 OMR jedním směrem). Objekt se nachází v klidné oblasti mezi mořem a majestátními horami Qara. V blízkosti jednoho z největších nákupních center v Ománu ( cca 400 m od hotelu / 5 min. chůze). Na letiště v Salalahu cca 15 km.

Pláž
Široká pláž s bílým pískem a pozvolným vstupem do vody, cca 4 km od hotelu. Možnost využití bezplatného hotelového autobusu ( jezdí několikrát denně). U hotelu se nenechází žádný korálový útes.

Vybavení
24-hodinová recepce s lobby. Hoteloví hosté mají k dispozici: hlavní restauraci Taybat (mezinárodní a arabská kuchyně), À la carte restauraci Sky Grill (splatná - sleva pro hotelové hosty; ománská kuchyně; ​​otevřeno neděle-středa 16:00-01:00, čtvrtek-sobota 13:00-1:00), À la carte Bahriyat restaurant (za poplatek - sleva pro hotelové hosty; mořské plody a rybí pokrmy), Zest Café s barem u bazénu a Millennium Beach Club (na pláži). Hotel má velký nepravidelně tvarovaný bazén se sladkou vodou, který je obklopen umělou řekou, brouzdalištěm pro děti. Lehátka a slunečníky u bazénu jsou zdarma.

Pokoje
Hotel Millennium Resort Salalah má moderně a prakticky zařízených 285 dvoulůžkových pokojů (s možností ubytování 1 dospělého nebo 2 dětí; POZOR! Pouze 1 přistýlka ve formě rozkládací postele, v případě 2 dětí na pokoji jedno dítě spí s rodiči). Pokoje mají buď 1 manželskou postel King nebo 2 samostatné postele. Pokoje, které nabízíme, mohou pojmout max. 4 osoby v kombinaci 2 + 2. Každý pokoj má: klimatizaci, koupelnu (sprcha, WC, vysoušeč vlasů, základní kosmetiku), trezor (zdarma), TV-sat, kávový a čajový set, 2 láhve vody (dodávané denně), přístup k Wi-Fi, mini bar (za příplatek). Všechny pokoje mají výhled na město (luxusní pokoje; cca 30 m2; žádné balkony), výhled do zahrady (pokoje superior; umístěné v hlavní budově; cca 32 m2; žádné balkony) nebo na bazén ( prémiové pokoje s balkonem; plocha asi 34 m2). Dětská postýlka na vyžádání (zdarma).

Strava
Plná penze Plus: snídaně formou bufetu (7:00–10:30) a oběd (12:30–15:00) a večeře (19:00–22:30) formou bufetu nebo servírované z jídelního lístku v hlavní restauraci Taybat. Kromě toho občerstvení (k dispozici od 10:00 do 12:00 a od 15:00 do 17:00) v Zest Cafe (otevřeno od 10:00 do 01:00), bar u bazénu (otevřeno od 10:00 do 19:00) ) A v Millennium Beach Club na pláži (otevřeno 09:00 - 18:00). Nealkoholické nápoje (káva, čaj, kakao, voda, sycené nápoje, džusy) k dispozici zdarma během jídla a během provozní doby barů. Hotel nepodává alkohol. Hotel si vyhrazuje právo změnit rozsah služeb zahrnutých v plné penzi plus (např. Hodiny podávání jídel).

Sport a zábava
Hotel Millennium Resort Salalah nabízí: tělocvičnu (zdarma; zvlášť pro muže a ženy), tenisový kurt (za poplatek), kosmetický salon (za poplatek), Zanta wellness (otevřeno 10:00-22:00; samostatná zóna pro muže a ženy: sauna a parní lázeň - zdarma, masáže - za poplatek, navíc jsou k dispozici pouze v ženské zóně: krytý bazén a vířivka - zdarma). Pro děti: mini klub, brouzdaliště, dětské hřiště, herna.

Internet
V celém hotelu je zdarma dostupné Wi-Fi.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.millenniumhotels.com

Náš názor
Nový hotel Millennium Resort Salalah s elegantně zařízenými pokoji, vynikající kuchyní a prostorným bazénem je ideálním místem pro dovolenou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

ProgramDen 1
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu (nejpozději do 12:00 hodin), transfer na letiště, návrat do Polska.

Upozornění k programu
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky, např. Ramadán 2.4.-1.5.2022) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vízum do Ománu (za poplatek dle ceníku, připočtené během rezervace); fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů), pobytovou taxu, zálohy a další osobní výdaje.

Název zájezdu v polském jazyce: Oman - wypoczynekVýlety v okolíCiti Tour - Salalah Salalah 
Nejnavštěvovanější město Ománu ležící u Arabského moře v oblasti Dhofar, které se odlišuje od zbytku země jak podnebím, tak vegetací. Po letním monzunu následuje jakýsi výbuch bujné, svěží zeleně, který připomíná exotičtější ostrovy než místo na Arabském poloostrově. Město Salála je známé již od starověku díky dovozu kadidla, bylo také rodištěm sultána Kábuse bin Saída. Prohlídku začneme od Museum of the Frankincense Land (na seznamu UNESCO), které je známé díky využívání pryskyřice z kadidlovníků. V sále Marine se dozvíme mnoho zajímavých faktů týkajících se bohaté historie regionu. Během přejezdu zelenými zeleninovými a ovocnými plantážemi zastavíme na fotografování impozantní mešity sultána Kábuse. Cena cca 90 USD/os.

Jebel Safari
Toužíte po nezapomenutelném zážitku? Žádný problém! Výlet automobily s pohonem všech 4 kol povzbudí všechny smysly! Během přejezdu horami Dhofar si můžete pořídit jedinečné fotografie panoramatu známé jako „Taqah Plateu“. Následně přejezd stálezeleným Wadi Darbat a obdivování téměř 100 m vysokého vodopádu! Uvidíme také Velký kaňon regionu Dhofar známý jako Jebel Samhan. Zvláštností Ománu jsou slavné krasové trychtýře - uvidíme jeden z nich - Tawi Attair - téměř 211 m hlubokou štěrbinu v zemi). Po plánovaném občerstvení formou pikniku přejezd do malebné oblasti vesnice Jebel. Cena cca 145 USD/os.

Salalah East & West 
Magická cesta hluboko do Ománské kultury! Navštívíme starou rybářskou vesnici Taqah, kde uvidíme historické domy místních obyvatel a zdejší slavný hrad. Během pokračování v cestě a sledování ruin starého města Sumharam, se dozvíme mnoho historických faktů týkajících se obchodu s kadidlem. Úžasné stezky vedou z východu na západ, budeme mít příležitost pořídit úžasné a jedinečné fotografie panoramatu města. Cena cca 120 USD/os.

„Prázdná čtvrť“ a Ztracené město Ubar
Když opustíme hotel, pojedeme automobilem s pohonem všech 4 kol ve směru pohoří Jabal Al Qara, kde uvidíme nádherný výhled na město Salála. Po krátké přestávce ve městě Thumrait, ve kterém se lze setkat s beduíny, projedeme nakloněnou trasu skrz štěrkovou poušť Al Nejd. Ztracené město Ubar, zapsané na seznamu UNESCO, bylo podle pověstí zcela pohlceno pouští. Následně uvidíme tzv. „Prázdnou čtvrť“ - největší poušť na světě. Cestou zpět navštívíme Wadi Dawka, oblast známou díky kadidlovníkům. Cena cca 145 USD/os.

Delfíni
Výlet snů pro celou rodinu! Vzrušující výlet lodí do otevřených vod Arabského moře spojený s pozorováním delfínů. Akrobatická a velmi zvědavá zvířata často plavou blízko lodi, což vyvolává úsměv na tváři každého dítěte. S trochou štěstí uvidíte také velryby vyskytující se v této oblasti. Cena cca 75 USD/os.

City Tour - Maskat 
Hned po snídani přelet do Maskatu, kde uvidíme místní operní dům a slavnou ománskou Velkou mešitu. Na cestě přes starou oblast Maskatu uvidíme tradiční arabské budovy včleněné do horského masivu. Uvidíme ceremoniální palác sultána Kábúse, zvaný Al Alam. Další atrakcí bude soukromé muzeum Bait Al Zubair, které se otevřelo světu až v roce 1998! Tento objekt oplývá četnými sbírkami Ománských artefaktů. Navštívíme také slavný trh Muttrah Souk. Cena závisí na počtu přihlášených osob.

Šnorchlování
Moře Dhofaru plné podvodních atrakcí láká stále širší skupinu nadšenců potápění! Přírodní rezervace, jejíž mořský život tvoří jednu velkou barevnou podívanou, je pod neustálou ochranou. Krásné korály, barevné ryby a tisíce dalších báječných jevů - to vše a ještě více na nás čeká v podmořském světě Dhofaru! Cena cca 130 USD/os.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15- 20 účastníků, v závislosti na výletu). Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.JinéZákladní informace

Měna
OMR - Ománský riál. Možnost výměny EUR nebo USD v jedné z mnoha směnáren. Ve větších městech lze vybírat peníze z bankomatů; nicméně je třeba pamatovat na možné nepříznivé směnné kurzy.

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, taxikáře, majitele drožek a velbloudů a pro číšníky v restauracích. 

Vízum
K překročení Ománské hranice je pro obyvatele ČR potřebné vízum (získat jej lze na hraničním přechodu nebo na letišti) a cestovní pas platný nejméně 180 dní ode dne odjezdu z Ománu.

Čas
+ 3 hodiny oproti času v České republice.

Oblečení
Při návštěvě svatých míst platí pro návštěvníky omezení týkající se přijatelného oblečení. Jak ženy, tak i muži by měli mít úplně zakryté nohy. Krátké šortky/sukně a těsné kalhoty/dámské legíny nejsou u dám akceptovány. U mužů je povolen krátký rukáv, ale ženy musí mít dlouhé rukávy a hlavu zakrytou šátkem. Kromě mešit a jiných náboženských míst je povoleno tradiční evropské oblečení, i když ženy by je neměly mít příliš vyzývavé.

Orientační ceny
Oběd v restauraci - cca 3,5 OMR; 1,5 l vody - cca 0,20 OMR; pivo v obchodě - cca 2 OMR. Kromě obchodů s potravinami stojí za to smlouvat.

Pošta
Známka na pohlednici do České republiky stojí cca 0,50 OMR. Pohodlné a spolehlivé je odeslání pohledů prostřednictvím hotelové recepce.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Je nutné vzít s sebou britské adaptéry (se třemi kolíky).

Telefony
Telefonní karty místní sítě Omantel-Hayyak lze koupit v obchodech. Místní hovory jsou velmi levné. Nedoporučujeme používat evropské SIM karty z důvodu velmi vysokých cen za roamingové telefonní hovory.

Odlet z: Varšavy. Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.VízaPři krátkodobých cestách do Ománu si občané České republiky musejí požádat o vízum ke vstupu do země prostřednictvím online aplikace webové stránce Ománské královské policie (hyperlink: https://evisa.rop.gov.om/), v sekci „Apply for Unsponsored Visa“. 

Případné technické problémy s obdržením víza je nutné řešit prostřednictvím kontaktní emailové adresy Ománské královské policie: Info-OmaneVisa@rop.gov.om.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.SezónnostHlavní turistická sezóna v Ománu obvykle trvá od 7.11.2020 do 16.4.2021. Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.