Silvestr v Ománu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Omán
Typ ubytování Hotely, penziony, chaty, stan
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 55 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vychutnejte příchod nového roku stranou silvestrovského šílení jen v malé skupince lidí, velbloudů a beduínů. Užijeme si romantiky absolutního ticha a hvězdnaté oblohy jako za dávných časů pouštních karavan uprostřed monumentálních písečných dun a stihneme poznat i pamětihodnosti Ománu. Ten je podmanivou směsí žijících tradic a moderní arabské země. Cizinec se zde cítí jako vítaný host, kterému se nikdo nevnucuje, ale zároveň s ním každý rád prohodí pár slov. Příjemným překvapením pro návštěvníka je neuvěřitelná čistota a vzorná péče o kulturní památky i přírodní dědictví.Velikost skupiny:12 - 18 účastníků.Poznámka:Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1. – 2. den

Letecky Praha – Maskat; Velká mešita sultána Qaboose (včetně interiérů); Fanja – městečko proslulé výrobou keramiky z nepálené hlíny; malebný palác Jabrin ze 17. století, bývalé centrum vzdělanosti; pevnost Bahla, jejíž původ sahá až do 5. století př. Kr. a je v současné době nově zrestaurována.

3. den

Offroadový výlet vozy 4x4 do malebného pohoří Al Hajar – vyhlídka na ománský „Grand Canyon“ vádí Ghul a nejvyšší horu Ománu Džabal Šams (3009 m); procházka snad nejkrásnější horskou vesnicí postavenou z nepálené hlíny Misfat Al Abriyeen, kde domy jakoby vystupují ze skal (domy tzv. „jemenského typu“); vyhlídka při západu slunce na hliněnou vesnici Al Hamra; na všech zmiňovaných místech uvidíte zavlažovací systémy, tzv. afláže, jichž je v Ománu více než 3000 stále funkčních;

4. den

Offroadový výlet vozy 4x4 do vesnice Birkat al Mawz – ruiny starobylé vesnice; pohoří Džebel Achdar, procházka stejnojmennou vesnicí; Nizwa – bývalé hlavní město obklopené palmérií, od pobřeží chráněné mohutným pohořím Al Hajar: interiéry pevnosti ze 17. století; starobylý súk (trh) dodnes nabízející různé komodity, včetně koření a datlí. 

5. den

Tajemné hrobky Zukait;  Vádí Bani Khalid – malebné horské údolí v pohoří al Hajar s průzračnými, sladkovodními bazénky, možnost koupání; poušť Wahiba Sands s vysokými písečnými dunami saharského typu, výlet terénními auty 4x4 vstříc západu slunce na dunách; silvestrovská noc na poušti; fakultativně projížďka na velbloudu.

6. den

Odjezd na pobřeží, noc u pláže. Kempování.

7. den

Návrat do Maskatu; cestou město Súr – údajné rodiště námořníka Sindibáda; fakultativně manufaktura na výrobu tradičních plachetnic dhow; zajímavý Bimmah sinkhole (sifón); dojezd do Maskatu.

8. den

Dopoledne volno, relaxace, možnost koupání (městská pláž) či fakultativní návštěva nového národního muzea Ománu; odpoledne prohlídka Maskatu: sultánův palác Al Alam; vyhlídka na portugalské pevnosti Merani a Jalali; exteriéry oceňovaného Royal Opera House postaveného ve stylu moderní ománské architektury; nové Národní muzeum; procházka po promenádě „Corniche“ až na nejstarší arabský trh, tzv. súk Muttrah, ve stejnojmenné čtvrti, jež vyniká původní architekturou včetně zachovalého a dosud obývaného šíitského okrsku Soor al Lawatia s odlišnou architekturou; pozdně večerní transfer na letiště.

9. den

Letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.