Ostrovy a příroda Panamy

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Panama
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 76 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dovolte nám pozvat vás do této malé středoamerické země, jež zůstala dlouhá leta ve stínu svých sousedů. Panama ale rozhodně má co nabídnout. S naším zájezdem zažijete během pár dní mnohé. Kromě prohlídky známého Panamského průplavu a zdymadel Miraflores budete mít možnost se po průplavu také projet lodí. Během výletu najdeme skryté ostrovy oblíbené tamními opicemi a jinými druhy zvířat. Vydáme se za lenochody do záchranné stanice, při procházkách prozkoumáme deštný prales a na závěr si odpočineme, což myslíme doslova. Čeká nás několik nocí na krásném ostrově San Blas s výlety na téměř opuštěné ostrovy Panamy. Pár dní strávíte mimo civilizaci a budit vás bude pouze šumění vln.V ceně nezahrnuto:Zdymadla Miraflores - 20 USDSummit ZOO - 5 USDVstup do NP Soberania - 5 USDMuzeum zdymadel v Casco Viejo - cca 2 USDVíza:U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek, se poletí přes USA.Pro transit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas a nebo pas s platným vízem.Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.Náročnost:Plánujeme převážně kratší vycházky a výlety, občas ztížené náročnějšími klimatickými podmínkami (horko a vlhko). Dle potřeby vám nabídneme alternativní trasy.Velikost skupiny:9 - 16

Popis stravování

snídaně

Popis ubytování

V programu je 3x ubytování v chatkách na ostrovech San Blas. Chatky jsou jednodušší, vybavené však vlastním sociálním zařízením. Menší nepohodlí bude však vynahrazeno tichem a pohodou a krásnými pohledy na bílé pláže bez lidí.
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha – Panama City.

2. den

Casco Viejo  – koloniální čtvrť historického centra; nábřeží Balboa, rybí trh. Panamský průplav – sledování velkých lodí a práce pacifického zdymadla Miraflores. 

3. den

Gamboa – návštěva lenochodí stanice. Ubytování v resortu Rainforest Resort Gamboa, nacházejícím se v krásné přírodě, procházky okolím nebo relaxace na hotelové terase s výhledy do panamské přírody. 

4. den

Jezero Gatún - výlet lodí po jednom z největších umělých jezer na světě, pozorování vodního života; návštěva několika ostrovů, kde je možné sledovat četné druhy ptáků a opic, poté lehká procházka deštným pralesem. Ubytování v krásném resortu Rainforest Resort Gamboa. 

5. den

Komunita Embera Quera –  plavba lodí po jezeře Madden a po řece Charges do vesničky indiánského kmene Embera. Projížďka rozlehlým národním parkem Charges, setkání s jednou ze sedmi indiánských kultur, které stále žijí na území Panamy. Ukázka tradiční ruční výroby látek a jejich barvení, výroba košíků, masek, vytesávání předmětů z exotického dřeva; tradiční emberský oběd s hudbou a tancem. 

6. den

NP Soberania – jeden z nejpřístupnějších národních parků v Panamě, kde se rozkládá deštný prales a kde je možné pozorovat divokou zvěř; nenáročný pěší výlet po jedné ze značených stezek, fakultativně možnost návštěvy zoologické zahrady Summit. 

7. den

Souostroví San Blas – doprava auty 4x4 do přístavu. Odjezd lodí na malý ostrov Isla Narasgandup, ubytování v chatkách a možnost šnorchlování v průzračných vodách Karibského moře nebo odpočinku. 

8. den

Isla Pero nebo Isla Pelicano – lodní výlet na další z panamských ostrovů. Možnost šnorchlování, koupání nebo relaxu na bílých plážích Karibského moře. 

9. den

Guna Yala - návštěva místní indiánské rezervace, prohlídka muzea věnovaného historii místní komunity, tradiční tance místních inspirované zvířecí říší, čas na odpočinek. 

10. den

Dopoledne volný program, odpoledne plavba lodí do přístavu a posléze odjezd auty 4x4 do Panama City. 

11 - 12. den

Letecky Panama City – Praha.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.