Andské bohatství Bolívie a Peru

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Peru, Bolívie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 91 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vdechnete atmosféru nejvýše položené metropole, poznáte indiánskou kulturu, zažijete plavbu na rákosovém člunu typu “Ra” Thora Heyerdahla.

Program zájezdu

1. den - PRAHA - LIMA

Odlet z Prahy do Limy.

2. den - LIMA

Po příletu do Limy a uvítání na letišti následuje transfer do hotelu. Po krátkém odpočinku se vydáte na prohlídku peruánské metropole. Lima byla kdysi nejbohatšího města světa. Procházka po náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou Santo Domingo, kostel San Francisco, katakomby, rezidenční čtvrtí San Isidro a Miraflores). Návrat do hotelu, nocleh v Limě.

3. den - TITICACA – COPACABANA

Doplední transfer na letiště, následuje přelet z Limy do Juliacy. Přejezd nádhernou krajinou podél jezera Titicaca přes peruánsko-bolivijské hranice do Copacabany. Ubytování v hotelu, nocleh.

4. den - COPACABANA - LA PAZ

Copacabana - prohlídka poutního kostela s černou soškou Panny Marie; výstup na horu Cerro Calvario, odkud je krásný pohled na Ostrov Slunce, kde se podle legendy narodil první Inka Manco Kapac. Transfer do La Pazu, hlavního města Bolívie. La Paz leží v nadmořské výšce v rozmezí od 3.400 do 4.200 metrů a je nejvýše položeným hlavním městem světa. Nocleh v La Pazu.

5. den - LA PAZ - MĚSÍČNÍ ÚDOLÍ

Prohlídka La Pazu (náměstí Plaza Murillo s vládním palácem, katedrála, koloniální památky, čarodějnický trh Mercado de las Brujas). Poté výlet do Měsíčního údolí (Valle de la Luna) s bizarními útvary erozního původu oživené četnými kaktusy. Okolí La Pazu dominují zasněžené „šestitisícovky“ Nevado Illimani (6.439 m n. m.), Nevado Illampu (6.362 m n. m.) či Huayna Potosi (6.088 m n. m.). Nocleh v La Pazu.

6. den - SALAR DE UYUNI – INCAHUASI - UYUNI

Transfer na letiště, přelet do Uyuni. Návštěva solné pláně Salar de Uyuni, která je největší na světě (10 000 km²). Je pozůstatkem pleistocénního jezera Ballivián, na jehož dně se nacházela. Návštěva skalního ostrůvku Isla Incahuasi uprostřed pláně, na němž se nachází množství obřích kaktusů. Oběd formou pikniku. Nocleh v Uyuni.

7. den - POTOSÍ

Přejezd do koloniálního města Potosí, které i nyní žije ze slávy legendárních stříbrných dolů. Prohlídka nejzajímavějších pamětihodností, mezi něž patří Mincovní dům a kostel San Lorenzo. Potosí je na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Nocleh v Potosí.

8. den - POTOSÍ - SUCRE

Návštěva dolu Cerro Rico, který byl největším dolem světa na těžbu stříbra v období španělského vícekrálovství a o němž legenda říká, že v něm byl dostatek stříbra k tomu, aby se vystavěl most ze stříbra z Potosí až do Madridu. Přejezd do Sucre po scénické trase procházející horským údolím s mnoha rázovitými horskými vesnicemi. Nocleh v Sucre.

9. den - SUCRE

Celodenní prohlídka Sucre včetně oběda. Upravené a malebné Sucre je na seznamu UNESCO. Romanticky bílé budovy města a domorodé indiánské obyvatelstvo s klobouky a barevnými dekami. Prohlédnete si Dům svobody, koloniální klášter La Recoleta a kostel San Felipe Neri. Nocleh v Sucre.

10. den - LA PAZ

Transfer na letiště a přelet do La Pazu. Odpoledne krátká procházka městem. Nad šálkem čaje nebo kávy můžete pozorovat čilý ruch na ulicích, místní ženy v jejich typických krojích nebo si můžete zkusit usmlouvat některý ze slušivých svetrů, čepic nebo přehozů. Nocleh v La Paz.

11. den - TIAHUANACO - PUNO

Transfer do Tiahuanaca (Tiwanaku). Prohlídka proslulé archeologické lokality Tiahuanaco, kde uvidíte rozlehlé zříceniny, Bránu Slunce, Bránu Měsíce a pevnost Kalasasaya. Od roku 2000 figuruje tato skvělá památka na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Přejezd do Peru. Ubytování v hotelu, nocleh v Punu.

12. den - PUNO – TITICACA – JULIACA – LIMA

Plavba po jezeře Titicaca, které je posvátným jezerem Inků, největším vysokohorským jezerem světa a rozkládá se na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem. Jezero Titicaca má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros, které také navštívíte. Indiáni, kteří žijí na těchto ostrovech, o sobě říkají, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Návrat lodí do Puna. Odjezd z Puna na letiště v Juliace, odlet z Juliacy do Limy. Transfer z letiště do hotelu, ubytování. Nocleh v Limě.

13. den - LIMA - PRAHA

Transfer z hotelu na letiště, odbavení a odlet z Limy do Prahy.

14. den - PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.