Napříč Jižní Amerikou

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Peru, Bolívie, Brazílie, Argentina
Typ ubytování Hotelbus
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 82 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Expedice napříč jihoamerickým kontinentem začne v Limě na pobřeží Tichého oceánu. Z vyprahlých pouští pacifického pobřeží budeme pokračovat přes vysokohorské průsmyky do srdce někdejší říše Inků Cuzca, kde nás budou čekat incké stavby v čele s legendárním Machu Picchu. Náhorní planinou Altiplano v nadmořské výšce přes 3800 metrů dojedeme do hlavního město Bolívie La Pazu. Projedeme oblastí bizarních červených skal v okolí Tupizy a subtropickým údolím Tafí del Valle, na cestě nebudou chybět pravé argentinské steaky a vynikající místní víno. Cestu zakončíme v Brazílii návštěvou vodopádů Iguacú a Rio de Janeira na pobřeží Atlantiku.

Popis stravování

Cestování s našimi hotelbusy provází kvalitní plná penze, která je hotelbusu poskytována. Při přeletech, čekání a podobně se klienti stravují ve vlastní režii. Stravu v hotelbusu připravuje posádka nebo se jedná o místní stravovací zařízení. Některé nápoje (pivo, čaj a kávu) můžete zakoupit na palubě hotelbusu. U klasických zájezdů strava není zahrnuta v ceně pokud není u konkrétního zájezdu uvedeno jinak.

Program zájezdu

1. – 2. den:

odlet do Limy, Lima – hlavní město Peru [UNESCO], unikátní Muzeum zlata, koloniální architektura.

3. – 5. den:

Paracas – městečko na pobřeží Pacifi ku, fakultativně výlet na ostrovy Ballestas – kolonie lachtanů (cca 30 $), Nazca [UNESCO] – fakultativně možnost letu nad záhadnými liniemi a obrazci v poušti (cca 130 $), přejezd andského masivu přes průsmyky v nadmořské výšce nad 4000 m, průjezd NP Pampa Galeras – lamy vikuňa, řeka Apurimac – horní tok Amazonky.

6. – 9. den:

Cuzco – hlavní město někdejší říše Inků , incké a koloniální památky, pozůstatky zlatého dvora Coricancha, Saqsaywaman, zeď s dvanáctibokým kamenem, indiánské trhy, údolí Urubamba – incké památky v údolí řeky – Pisac, Ollantaytambo, Machu Picchu [UNESCO]– fakultativně dvoudenní výlet vlakem do ztraceného města Inků (cca 270 $).

10. den:

jezero Titicaca – bájné jezero ve výšce 3800 m, fakultativně výlet lodí k plovoucím ostrovům indiánů kmene Uros (cca 10 $). Puno – město na břehu jezera, přejezd do Bolívie.

11. – 13. den:

Tiahuanaco – pozůstatky předinckého ceremoniálního centra [UNESCO], Brána Slunce a Měsíce, La Paz – nejvýše položené hlavní město na světě, ukázka mestické architektury, čarodějnické trhy, Možnost fakultativních výletů s místní agenturou: Sjezd "silnice smrti" na kole (vyzkoušené, bezpečné,skvělý zážitek)(cca 175–220 $), nebo výstup na Chacaltayu (5450 m) a návštěvu Valle de la Luna (cca 30 $), údolí s pískovcovými věžičkami. Altiplano – jízda po náhorní planině v nadmořské výšce 3800 m do hornického Potosí, teplé prameny – Laguna Tarapaya.

14. – 15. den:

Potosí – hornické město, koloniální centrum [UNESCO], mincovna La Moneda, exkurze do stříbrných dolů (fakultativně) – výlet do středověku (cca 15 $), bílé město Sucre – „americké Athény“, jedno z nejkrásnějších měst Bolívie [UNESCO], unikátní stopy dinosaurů ve stěně místního lomu (fakultativně cca 5 $).

16. – 17. den:

Uyuni – městečko ležící na okraji solné desky Salar de Uyuni, hřbitov vlaků, Salar de Uyuni – největší solná pánev na světě, „Ostrov rybářů“ se stromovými kaktusy, celodenní výlet terénními vozy na ostrov obklopený solnou plání (v ceně zájezdu).

18. – 20. den:

Tupiza – městečko obklopené bizarními pískovcovými kaňony, fakultativně výlet s místní agenturou terénními auty do kaňonů (cca 35 $), přejezd do Argentiny.

21. – 23. den:

Salta – město v podhůří And na někdejší dobytčí stezce, Cafayate – vinařská oblast, Conchas – soutěska, malebné údolí s bizarními pískovcovými útvary (obelisk, amfiteátr, hrady, žába a mnoho dalších), Tafí del Valle – údolí se subtropickou vegetací, Rio Hondo – lázeňské město pod Andami s termálními prameny, koupání.

24. – 25. den:

Santiago del Estero – průjezd argentinskými pampami, San Ignacio Miní – nejzachovalejší jezuitská misie ve státě Misiones [UNESCO].

26. – 29. den:

Iguacú – světoznámé vodopády [UNESCO], úchvatné kaskády na stejnojmenné řece obklopené pralesem. Ďáblův chřtán, kaskáda San Martin a dalších 270 dílčích kaskád, fakultativně možnost jízdy na motorovém raftu pod vodopády (cca 60 $) – argentinská a brazilská strana, přejezd k atlantickému pobřeží.

30. – 32. den:

Rio de Janeiro – metropole na pobřeží Atlantiku [UNESCO], jedno z nejkrásněji položených měst světa, hora Corcovado se symbolem Ria – světoznámou sochou Krista Vykupitele, lanovka na Cukrovou homoli, čtyřkilometrová bílá pláž Copacabana, koupání, svatostánek brazilského fotbalu Maracaná, sambodrom (okružní jízda po městě v ceně zájezdu). Odlet a návrat do Evropy.Tip z okolí
Machu Picchu už jen s průvodcem a ve vyhrazený čas Masový turismus nutí nejrůznější atrakce po celém světě utahovat opasky. Omezení čekají od 1. července i ty, kteří se vydají navštívit slavné indiánské ruiny Machu Picchu. Nově bude potřeba, aby si návštěvníci předem rezervovali vstupenku na jeden ze dvou časových bloků. Vstup do areálu navíc bude možný už jen s oficiálním či licencovaným průvodcem.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.