Peru – To nejlepší z Peru – Zrušeno

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Peru
Ubytování Hotely
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 79 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zájezd po stopách indiánských civilizací nás zavede do jedné z nejzajímavějších zemí jihoamerického kontinentu, do Peru. Cestovat budeme pronajatým autobusem s místním i českým průvodcem. Ubytování máme zajištěno v 3*** hotelech se snídaní. Na své cestě zavítáme do And, prohlédneme si místa dávných civilizací, navštívíme místní indiány, budeme pozorovat místní faunu i flóru. Necháme se okouzlit bájným Macchu Picchu, poplavíme se na vlnách tajemného jezera Titicaca. Vzneseme se nad geoglyfy na pláni Nazca. Na krátký čas zavítáme i k Tichému oceánu. Ochutnáme ceviche, smažené morče či pisco a inka kolu.

Popis lokality ubytování

Cena zahrnuje:- mezinárodní letenku Praha - Lima - Praha
- vnitrostátní letenku Lima - Cuzco
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu místním minibusem, vlakem, lodí dle programu
- 14x hotel 3*** (2-lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 14x snídani
- vstupy do objektů dle programu (s výjimkou vyhlídkového letu v Nazce)
- služby místního i českého průvodce
- zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
- komplexní pojištění = 98,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 70.000,- Kč/os.)
- "spropitné" a vyhlídkový let v Nazce (cca 150 USD)
Fakultativní služby:
- 1-lůžkový pokoj = 11.200,- Kč
- komplexní pojištění = 1.568,- Kč/os.
- vyhlídkový let v Nazce - cca 140 USD
Slevy:
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2020) = -900,- Kč
Vstupné zahrnuté v ceně zájezdu:
Lima – Katedrála, Klášter svatého Františka a Museum Larco Herrera.
Cusco – Koricancha, Pisaq, Ollantaytambo, Sacsayhuaman, Qenqo, Puca Pucara a Tambo Machay, Machu Picchu
Cusco/Puno – Raqchi a Andahuaylillas
Puno – ostrov Taquile
Puno/Colca – Sillustani
Colca – vstup do kaňonu Colca
Arequipa - Klášter Santa Catalina
Lodní výlet na ostrovy Balestas
Pozn.: večeře - turistické menu (polévka, hl. chod, nealko pití, mini zákusek) pořídíte za cca 160-230,- Kč/večeři
Předpokládané časy letů:
KL 1352 21/10/20 PRG-AMS 08:50 - 10:25
KL 743 21/10/20 AMS-LIM 12:35 - 18:05
KL 744 04/11/20 LIM-AMS 21:05 - 14:55/+1
KL 1357 05/11/20 AMS-PRG 16:20 - 17:45

Program zájezdu

1. – 2. den: Lima

Odlet z Prahy přes Amsterdam v cca 08.50 hod., přílet do Limy v cca 18.05 hod., transfer na ubytování v Limě. LIMA - návštěva vyhlášeného Muzea Larco Herrera – seznámení s historií Peru díky archeologickým nálezům. Prohlídka centra koloniální historické Limy. Společná navštěva Kláštera Svatého Františka, skvost barokní architektury 17. století, náměstí Plaza de Mayor s Prezidentským palácem, kde byl zavražděn conquistador Hernando Pizzaro, místní katedrála, kde jsou ostatky Pizzara uloženy. Individuální večerní program. Možnost návštěvy pacifické pobřežní kolonády a ochutnávka první peruánské speciality ceviche. Nocleh v Limě.

3. den: Cusco

Transfer na letiště a přelet do Cuzca, bývalého centra Incké říše, ukrývajícího se hluboko v srdci And v nadmořské výšce 3 400 m n. m.. Transfer na ubytování. Společná procházka na náměstí Plaze de Armes. Prohlídka kostela Iglesia de la Compania de Jesus z 16. století, ze kterého je mimo jiné krásný výhled na jedno z nejkrásnějších náměstí Jižní Ameriky. Doporučujeme i návštěvu legendami opředené katedrály, postavené na základech inckého paláce. Poté individuální program, možnost ochutnání další peruánské speciality zeleninové polévky quinoa. Nocleh v Cuzcu.

4. den: Cusco, Sacsayhuaman, Qenqo, Ollantaytambo

Návštěva chlouby incké architektury - pevnosti Koricancha - v srdci samotného Cuzca. Cesta do hor obklopujících majestátní Cuzco. Pevnost Sacsayhuaman - pradávné centrum duchovního světa incké říše. Přejezd horskými serpentinami do úrodného posvátného údolí řeky Urubamby. Indiánské tržiště v Pisaqu a výstup na vrchol incké pevnosti Ollantaytambo. Ubytování v Urubamba.

5. den: Macchu Picchu

Jeden z novodobých divů světa, legendární Macchu Picchu, zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Brzké ranní vstávání, transfer na železniční stanici, odtud pak vlakem údolím řeky Urubamby v Andách až pod bájné „Ztracené město Inků“ do Macchu Picchu Pueblo, dříve Aquas Calientes. Cesta místním autobusem serpentinami až k branám ruin. Prohlídka archeologického naleziště Macchu Picchu s podrobným výkladem místního průvodce. Překrásné výhledy na okolní hory s vrcholy Macchu Picchu a Hayna Picchu. Dostatek volného času na focení, individuální procházka ruinami archeologického naleziště i Puebla Macchu Picchu. Zpět pak přes hory návrat do Cuzca. Individuální večeře a procházka Cuzcem.

6. den: Puno

Přesun do města Puno na březích jezera Titicaca (cca 380 km). Fotogenická vesnička Andahuaylillas s kostelem San Pedro, kde se prolínají tradiční náboženské obřady s katolictvím. Incké archeologické naleziště Raqchi s chrámem boha Viracochi. Nejvyšší bod mezi Cuzcem a Punem, sedlo La Raya (4 338 m n. m.). Ubytování v Punu. Poté individuální program, možnost ochutnání další peruánské speciality cuy, výtečně připraveného morčete.

7. den: Jezero Titicaca, plovoucí rákosové ostrovy Uros a ostrov Taquile

Přesun do oblasti náhorní plošiny Antiplano k největšímu jihoamerickému jezeru Titicaca v nadmořské výšce 3 800 m n. m. Cesta pohodlnou krytou motorovou lodí na plovoucí rákosové ostrovy Uros, ukázka jak zde žijí místní lidé. Koupání na ostrově Taquile, obydleném více než 10 tisíc let. Seznámení s životem původních indiánů, kteří zde žili již před 10 000 lety. Zpáteční poklidná plavba po jezeře do Puna na ubytování. Individuální večeře v místních restauracích.

8. den: Chivay – Colca, nekropole Sillustani

Přejezd do města Chivay, vstupní brány do kaňonu Colca (cca 6 hodin). Průjezd městem Juliaca, typického města Antiplana. První zastávka u archeologického naleziště nekropole Sillustani, areálu s válcovitými pohřebními věžemi "chullpas" a nádherným výhledem na přilehlou lagunu Umayo. Cestou zastávka v sedle Patapampa v nadmořské výšce 4 910 m n. m., nejvyšším bodě našeho putování. Odtud výhled na šest sopek. Přes terasovitá políčka s lamami, alpacami a vicuněmi sjezd do horského Chivaye (3 600 m n. m.). Ubytování v Chivay. Individuální večeře, návštěva místního indiánského trhu.

9. den: Colca Valley, Cabanaconde, Macca a Yanque, Mirador de Antahuilque

Brzké vstávání a přesun do kaňonu Colca, jednoho z nejhlubších světových kaňonů až k vyhlídce Cruz del Condor. Z vyhlídky je možné sledovat let kondorů andských, ptáků s rozpětím křídel až 3 metry. Návštěva městečka Cabanaconde, místa s hlavní produkcí kukuřice. Procházka mezi přilehlými terasovitými políčky. Cestou návštěva koloniálního městečka Macca. Pozorování poklidného venkovského života v Andách. Zastávka na vyhlídce Mirador de Antahuilque. Zpět na ubytování v Chivay. Možnost návštěvy termálních lázní Banos Termales La Calera s vodou dosahující v některých bazénech 39°C. Možnost ochutnání peruánské alkoholové speciality pisco. Individuální večeře v Chivay.

10. den: Colca Coporaque, Chinina, Uyu Uyu, Ichupampa, sopka El Mistido,…

Dopolední návštěva a procházka indiánskými vesničkami kaňonu Colca, Coporaque a Yanque. Nádherná vyhlídka do kaňonu Colca a na okolní vulkány. Přes Chivay sjezd z hor pod sopky Chachani a El Misti do „bílého města“ Arequipa (2 300 m n. m.). Ubytování v Arequipě. Večerní individuální prohlídka a večeře v centru druhého největšího města Peru.

11. den: Arequipa - Plaza de Armas a klášter svaté Kateřiny

Společná prohlídka historické části centra města Arequipa: jedno z největších jihoamerických náměstí Plaza de Armas s místní katedrálou ze 17. století. Samozřejmostí je návštěva kláštera Santa Cataliny, nejvýznamnější a neprestižnější církevní stavby Peru, jehož červené zdi ostře kontrastují s bílými sněhovými čepicemi nedalekých sopek. Návštěva některého z kostelů centra města. Odpolední volno na nákupy suvenýrů. Individuální večeře v bezpočtu místních restaurací.

12. den: Přesun do Nazcy

Nejdelší přejezd po legendární silnici Carretera Panamericana do oblasti pláně Nazca (cca 9,5 hodiny). Cestou zastávky, fotostopy. Nocleh v oblasti Nazca. Individuální večerní program.

13. den: Nazca, oáza Huacachina

Dopoledne v oblasti Nazca. Individuálně možnost letu letadlem nad záhadnými obrazci - geoglyfy nad plání Nazca. Krátká zastávka mezi dunami v pouštní oáze s jezerem, Huacachina. Přejezd do přístavního města Paracas. Individuální večeře v přístavu Paracas.

14. den: Tichý oceán - ostrovy Ballestas, přesun do Limy

Společná prohlídka tichomořských ostrovů Balestas. Cestou pozorování kolonií lvounů, lachtanů, tučňáků, terejů, pelikánů a racků. Cesta kolem geoglyfu El Candelabro - trojzubce. Odpolední přesun do Limy (3,5 hodiny). Ubytování v Limě. Individuální program a večeře v Limě.restauracích.

15. den: Lima, přelet do Prahy

Dopolední individuální prohlídka centra Limy. Transfer na letiště. Odlet v cca 21.05 hod.

16. den: Návrat do Prahy

Přílet zpět do ČR s přestupem v Amsterdamu v cca 17.45 hod.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.