Treking pod Huascaránem a severní Peru

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Peru
Typ ubytování Hotely, penziony, chaty, stan
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 77 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Peruánské Andy nabízejí nepřeberné množství tras, jednu krásnější než druhou. Věříme, že vás osloví právě tato originální kombinace. V první části zájezdu se budeme věnovat Cordilleře Blanca, nejvyššímu a nejkrásnějšímu pohoří peruánských And, kde nad přívětivě zelenými dolinami ční desítky ledovcových štítů mimořádně efektních tvarů v čele s dominantním Huascaránem (6768 m, nejvyšší hora země) a bílou pyramidou Alpamayo (5947 m), která bývá řazena do výčtu deseti nejkrásnějších hor světa. Zde si užijeme týden hlavního pěšího programu včetně slavného treku Santa Cruz. Celý treking absolvujeme nalehko, pouze zde na jeho trase přenocujeme třikrát pod stanem, zavazadla nám ponesou sympatičtí oslíci a o naše žaludky se kompletně postará místní kuchař. Odtud budeme logicky pokračovat dále k severu s již turisticky umírněným programem. Nejprve na pobřeží Pacifiku za památkami předkolumbovským kultur i koloniální architekturou s kratší relaxací u oceánu. A pak hlavně do méně navštěvovaných, ale mimořádně atraktivních severních oblastí peruánských And – do Cajamarcy, jednoho z center peruánského folkloru, a dále přes dva kilometry hluboký kaňon Maraňonu, jedné z hlavních zdrojnic Amazonky, za dalšími perlami peruánského severu například v podobě tajemné předincké pevnosti Kuelab či vodopádu Gocta, jednoho z nejvyšších vodopádů světa.Čtyři dny po tomto zájezdu vyráží z Prahy nenáročný turisticko-poznávací zájezd Severní Peru a NP Huascarán, který se v Cordilleře Blanca zdrží kratší dobu, a dále pokračují oba zájezdy shodně. Různě zdatní rodinní příslušníci tak případně mohou v NP Huascarán zvolit odlišný program a druhou část zájezdu strávit společně.Náročnost:Nejnáročnějším pěším programem je samozřejmě pětidenní treking pod Huascaránem. Díky veškerému zabezpečení si ale ponesete jen baťůžek s věcmi denní potřeby a postupná aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku i tempo pochodu budou pozvolné. Proto ho hodnotíme jen střední náročností 2, i když samozřejmě celkových asi 3000 m převýšení bude nutné nastoupat. V severním Peru absolvujeme jen kratší pěší výlety.Klima:Do centrálních And je třeba cestovat v období tamější zimy, kdy převažuje suché a jasné počasí, které je ale spojeno ve vysokých nadmořských výškách s chladnými až mrazivými nocemi. Při noclezích pod stanem v Cordilleře Blanca je třeba počítat s teplotami lehce pod nulou.Velikost skupiny:8–16 účastníků.Poznámka:U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek, se poletí přes USA. Pro transit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas nebo pas s platným vízem.Informační schůzka se bude konat asi dva týdny před odjezdem. Zodpovíme na ní vaše dotazy, poradíme, jak si na zájezd dobře zabalit, a připomeneme, na co nezapomenout. Pokud se schůzky nezúčastníte, nevadí – veškeré důležité informace obsahují i podrobné pokyny, které obdržíte e-mailem asi měsíc před odjezdem.

Popis stravování

Kromě trekingu obědy a večeře individuálně – ceny jsou příznivé, snídaně jsou zahrnuty v ceně ubytování. Na pětidenním treku je zajištěna plná penze (snídaně, oběd, večeře), připravovaná skupinu doprovázejícím kuchařem z místních čerstvých potravin, plus svačinový balíček a příprava dostatku převařené vody i do osobních lahví na denní etapy. V případě, že trpíte nějakou potravinovou alergií či máte specifické nároky na stravu (vegan, vegetarián atp.), informujte nás o tom, prosím.

Popis ubytování

12x hotel či penzion (2–3 lůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x vícelůžková ubytovna na horské chatě, 3x stan zapůjčený na místě, 1x noční lehátkový autobus. Jednolůžkový pokoj možný pouze v hotelech nebo penzionech.

Program zájezdu

1.–11. den

Viz zájezd Peru – treking pod Huascaránem.Poslední den připojení  k zájezdu Severní Peru a NP Huascarán, noční přejezd pohodlným lehátkovým autobusem do Trujilla na pobřeží Pacifiku.

12. den

Chan Chan – prohlídka vykopávek starobylého města kultury Čimú, vybudovaného z nepálených cihel, které před 700 lety patřilo k největším městům světa; ubytování na 2 noci, odpočinek a relaxace na tichomořském pobřeží.

13. den

Trujillo – prohlídka centra starého koloniálního města a nedalekých pyramid Huaca de la Luna a Huaca del Sol (pyramidy Slunce a Měsíce) z doby kultury Močiků (100–700 n.l.).

14. den

Přejezd minibusem do hor, do města Cajamarca (2750 m) – příjemné historické město, centrum severoandského peruánského folkloru, ubytování na 2 noci.

15. den

Canal de Cumbemayo (3550 m) – důmyslný vodní kanál, který představuje úžasný počin předincké stavební techniky, turistika okolo kanálu a ve skalních bludištích a roklinách; Cajamarca – prohlídka centra města a návštěva místa, kde v r. 1532 vlákali španělští conquistadoři do léčky posledního Inku Atahualpu.

16. den

Celodenní přejezd minibusem po panoramatické silnici přes hřebeny And a napříč kaňonem řeky Maraňon do horské části provinice Amazonie; cestou zastávky na vyhlídkách v průsmyku Calla Calla (3600 m) a v zajímavém muzeu v osadě Leymebamba s mumiemi od Laguny de los Condores; příjezd do města Chachapoyas (2350 m), ubytování na 3 noci.

17. den

Kuelap (3000 m) – ikonická památka severního Peru, prohlídka předincké pevnosti a svatyně, obehnané hradbou 1900 metrů dlouhou a až 30 metrů vysokou, jízda první peruánskou lanovkou s panoramatickými výhledy na okolní hřbety And a následně asi 30 minut pěší chůze k pevnosti. V pozdním odpolední prohlídka koloniálního Chachapoyas.

18. den

Gocta – jeden z nejvyšších vodopádů světa (771 m výšky), pěší výlet amazonským mlžným pralesem z vesničky Cocachimba až přímo pod vodopád (10 km/ ↑ 600 m/ ↓ 300 m/ 5–6 h/ možnost pronájmu koně); návrat do Chachapoyas.

19.–20. den

 Transfer minibusem na letiště do Jaénu a let přes Limu do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.