Velká andská cesta

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Peru, Bolívie, Chile, Argentina
Typ ubytování Hotelbus
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 72 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Velká expedice ze Santiaga de Chile do Limy vede kolem nejvyšší hory Jižní Ameriky – Aconcaguy. Po překonání andského masivu budeme pokračovat dál na sever po argentinské straně východním podhůřím And. Navštívíme malebné národní parky i úrodné vinařské oblasti. Poté překročíme zpět masiv And, abychom si prohlédli měsíční krajinu v poušti Atacama a jedinečnou gejzírovou pánev El Tatio. Vyjedeme na náhorní planinu Altiplano a v Bolívii navštívíme Potosí a Sucre, města zapsaná na seznamu UNESCO. Cesta vyvrcholí návštěvou světoznámého ztraceného město Inků Machu Picchu.

Popis stravování

Cestování s našimi hotelbusy provází kvalitní plná penze, která je hotelbusu poskytována. Při přeletech, čekání a podobně se klienti stravují ve vlastní režii. Stravu v hotelbusu připravuje posádka nebo se jedná o místní stravovací zařízení. Některé nápoje (pivo, čaj a kávu) můžete zakoupit na palubě hotelbusu. U klasických zájezdů strava není zahrnuta v ceně pokud není u konkrétního zájezdu uvedeno jinak.

Program zájezdu

1. – 3. den:

odlet do Santiaga de Chile – chilská metropole, palác La Moneda, galerie, muzea, Cerro Santa Lucia – vyhlídka, Cerro San Cristobal, vyhlášená hospůdka "La Piojera", odjezd na sever, horský průsmyk Cristo Redentor, NP Aconcagua – turistika pod nejvyšší horou Jižní Ameriky, sintrový most Puente Inca.

4. – 6. den:

Mendoza – argentinské vinařské centrum, NP Talampaya – paleontologické naleziště, věže z vulkanického popela a červeného pískovce, La Rioja – jezuitské, dominikánské a františkánské misie.

7. – 9. den:

Tafí Valle – údolí se subtropickou vegetací, Cafayate – vinařská oblast, Soutěska řeky Conchas – malebné údolí s bizardními pískovcovými útvary.

10. – 11. den:

Salta – atraktivní koloniální centrum, solná pánev Salinas Grande, průsmyk Paso Jama – přejezd andského masivu zpět do Chile, San Pedro de Atacama – hliněné město v atacamské poušti pod sopkou Licancabur, etnografické muzeum, Valle de la Luna – „Měsíční údolí“ s písečnými dunami a útvary ze soli, El Tatio – gejzírová pánev, termální laguna, gejzíry, fumaroly, termální prameny u bolivijských hranic v nadmořské výšce 4300 m, koupání.

12. – 13. den:

Chuquicamata – průjezd kolem největšího měděného dolu na světě, Arica – metropole chilského severu, „město věčného jara“, kostel projektovaný slavným architektem Eiffelem, vojenské muzeum, koupání na plážích Pacifiku.

14. – 15. den:

Laguna Chungará – vysokohorské jezero na bolivijsko–chilské hranici, vulkány Parinacota a Pomerepe, přejezd do Bolívie kolem její nejvyšší hory Sajamy, Altiplano – náhorní planina v nadmořské výšce 3800 m, přesun k Potosí.

16. – 17. den:

Potosí – koloniální centrum [UNESCO], teplé prameny, Laguna Tarapaya, mincovna La Moneda, fakultativně exkurze do stříbrných dolů v hoře Cerro Rico (cca 15 $), bílé město Sucre – „americké Athény“, jedno z nejkrásnějších měst Bolívie [UNESCO].

18. – 19. den:

Uyuni – městečko ležící na okraji solné desky Salar de Uyuni, hřbitov vlaků, Salar de Uyuni – největší solná pánev na světě, „Ostrov rybářů“ se stromovými kaktusy, celodenní výlet terénními vozy na ostrov obklopený solnou plání (v ceně zájezdu).

20. – 21. den:

La Paz – nejvýše položené hlavní město na světě, ukázka mestické architektury, čarodějnické trhy, Tiahuanaco – pozůstatky předinckého ceremoniálního centra [UNESCO], Brána Slunce a Měsíce, megalitické sochy.

22. – 23. den:

jezero Titicaca – fakultativně výlet lodí k plovoucím ostrovům indiánů kmene Uros (cca 10 $), Puno – město na břehu jezera.

24. – 26. den:

Cuzco – hlavní město někdejší říše Inků [UNESCO], incké a koloniální památky, pozůstatky zlatého dvora Coricancha, pevnost Saqsaywaman, zeď s dvanáctibokým kamenem, indiánské trhy, údolí Urubamba – incké památky v údolí řeky Urubamby, Pisac, Ollantaytambo, Qenko, Tambomachay, Machu Picchu [UNESCO]– fakultativně výlet vlakem do ztraceného města Inků (cca 270 $).

27. – 28. den:

přejezd andského masivu přes průsmyky v nadmořské výšce nad 4000 m, průjezd NP Pampa Galeras – lamy vikuňa, řeka Apurimac – horní tok Amazonky, Nazca [UNESCO]– fakultativně let nad záhadnými liniemi a obrazci v poušti (cca 130 $).

29. – 32. den:

Paracas – městečko na pobřeží Pacifiku, fakultativně výlet na ostrovy Ballestas – kolonie lachtanů a ptáků (cca 30 $), Lima [UNESCO] – hlavní město Peru, Muzeum zlata, katedrála s hrobem dobyvatele Pizarra – koloniální architektura, katakomby v klášteře San Francisco, odlet z Limy a návrat do Evropy.Tip z okolí
Machu Picchu už jen s průvodcem a ve vyhrazený čas Masový turismus nutí nejrůznější atrakce po celém světě utahovat opasky. Omezení čekají od 1. července i ty, kteří se vydají navštívit slavné indiánské ruiny Machu Picchu. Nově bude potřeba, aby si návštěvníci předem rezervovali vstupenku na jeden ze dvou časových bloků. Vstup do areálu navíc bude možný už jen s oficiálním či licencovaným průvodcem.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.