Z Machu Picchu do Ria

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Peru, Brazílie, Argentina
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 112 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznejte nejzachovalejší svědectví Incké civilizace – Machu Picchu, největší systém vodopádů na světě – Iguacu a „nejkrásnější“ město na světě - Rio de Janeiro na jedné cestě.

Program zájezdu

1. den - PRAHA – LIMA

Odlet z Prahy do Limy, přílet do Limy. Po vyřízení pasových formalit následuje transfer do hotelu. Ubytování a nocleh.

2. den - LIMA

Celodenní prohlídka hlavního peruánského města Limy (UNESCO), kdysi nejbohatšího města světa, kterou v roce 1535 založil španělský dobyvatel Francisko Pizarro na březích řeky Rimac. Projdete se přes náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem i po čtvrti Miraflores. Vedle koloniální architektury zde najdete i moderní budovy, nákupní galerie, luxusní obchody a restaurace s vybranými lahůdkami bohaté peruánské kuchyně. Prohlédnete si katedrálu, kostel s klášterem Santo Domingo, muzeum Larco a také pyramidu Huaca Pucllana z nepálených cihel. Návrat do hotelu, nocleh v Limě.

3. den - LIMA – CUZCO – POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Ráno transfer na letiště a přelet do Cuzca (UNESCO). Následuje cesta do Posvátného údolí s výhledy na zasněžené vrcholky And. Návštěva indiánské vesničky Chinchero, která je známá pestrobarevným trhem a nádhernými textiliemi. Odpoledne pak chrámový komplex Ollantaytambo s původní inckou vesnicí nedaleko řeky Urubamba. Po prohlídce se přesunete vlakem pod Machu Pichu do vesnice Machu Picchu Pueblo (dříve Aquas Calientes). Ubytování a nocleh.

4. den - MACHU PICCHU – CUZCO

Brzy ráno transfer autobusem k branám Machu Pichu (UNESCO). Čeká Vás nezapomenutelná prohlídka nejhezčí památky Jižní Ameriky a posvátného místa Inků uprostřed hor a džungle. Společně s průvodcem navštívíte náměstí, všechny svatyně, observatoře, terasy i obytné budovy. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu (fakultativně), odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Machu Pichu Pueblo a dále vlakem podél řeky Urubamba do Cuzca. Nocleh v Cuzcu.

5. den - CUZCO

Prohlídka nejhezčího peruánského města. Jméno města bylo symbolem jeho významu - Cuzco (nebo také Qosqo či Cusco) znamená v kečuánštině pupek, střed. Cuzco leží ve výšce 3.400 metrů nad mořem. Obdivovat zde budete zejména bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, chrámový komplex Coricancha - kdysi pokryt těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Dále navštívíte také mohutnou pevnost Sacsayhuaman a sochu bílého Krista, odkud je krásný pohled na celé město. Nocleh v Cuzcu.

6. den - CUZCO - FOZ DU IGUACU

Transfer na letiště, odlet do Foz do Iguacu. Tranfer do hotelu ve Foz do Iguacu, nocleh.

7. den - VODOPÁDY IGUACU Z ARGENTINSKÉ STRANY – SOUTOK ŘEK PARANÁ A IGUACU

Prohlídka vodopádů Iguacu z argentinské strany. Cesta vláčkem k největšímu vodopádu – k „Ďáblovu chřtánu“, kde se do hlubin valí ohromná masa vody. Pod baldachýnem vodní tříště si můžete vychutnat a zachytit dechberoucí kouzlo majestátních vodopádů. Procházka pokračuje k dalším vyhlídkám, odkud si můžete prohlédnout vodopády ze spodní i horní části. Půvabná duha klenoucí se nad vodopády jen umocní jejich kouzlo. Po pozdním obědě se přesunete k soutoku řek Paraná a Iguacu na hranicích Brazílie, Argentiny a Paraguaye. Návrat do hotelu, nocleh.

8. den - VODOPÁDY IGUACU Z BRAZILSKÉ STRANY – PŘEHRADA ITAIPÚ

Prohlídka vodopádů Iguacu z brazilské strany. Širší než Viktoriiny vodopády a vyšší než Niagara nabízejí nezapomenutelný pohled na 275 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Fakultativně vyhlídkový let helikoptérou nad vodopády, nebo také jízda terenním vozem s následnou plavbou tryskovým motorovým člunem pod vodopády Iguacu. Následovat bude výlet k jednomu z technických divů světa, přehradě Itaipu, kterou se při maximálním vytížení převalí 40x více vody, než vodopády Iguacu. Návrat do hotelu a nocleh ve Foz do Iguacu.

9. den - FOZ DO IGUACU – RIO DE JANEIRO

Ráno transfer na letiště a přelet do Rio de Janeira. Transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne výlet k jednomu ze symbolů Ria – světoznámé Cukrové homoli. Začnete projížďkou kolem proslulých pláží Ria. Následně první kabinkovou lanovkou vyjedete nejdříve na horu Urca a další kabinkovou lanovkou dojedete na Cukrovou homoli (Pao de Acúcar), odkud se můžete kochat nádherným pohledem na nejhezčí město světa. Nocleh v Rio de Janeiru.

10. den - RIO DE JANEIRO

Dopolední výlet k soše Krista Vykupitele, dalšímu symbolu Rio de Janeira. Po jízdě autokarem kolem jezera Rodrigo de Freitas přijedete na úpatí hory Corcovado, odkud pojedete pohodlnou pozemní lanovkou tropickým pralesem Tijuca až těsně pod vrchol Corcovada. Po absolvování závěrečných schodů k soše Krista Vykupitele (Cristo Redentor) na vrcholku Corcovada se Vám naskytne fantastický pohled na Rio de Janeiro. Dále prohlídka centra města. Odpoledne volný program, možnost relaxace na jedné z pláží (Copacabana nebo Ipanema). Nocleh v Rio de Janeiru.

11. den - RIO DE JANEIRO - ODLET DO PRAHY

Dopoledne volno, odpoledne odjezd na letiště, odbavení a odlet s přestupem do Prahy.

12. den - PŘÍLET DO PRAHYZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.