Záhady civilizace

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Peru
Název ubytování Záhady civilizace
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 46 729 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

***/**** hotely - pohodlné a ověřené.

Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC a často TV a telefonem. Třílůžkové pokoje mají 3 oddělené postele.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramDivy světa - Machu Picchu • záhadné Peru - Nazca • ostrovy Ballestas - peruánské Galapágy • Posvátné údolí Inků • koloniální Lima • Muzeum Larco Herrera • ponorka ABTAO

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla v odletové hale na letišti F. Chopina ve Varšavě. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Limy přes jedno z evropských letišť. Transfer do hotelu v Limě, uvítací drink s místním zástupcem kanceláře, následně ubytování v hotelu, přenocování.

Den 2
Po časné snídani přejezd dálnicí Jižní Panamericana do Nazca. Cestou zastávka v Národní rezervaci Paracas. Plavba na ostrovy Ballestas, pozorování zvířat. Toto místo je známé svou bohatou mořskou flórou, což způsobilo obrovský rozvoj fauny v této oblasti. Ostrovy Ballestas (nazývané malými Galapágy) jsou obývané lachtany, delfíny, pelikány, tučňáky Humboldtovými, želvami a různými ptáky, včetně pelikánů a terejů. Během další cesty krátká přestávka u vyhlídkové věže „Mirador“ na náhorní plošině Nazca, kde se vyskytují záhadné linie a obrazce. Z „Miradoru“ lze pozorovat figuru ruky a stromu. Příjezd do Nazca. Ubytování v hotelu (s bazénem), večeře a přenocování. (Trasa cca 400 km)
 
Den 3
Po snídani pro zájemce (za příplatek cca 120-130 USD) možnost letu sportovním letadlem nad plošinou Nazca, kde byly na velké ploše (cca 450 km²) vyryty linie představující různé geometrické figury a kresby zvířat. Jejich původ zůstává dodnes záhadou a teorií na jejich téma stále přibývá. Shora vypadají jako tajemné obrazy, které mají téměř kosmický původ. Během letu lze vidět mimo jiné linie připomínající kolibříka, opici, pavouka nebo kosmonauta. Následuje oběd a přejezd na poušť Ica. Zastávka v malebné oáze Huacachina, ochutnávka Pisco - peruánského národního nápoje. Návrat do Limy, ubytování, přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 4
Po snídani přejezd do Cusca. Doporučujeme procházku starým městem Cuzco, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. V programu prohlídka Plaza de Armas, katedrály s pinakotékou se sbírkou mistrovských děl místní malířské školy a bývalého chrámu Slunce - Coricanchy. Ubytování, volný čas a později večeře s folklorem. (Trasa cca 50 km)  

Den 5
Po snídani dvouhodinový přejezd na železniční stanici do Ollantaytamba, odkud začneme celodenní výlet do Machu Picchu (cesta vlakem trvá cca 1,5 hod.) - jednoho ze SEDMI DIVŮ SVĚTA (od roku 2007 je zapsáno na seznamu UNESCO). Světem objevené v roce 1911 ztracené město Inků je komplexem úchvatných skalních budov ležících na stovkách teras. Velkolepost a krása tohoto místa jsou důkazem neobvykle bohaté incké kultury. Uvidíme skalní chrám Tří oken a Sluneční observatoř. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 380 km)

Den 6
Po snídani krátká procházka Sacsaywamanem - bývalou inckou pevností, kde se dodnes koná nejslavnější peruánský festival Inti Raimi. Pro odvážné možnost ochutnávky morčete (v ceně). Transfer na letiště a přelet do Limy. Večer pro zájemce (v rámci možností) účast na představení Zpívající fontány v Parque de las Aguas (30 USD). Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně návštěva koloniální čtvrti Plaza Mayor s okázalým palácem, kde se nachází sídlo vlády, katedrály (mauzoleum španělského conquistadora Francisca Pizarra), kláštera sv. Františka a katakomby. Zastávka u historické železniční stanice Desamparados, odkud začíná trasa navržená inženýrem Ernestem Malinowským v 19. století. Následně návštěva Muzea Larco Herrera, které se nachází v historické budově a představuje důkladný přehled peruánské předkolumbovské historie, úžasnou sbírku předmětů vyrobených ze zlata, keramiky a textilu. Během cesty na letiště uvidíme ještě jedno neobvyklé muzeum ABTAO, které se nachází v ponorce. Loď byla ještě do nedávné doby v provozu a plavala podél pobřeží Peru. V současné době je ukotvena v přístavu a je velmi zajímavým a neobvyklým objektem k prohlídce. Transfer na letiště. Zpáteční let do Polska přes jedno z evropských letišť (přesný čas srazu uvede průvodce Rainbow na místě).

Den 8
Přílet do Polska.  

Upozornění k programu
- Program je pouze informační a může se změnit v závislosti na politické či klimatické situaci. Během silvestrovského termínu může být návštěva Muzea Larco Herrera přeložena na jiný den. 
- Elektrické napětí v Peru je 220 V. Zástrčky nejsou evropského typu.
- V bankách nebo směnárnách nejsou akceptovány bankovky 100 USD řady CB B2.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem na trase Varšava - Lima - Varšava a vnitřní přelet (Cusco - Lima), letištní taxy, ubytování v hotelech (viz níže): 6 nocí, transfery klimatizovaným autokarem/minibusem a vlakem, stravování: snídaně, obědy nebo večeře (dle programu) podávané formou bufetu nebo několikachodového menu (předkrm, hlavní chod, dezert, teplý nápoj, a u uvítacího oběda alkoholický aperitiv i perlivý nápoj), balíček s jídlem na cestu (dle programu), služby polského zástupce během odbavení na letišti (zavazadla budou odevzdána na celou cestu), služby průvodce - vedoucího skupiny během pobytu v Peru, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: odletový poplatek v Peru (cca 40 USD/os.), test RT- PCR, spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel, vstupenky a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (vstupenky) - cca 190 USD/os. Fakultativní výlety jsou placeny zvlášť. Spropitné, nosiči zavazadel, portýři - cca 60 USD/os.

Název zájezdu v polském jazyce: Zagadki cywilizacji
Kód zájezdu: PER

Upozornění! Vyplňte prosím údaje o cestovním pasu - údaje jsou nutné k zakoupení vlakových jízdenek na Machu Picchu. Upozornění k přeletuLet
Nabízíme komfortní přelet letadly společnosti Air France/KLM. Na úseku z Amsterdamu nebo z Paříže jsou lety provozovány letadly typu Boeing 747 (tzv. Jumbo Jet) nebo Boeing 777. 
Palubní servis (zdarma) - maska na spaní, špunty do uší, ručníky na osvěžení, jednorázová sluchátka.
Stravování: 2 pokrmy během letu - jeden lehký/skromnější a druhý teplý oběd/večeře s nealkoholickými a alkoholickými nápoji. Na palubách B 747 se nacházejí monitory ve stropě, promítány jsou 1-2 filmy během letu, k dispozici jsou také individuální hudební kanály. Na palubě B 777 jsou k dispozici individuální zábavné portály s monitorem na předchozím sedadle, v nichž si lze vybrat z 80 filmů, kanál pro děti, více než 200 hudebních CD a mnoha dalších. 
Váhový limit zavazadla - příruční zavazadlo - 12 kg, odbavované zavazadlo: Mexiko/Venezuela - 2x23 kg, ostatní destinace - 1x20 kg.

Tyto informace jsou pouze informační - cestovní kancelář není zodpovědná za změny učiněné leteckou společnosti v typu letadla nebo změny v palubním servisu.Upozornění k programuPo příletu do Limy je vyžadován negativní výsledek testu RT-PCR.

Aby byl test platný, musí být proveden nejpozději 72 hodin před příletem v licencované laboratoři a dokument musí být vydán v angličtině nebo španělštině. Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.