Prodloužený víkend v Dolním Slezsku

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Polsko, Slezsko, Wroclaw
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 3 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

DUSZNIKI – KLODZKO – SOVÍ HORY – SWIDNICA - ZÁMEK KSIAZ - WROCLAW

Popis dopravy:
TRASA - Brno, Vyškov, Prostějov, Olomouc, Přerov, (Zlín, Kroměříž)


PŘÍPLATKY ZA SVOZY: z nástupních míst - Kroměříž, Zlín - 350 Kč/os.


Svozy mohou být zajištěny autobusem, mikrobusem nebo osobním autem dle počtu přihlášených osob. V případě menšího počtu osob z odjezdového místa je CK oprávněna svoz zrušit a klienti budou informováni o možnosti nejbližšího nástupního místa. Zrušení svozu není důvodem ke stornování celého zájezdu.

Popis stravování

2x polopenze (snídaně, večeře)

Popis ubytování

2x ubytování v hotelu

Program zájezdu

1. den

DUSZNIKI – KLODZKO – SOVÍ HORY: odjezd v časných ranních hodinách přes Náchod do Polska, dopoledne návštěva lázeňského městečka Duszniki proslaveného pobyty Frederika Chopina, procházka v centru lázní, možnost návštěvy unikátní historické papírny s muzeem, kolem poledne přejezd do starobylého Klodzka, kterému dominuje pevnost nad městem - procházka historickým centrem města se středověkým mostem připomínajícím Karlův most v Praze, kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde je pohřben Arnošt z Pardubic, volno, pozdě odpoledne odjezd do přírodního parku Soví hory, které jsou známé z 2.světové války vybudovanými podzemními továrnami – možnost návštěvy komplexu Osowka, které nechával budovat Adolf Hitler jako svůj hlavní stan v jižním Polsku, večer ubytování, večeře, nocleh.

2. den

SWIDNICA - ZÁMEK KSIAZ: snídaně, dopoledne návštěva starobylého města Swidnica, rodiště 3.manželky Karla IV. Anny Svídnické – prohlídka historického centra s hlavním náměstím, katedrála Sv.Stanislava, evangelický kostel Míru – unikátní dřevěná stavba s ojedinělou a dech beroucí výzdobou /zapsáno na Seznam UNESCO/, kolem poledne odjezd k návštěvě zámku Ksiaz – procházka parkem, možnost návštěvy unikátních stájí a hřebčína, prohlídka areálu velkolepého zámku s podzemními chodbami a vyhlídkovými terasami, večer návrat na ubytování, večeře, nocleh.

3. den

WROCLAW: snídaně, dopoledne příjezd do Wroclawi - kulturní metropole Dolního Slezska - polských Benátek, města založeného českým knížetem Vratislavem – prohlídka historických památek města – Tumský ostrov s katedrálou sv.Jana Křtitele a dalšími církevními stavbami, centrum města, hlavní náměstí s velkolepou budovou radnice a honosnými měšťanskými domy, budova starobylé univerzity s možností návštěvy bohatě zdobených interiérů /Aula Leopoldina, Oratorium Marianum/ a vyhlídkovou věží, gotické kostely sv.Alžběty a Maří Magdalény, tržnice, divadlo, burza a další památky, k večeru odjezd do ČR, příjezd v pozdních večerních hodinách.Tip z okolí
Stovky Santů na nadupaných mašinách přivezly dětem dárky do polské Vratislavi Byl to randál přímo pekelný, zdáli slyšitelný. To se v sobotu 10. prosince s předvojem policejních motorek se zapnutými majáky přiřítilo na pět set nablýskaných motorek osedlaných Santy na Dominikánské náměstí, ke kostelu Maří Magdaleny v polské Vratislavi (Wroclavi).... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.