Azorská příroda + Ostrovní Tradice (letecky z Prahy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko
Ubytování 3* hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 37 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Objevovat místa, kam se ostatní nedostanou? Dopřejte si zážitky bez davů turistů uprostřed divoké azorské přírody a poznejte ostrovy Sao Miguel a Terceira jako místní. Fascinující krajina dotčená vulkanickou činností vám vezme dech. Vykoupete se v termálních pramenech, projdete se fumarolovým polem i čajovými plantážemi a nakouknete do poklidného života Azořanů. Nechte se unést portugalskou atmosférou – zažijte Azory na vlastní kůži!

Popis stravování

během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení (společné tradiční obědy se pohybují okolo 15 eur/osoba)

Popis ubytování

pokoje s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den

Let z Prahy na Sao Miguel a následné ubytování v hotelu na písečné pláži v městečku Sao Roque. V městečku Sao Roque budete v přímém kontaktu s místním obyvatelstvem, můžete zajít do zdejších barů, kde nepotkáte žádné turisty. Přitom budete od hlavního města Ponta Delgada pouhé čtyři kilometry (taxíkem za 10 €).

2. den

Prozkoumáme západní část ostrova, navštívíme jezírko Canário, krásné vyhlídky na vulkanická jezera a vykoupeme se v termálních pramenech. Dnes se podíváme na západ ostrova. Kolem starého akvaduktu si to namíříme k jezírku Canário uprostřed lesů japonských kryptomérií. Z vyhlídek Boca do Inferno (Ďáblův chřtán) a Vista do Rei (Královská vyhlídka) se nám ukáže nejen kaldera Sete Cidades, ale i mnohá vulkanická jezera všech možných barev. Cestou, lemovanou hortenziemi a pastvinami, sjedeme až k mýtickému městečku Sete Cidades na dně kaldery, kde si pochutnáme na vynikajícím obědě. V odpolední části programu nás čeká koupání v termálních pramenech Ferraria nebo lávových bazénech Mosteiros (podle chuti a počasí). Poté zamíříme na kontrolní bod azorských velrybářů Ponta da Bretanha a skrz malebné vesnice severozápadního pobřeží s mnoha mlýny pojedeme zpět do Sao Roque.

3. den

Vydáme se k jezeru Furnas, navštívíme observatoř a prozkoumáme procesy sopečné činnosti. Odpoledne se projdeme po čajových plantážích, poté budeme obdivovat zelené útesy z vyhlídky Santa Iria. Dnes se vydáme do východní části ostrova, do oblasti Furnas. Z vyhlídky Pico do Ferro sestoupíme nenáročnou (1,5 hod) procházkou k jezeru Furnas. Ve vědecké observatoři se dozvíme vše zajímavé o místní sopečné činnosti a na fumarolovém poli zkontrolujeme, jak se v horké zemi vaří náš oběd – proslulá pochoutka cozido. Po obědě si budeme užívat koupání v termálních jezírcích a procházky v botanické zahradě Terra Nostra. Zpátky pojedeme přes severní pobřeží, zastavíme se na farmě Gorreana a dozvíme se, jak se pěstuje čaj na jediných evropských čajových plantážích. Samozřejmě nebude chybět osvěžení v podobě šálku lahodného azorského čaje či čajové zmrzliny. Poslední zastávka s výhledy na okolní útesy bude z vyhlídky Santa Iria.

4. den

Den začneme procházkou k vodopádu, vykoupeme se v termálních jezírcích a odpoledne budeme objevovat zajímavosti hlavního města ostrova. Dopoledne se projdeme 1,5hodinovým nenáročným trekem k vodopádu Salto do Cabrito. Až na poslední kopeček je to velmi nenáročná, 1,5 hod dlouhá procházka. Poté smyjeme pot v termálních jezírcích v „pralese“ Caldeira Velha, kde jsou různě horké prameny a celý komplex je umístěn v divoké přírodě plné stromovitých kapradin. Můžete vyzkoušet jezírko pod vodopádem, kde je voda poněkud chladnější, nebo si vyhřát kosti v teplejších jezírcích. Po koupeli vystoupáme autobusem na několik vyhlídek k nádhernému jezeru Lagoa de Fogo, které je při hezkém počasí nejfotogeničtějším místem ostrova Sao Miguel. Odpoledne strávíme v hlavním městě ostrova, Ponta Delgada. Budeme poznávat historické centrum a zájemci mohou navštívit botanickou zahradu Jose do Canto.

5. den

Dnes navštívíme lagunu ve skalním ostrůvku, kde si odpočineme, a odpoledne se vydáme pozorovat delfíny a velryby. Dopoledne strávíme odpočinkem v laguně ostrůvku Ilhéu u městečka Vila Franca do Campo. Zde se každoročně konají závody Red Bull cliff diving. Na ostrůvek se dopravíme lodičkou za pouhých 10 minut a užijeme si zde krásné koupání a šnorchlování. Během odlivu se zde vytvoří i písečná pláž. Případní zájemci se mohou místo ostrůvku vydat na výlet za pozorováním delfínů a velryb na širý oceán, protože právě na Azorech je šance spatřit kytovce téměř jistá. Odpoledne se přesuneme na letiště a přeletíme jen 30 minut na sousední ostrov Terceira.

6. den

Čeká nás prohlídka hlavního města Terceiry, které nás svou krásou doslova pohltí. Vychutnáme si fascinující výhledy z kopečku Monte Brasil, odpočineme si v nádherných zahradách a ochutnáme i zdejší národní jídlo. Strávíme den v Angra do Heroismo, památkově nejvýznamnějším místě celých Azorských ostrovů a hlavním městě Terceiry. Můžeme začít výstupem na kopeček Monte Brasil – dominantu oblasti s 360stupňovým výhledem na ostrov. Nepřeberná nabídka muzeí a zahrad nám pomůže pochopit nejen krásu města, ale i fascinující historii celého souostroví. Večer vyrazíme na společnou večeři na národní jídlo ostrova Terceira, tzv. alcatru – šest hodin pečená hovězí kýta s cibulí.

7. den

Navštívíme vinařství v oblasti Biscoitos, projdeme se fumarolovým polem a prohlédneme si vulkanickou jeskyni. Dopoledne strávíme v oblíbené vinařské oblasti Biscoitos, navštívíme místní vinařství a ochutnáme pohárek dezertního vína. Poté se přesuneme k lávových jezírkům (nikoli termálním) a v závislosti na počasí a vlnobití zde strávíme polední čas. Je zde také občerstvení a obvykle i stánkaři s místními produkty. Na jih pak zamíříme zeleným vnitrozemím a projdeme se po sirnatém fumarolovém poli Furnas do Enxofre, kde zapáchá síra a kouří se ze země. V závěru dne vstoupíme do podzemí vulkanickou jeskyní Algar do Carvao, jejíž prostory dávno vyhaslé sopky jsou často pokryty bujnou vegetací a i pro nemilovníky jeskyní se jedná o naprosto netradiční zážitek.

8. den

Na závěr našeho pobytu na na ostrově Terceira si vychutnáme atmosféru jihovýchodního pobřeží. Bude možnost koupání v oceánu a odpoledne navštívíme tradiční azorské slavnosti. Z Angry zamíříme přímo k jihovýchodnímu mysu Contendas a dopřejeme si krásnou pobřežní dopolední procházku. Ve vesnici Sao Sebastiao se podíváme na kostelík s pověstnými freskami a také barevné „império“ – tradiční kaple ostrova Terceira.  Budeme pokračovat na vyhlídku Serra do Cume, odkud je rozhled na nejplacatější planinu Azor. Za koupáním pak sjedeme k pobřeží do městečka Praia da Vitória – místo, kde se konala jedna z nejvýznamnějších bitev v historii Azorských ostrovů.

9. den

Podle letového řádu přesun na letiště a odlet do Prahy s přestupem v Lisabonu.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.