Azorské ostrovy - horská turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 48 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tři sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial (Portugalsko)

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, s jedním přestupem v Lisabonu, na ostrov Sao Miguel do největšího azorského města Ponta Delgada, ubytování v hotelu na 4 noci.

2. den

Túra podél hrany stále činné sopky Mata do Canário – Sete Cidade, přes vrchol Pico da Cruz (845 m) (6 hod, ↑850 m, ↓850 m). Navíc možný okruh kolem vrcholové kaldery Serra Devassa (+1 hod, ↑+200 m, ↓+200 m).

3. den

Výlet k sopečné laguně Lagoa das Furnas; sopečné vývěry, v nichž se vaří místní specialita cozido s možností ochutnávky (3 hod, ↑400 m, ↓400 m). Volitelně výstup na vyhlídku Pico do Ferro (+1,5 hod, ↑+400 m, ↓+400 m). Odpoledne tunely místní levády Rota da Água s procházkou pod vodopádem „okno do pekla“ Janela do Inferno (2,5 hod, ↑300 m, ↓300 m).

4. den

Výstup na nejvyšší horu ostrova Sao Miguel, Pico da Vara (1103 m). Na zpáteční cestě prohlídka vodopádu Salto do Cabrito a procházka čajovou plantáží Chá Gorreana, jedinou v Evropě (5 hod, ↑900 m, ↓900 m). Návštěva likérky Fábrica de licores Eduardo Ferreira spojená s ochutnávkou.

5. den

Dopolední procházka pohodovou pobřežní cestou Rocha da Relva (2 hod, ↑400 m, ↓400 m), možná návštěva horkých pramenů Caldeira Velha. Podvečerní krátký přelet na ostrov Pico, ubytování na 4 noci.

6. den

vstup je nutné rezervovat předem na konkrétní jméno a číslo cestovního dokladu, počet možných rezervací v daném dni je omezen, po vybookování všech míst dne nedokážeme výstup garantovat všem, v tom případě vám vrátíme částku za povolení k výstupu. (7 hod, ↑1100 m, ↓1100 m). V případě špatného počasí a návaznosti na možné uzavření stezky nabídne průvodce alternativní program.

7. den

Dopolední fakultativní plavba člunem po Atlantickém oceánu, pozorování velryb a delfínů, případně procházka po pobřeží kolem Lajes Do Pico. Odpoledne prohlídka vinohradů Vinhas da Criação Velha (UNESCO).

8. den

Výlet idylickou pobřežní okružní trasou Quintas e Ribeiras. (5 hod, ↑300 m, ↓300 m)

9. den

Auty na západ ostrova s procházkou či koupáním v Zona Balnear da Fonte. Krátký přesun trajektem na ostrov Faial. Přejezd na ubytování, 2 noci. Procházka po přístavním městě Horta plného různých transatlantických jachet, které jsou na cestách z Karibiku do Středomoří.

10. den

Výšlap v centrální části ostrova kolem Caldeiry s obrovským kráterem obrostlým vřesy a jalovci. (5 hod, ↑400 m, ↓400 m)

11. den

Auty k pobřeží a majáku Farol dos Capelinhos a impozantnímu vulkánu Vulcão dos Capelinhos, procházka bizarní vulkanickou krajinou (2 hod, ↑100 m, ↓100 m). Přesun na letiště a podvečerní let do Lisabonu, ubytování na jednu noc.

12. den

Dopolední fakultativní prohlídka Lisabonu. Odpolední přímý let do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.