Azorské Ostrovy + Lisabon

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko, Azorské ostrovy
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 33 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Azorské ostrovy (Sao Miguel a Terceira) a Lisabon
- poznávací zájezd s turistikou
Hory, oceán a sopečné krátery budou Vašimi hlavními společníky při putování po Portugalsku patřících Azorských ostrovech, roztroušených v Atlantiku ve vzdálenosti přes 1300 km od Lisabonu. Ostrovů je devět a Vy projedete a částečně projdete dva - největší Sao Miguel a Terceiru. Ostrovy jsou rájem milovníků nedotčené přírody. Můžete prozkoumat místní krátery, navštívit termální prameny a vykoupat se v Atlantiku. Mimořádně příznivé jsou zdejší klimatické podmínky, průměrná teplota vzduchu v létě nevystupuje nad 26°C, teplota vody kolem 22°C. Ostrovy přímo vybízejí turistu, aby je přiletěl prozkoumat. Při cestě na Azory si během celého dne prohlédnete hlavní město Portugalska - Lisabon. Zájezd je určen pro maximálně 22 osob, po ostrovech se budete dopravovat auty a minibusem. Část dne bude věnována turistice a část dne se bude přejíždět se zastávkami na zajímavých místech. Téměř denně budete mít možnost vykoupat se v Atlantiku a koupit si potraviny nebo si zajít na večeři do místní restaurace – za ceny skoro jako u nás doma. Turistického programu se nemusíte každý den zúčastnit, můžete zůstat odpočívat, koupat se nebo si turistiku zkrátit.
TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:
1) 19. 05. – 27. 05. 2021 (st – čt) 33.980,- Kč
2) 17. 06. – 25. 06. 2021 (čt – pá) 33.980,- Kč *
3) 30. 06. – 08. 07. 2021 (st – čt) 33.980,- Kč
4) 21. 07. – 29. 07. 2021 (st – čt) 33.980,- Kč
5) 04. 08. – 12. 08. 2021 (st – čt) 33.980,- Kč
6) 18. 08. – 26. 08. 2021 (st – čt) 33.980,- Kč
7) 25. 09. – 03. 10. 2021 (so – ne) 33.980,- Kč
Poznámka: V červnovém termínu se v Angra do Heroísmo konají slavnosti svatého Jana Křtitele - v den příletu na Terceiru se večer koná průvod hudebně-tanečních skupin z různých ostrovů i pevninského Portugalska. Po první noci na Terceiře, se v poledne na jednom z náměstí koná Touradas - ulice vedoucí z náměstí se uzavřou zátarasami, vpustí se několik býků a místní mladíci je dráždí a baví tak ostatní diváky - jedna z tradic na Terceiře, kterou společně zhlédneme (býk neumírá ani není zraněn).

Popis lokality ubytování

CENA ZAHRNUJE:- letenku Praha-Lisabon-Sao Miguel-Terceira-Lisabon-Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- 8x ubytování v hotelu (2-lůžk. pokoje s vlastním sociálním zařízením)
- 8x snídani
- dopravu po ostrovech autem, mikrobusem nebo minibusem
- služby průvodce
- pojištění CK proti úpadku
CENA NEZAHRNUJE:
- komplexní pojištění: 55,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)
- vstupy na Azorech cca 20,- € (park Terra Nostra, jeskyně Gruta do Natal a Algar do Carvao), v Lisabonu cca 22,- € (24h mhd, památník objevitelů, klášter Sv. Jeronýma)
- večeře cca 10-15,- €/den
SLEVY A PŘÍPLATKY:
- komplexní pojištění = 495,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = 4.800,- Kč
Při objednání zájezdu je splatná záloha ve výši 50% z celkové ceny zájezdu.
Garantem zájezdu: CK KATU

Program zájezdu

1. – 9. den: Program zájezdu:

1. den - odlet z Prahy (cca v 15.20 h), přílet do Lisabonu cca v 17.50 h, ubytování v hotelu na 1 noc 2. den - ráno odlet na ostrov TERCEIRA, přílet na Azory cca v 9h; výhled z vrcholů pohoří Serra do Cume; vykoupete se v lávových jezírkách u Biscoitos a projdete se podél pobřeží, které je tvořeno čedičovými skalami (1 h chůze); podíváte se do Gruta do Natal (lávové jeskyně); v centru ostrova navštívíte Furnas do Enxofre - projdete se kolem sirných fumarol (prudká exhalace z puklin); Algar do Carvao – sopečným krbem přijdete do podzemní jeskyně ležící v kráteru vyhaslé sopky; ubytování v centru Angra do Heroísmo (UNESCO) na 1 noc a možnost večerní procházky přístavním městem. 3. den - dopoledne výlet na Monte Brasil – poloostrov u Angra do Heroismo s výhledy na město a oceán (procházka cca 2 h); procházkou si projdete historické centrum Angra do Heroísmo (UNESCO), navštívíte krásný městský park se stromy a rostlinami z celého světa, nahlédnete do katedrály a podíváte se k pevnosti Sv. Jana Křtitele; přelet na ostrov SAO MIGUEL; pojedete na nejvyšší vrchol centrální části ostrova – Barrosa (947 m), krásné výhledy; sestup k jezeru Lagoa do Fogo (jezero, 1 h) – písečná pláž, krásné koupání, můžete pokračovat až do tajemného místa uprostřed ostrova ( 1,5 h); večer příjezd do FURNAS - lázeňského městečka, ubytování na 2 noci; zájemcům doporučujeme k večeři místní specialitu "cozido". 4. den - pěšky na nejvyšší horu ostrova Pico da Vara (1103 m) (2,5 h i s návratem); navštívíte továrnu na zpracování čaje s ochutnávkou několika druhů čaje; jezírko v zarostlém kráteru Lagoa do Congro (1h i s návratem); možnost návštěvy Parque Terra Nostra – zahrady s krásnou květenou, exotickými stromy a jezírky; koupání v termálních jezírkách. 5. den - turistika zarostlým údolím říčky Rio do Faial da Terra kolem dvou vodopádů s jezírkem – Salto do Prego a Salto do Cagarrao - až do vesnice Faial da Terra (3 h), kde se jistě v místním baru občerstvíte zdejším pivem Especial, výbornou kávou, nebo vínem; Lagoa das Furnas - s geotermální aktivitou pod povrchem, kde se v zemi u jezera vaří místní specialita „cozido“; kaple Panny Marie nad městem Vila Franca - se schody s azulejos; večer příjezd do PONTA DELGADY - správního střediska Azorských ostrovů, ubytování na 2 noci. 6. den - zastávka u ananasových plantáží s možností ochutnání místního likéru; západní část ostrova - procházka kolem jezírek Empadadas, u sopečného kráteru Caldeira das Sete Cidades - výstup na vyhlídku Sombreiros sTip z okolí
Azorské ostrovy – ráj, který vám splní každé přání Atlantikem omývané Azory jsou bezesporu zajímavé souostroví. Všech devět ostrovů má společné rysy, přesto se od sebe značně liší. A každý z nich si pro návštěvníky připravil jiná lákadla – ať je vaše představa ideální dovolené jakákoli, azorský ráj ji naplní.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.