Čarokrásné Pobřeží a Historie Portugalska

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko, Faro, Algarve
Název ubytování Čarokrásné Pobřeží a Historie Portugalska
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 31 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

8denní poznávací zájezd
Algarve - Lisabon - Faro - Tavira - Olhao - Silves - Monchique - Foia - Lagos - Ponta da piedade - Quinta dos vales - Cabo de Sao Vicente
Program zájezdu
1. den: Praha - Faroodlet z Prahy do Fara, transfer do 4* hotelu Carvoeiro Garden na pobřeží Algarve, večeře, nocleh.
2. den: Lagos - Sagres - Cabo Sao Vicente - ochutnávka vínapo snídani celodenní výlet do měst Lagos, Sagres, Cabo de Sao Vicente. Lagos, přímořské město spojené s první fází zámořských objevů, leží v jednom z největších zálivů ­Algarve. Ve městě je moderní přístav, kostel sv. Antonína, náměstí Jindřicha Mořeplavce.  Přesuneme se do Sagres, krásného zachovalého rybářského městečka, nedaleko stojí pevnost z 15. století, bývalá portugalská námořní akademie, kde studovali nejslavnější mořeplavci. Náš výlet pokračuje navštěvou nejjihozápadnějšího cípu kontinentální Evropy, mysu Cabo de Sao Vicente (65 m vysoké útesy, slavný maják),  tzv. konec světa. Po cestě nazpátek návštěva algarvských vinic s degustací bílého, růžového a červeného vína. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
3. den: Lisabonpo snídani odjezd do Lisabonu, příjezd po slavném červeném mostě s názvem 25. dubna přes řeku Tejo do čtvrti Belém, která je proslulá díky zaoceánským plavbám Vasco da Gamy. Možnost návštěvy kostela a kláštera sv. Jeronýma. Návštěva nejznámější lisabonské cukrárny s ochutnávkou dortíku Pastel de Belém (v ceně), který je tak slavný, že se v celém Portugalsku pečou jeho napodobeniny. Dále přejezd k Belémské věži - nejfotografovanější památce Lisabonu a Památníku Objevitelů. Panoramatická projížďka přes slavná lisabonská náměstí. Pěší procházka po náměstí Rossio přes dolní město Baixa. Možnost obědu v tradiční portugalské restauraci. Možnost projížďky nevyzpytatelnou historickou tramvají do čtvrti Alfama či lanovkou Gloria na jednu z nejkrásnějších lisabonských vyhlídek, volno. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
4. den: Cruise Tourpo snídani celodenní výlet na palubě motorového člunu podél pobřeží. Během plavby poznáte čarokrásné pobřeží Algarve, pro mnohé, nejkrásnější pobřeží světa, poznáte nějakou z tajemných jeskyní a během plavby se loď přesune dál od pobřeží a pokusí se vypátrat skupinku delfínů. Samozřejmě nelze zaručit, že je pokaždé vypátráme. Odpoledne návrat do hotelu, večeře, nocleh.
5. den: Algarvepo snídani volný den v rybářském městečku Carvoeiro, jedná se o typickou rybářskou vesnici s úzkými uličkami, bílé domečky jeden vedle druhého, krásné písčité pláže uprostřed skalních útesů. Najdete zde restaurace, bary, kavárny i obchody. Večeře, nocleh.6. den: Faro - Olhao - Tavirapo snídani celodenní výlet do měst Olhao, Tavira a Faro. Olhao je původní rybářské městečko, kde se pořádají tradiční portugalské trhy, navštívíme solné pánve, kde uvidíme řemeslnou výrobu soli. Fakultativě možnost výletu na lodičkách lagunou kolem písečných dun do přírodního parku Ria Formosa. Odpoledne se vydáme do tradičního města Tavira, typického algarvskou architekturou a kvetoucími buganvíliemi. Ve městečku navštívíme kostel Misericordia a zříceninu maurského hradu, odkud je pohádková vyhlídka na město. Výlet zakončíme Ve Faru, hlavním městě Algarve,  uvidíme historické centrum opevněné zčásti starověkými hradbami, vstoupíte do něj obloukem Arco da Vila a vydáte se ke krásné katedrále Sé vybudované na místě původní mešity, ze které je nádherná vyhlídka na přírodní park Ria Formosa. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.7. den: Silves - Monchique - Castelo de Silvespo snídani celodenní výlet do Silves a Monchique. Středověké město Silves je známé svým maurským hradem s „červenými hradbami“, které zde původně vybudovali Římané, za vlády Arabů město vzkvétalo a stalo se hlavním střediskem jejich říše Al-Gharb. Castelo de Silves (v ceně) je postavený z červeného pískovce, je odtud okouzlující výhled na město a krajinu. Monchique je lázeňské algarvské pohoří s množstvím eukalyptů, korkových dubů a pomerančovníků. Cesta na nejvyšší horu Foia (902 m) je lemovaná panoramatickými restauracemi s místní specialitou kuře Piri-Piri - možnost fakultativního oběda. Návrat na hotel. Večeře, nocleh.
8. den: Faro - Prahapo snídani dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.
Upozornění: Rozsah a kvalita uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci. Změna programu vyhrazena. Doporučujeme počítat s částkou cca 60 EUR na vstupy. Orientační ceny: výlet na lodičkách na Ria Formosa 15 EUR, oběd kuře piri-piri v Monchique 15 EUR. Ceny jsou orientační, mohou se mírně lišit. 
V ceně zájezdu je zahrnuto: leteckou přepravu v turistické třídě Praha-Faro-Praha, transfer letiště-hotel-letiště v cíli zájezdu, dopravu autokarem během programu zájezdu, 7 nocí s polopenzí ve 4* hotelu Carvoeiro Garden na pobřeží Algarve, prohlídky dle programu bez vstupů - tyto vstupy v ceně: ochutnávka vína ve sklípku, ochutnávka 1 dortíku Pastel de Belém v Lisabonu, vstup na zámek Silves, náštěva solných pánví v Olhao, vstup do katedrály ve Faru, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
V ceně zájezdu není zahrnuto:  vstupy do památek, které nejsou uvedeny v ceně zahrnuje, doporučený příplatek za cestovní pojištění (podrobnosti o pojištění naleznete na našich webových stránkách nebo u svého prodejce), fakultativní služby, místní taxy splatné v místě, spropitné.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.