Divoká Madeira

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko
Ubytování Hotel 3***
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 26 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Myslíte si, že vás Madeira už ničím nepřekvapí? Patříte-li k rozeným turistům, vydejte se s naším zkušeným průvodcem objevit tento ostrov ze zcela jiné perspektivy.
Poznáte Madeiru, jaká bývala kdysi. Krásná, hrdá, divoká, svobodná a bez turistů. Prozkoumáte málo objevené turistické trasy, kam vás jiné cestovní kanceláře nikdy nevezmou. Zažijete blízkost strmých skal a horských masivů, objevíte zapomenuté levády, nadechnete se opojně vonícího vzduchu třetihorních vavřínových lesů a shlédnete impozantní dravost Atlantiku, kterou neúnavně dobývá rozeklané pobřeží Madeiry.

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do hlavního města Madeiry Funchalu, transfer do hotelu. Ubytování. 

2. den – Trek č. 1: SEVEROZÁPAD OSTROVA

Výchozí bod: Ribeira da Janela Cílový bod: Ribeira da Janela Stupeň obtížnosti: středně těžká trasa Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 10 km (přibližně 4 hodiny) Po snídani úvodní schůzka s průvodcem a sdělení bližších informací k programu celého zájezdu. Poté odjedete autobusem na severozápad ostrova Madeira. Odtud se vydáte po krásné levádě Ribeira da Janela. Cestou uvidíte úžasné výhledy na terasovitá políčka, tunely a příjemná místa k odpočinku. Návrat zpět stejnou cestou. Poté zastávka ve vesnici Seixal na severním pobřeží a koupání na písečné pláži, kterou znají jen místní obyvatelé.

3. den – Trek č. 2: CENTRÁLNÍ HORNATÁ OBLAST OSTROVA

Výchozí bod: Boca da Corrida Cílový bod: Curral das Freiras Stupeň obtížnosti: těžká trasa Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 7 km (přibližně 3,5 hodiny) Dnešní den započnete výjezdem k sedlu Boca da Corrida. Cesta vede po neobyčejné horské trase s úchvatnými výhledy na centrální masiv směrem k vrcholu Pico Grande. Poté následuje prudký sestup do vesnice Curral das Freiras (Údolí jeptišek) a cestou zpět zastávka na vyhlídce Eira do Serrado. Možnost prodloužení výletu o výstup na horu Pico Grande (dle aktuální situace a konzultace s průvodcem).

4. den – Trek č. 3: POBŘEŽÍ

Výchozí bod: Pico do Facho Cílový bod: Arco de São Jorge Stupeň obtížnosti: středně těžká trasa Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 5 km (přibližně 2,5 hodiny) Nejdříve se vydáte na vyhlídku Pico do Facho s úžasným výhledem na přistávací dráhu mezinárodního letiště a město Machico. Krátká túra vede vyprahlou krajinou směrem k městečku Caniçal. Poté se přesunete do městečka Porto da Cruz s vyhlídkou na majestátní Orlí skálu, možnost občerstvení. Na závěr dne se vydáte na krátký pobřežní trek v odlehlé častí ostrova, v oblasti Arco de São Jorge.

5. den – VOLNÝ DEN

Volný den s možností fakultativních výletů – bližší nabídku Vám představí průvodce na místě.

6. den – Trek č. 4: JIHOZÁPADNÍ ČÁST OSTROVA

Výchozí bod: Prazeres Cílový bod: Fajá da Ovelha Stupeň obtížnosti: lehká trasa Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 10 km (přibližně 4 hodiny) Dnes se vydáte autobusem na nejzápadnější a turisty opomíjený mys Ponta do Pargo. Zastavíte se na monumentální vyhlídce v blízkosti majáku, dále již bude následovat túra podél jedné z nejvýznamnějších levád na ostrově – Levada Nova. Odpočinková trasa vede eukalyptovými lesy a zemědělskou krajinou s výhledy na oceán. Cestou zpět navštívíte malebnou vesničku Jardím do Mar.

7. den – Trek č. 5: VNITROZEMÍ 

Výchozí bod: Bica da Cana Cílový bod: Encumeada Stupeň obtížnosti: středně těžká až těžká trasa Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 10 km (přibližně 5 hodin) Poslední túru tohoto zájezdu započnete na vyhlídce Bica da Cana. Zde nastoupíte na trasu vedoucí podél krásné levády k sedlu Encumeada. Po cestě vás budou doprovázet nádherné výhledy na hory a jejich nejvyšší vrcholky, projdete se třetihorním pralesem Laurissilva a překonáte i několik tunelů.

8. den - ODLET

Snídaně, transfer na letiště Funchal a odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.